מספנות ישראל מתכננת הנפקה לפי 1.5 מיליארד שקל — לפני החרפת התחרות

מספנות ישראל נרכשה מהמדינה ב–1995 תמורת 40 מיליון שקל ■ החברה הציגה שיפור דרמטי בתוצאותיה וכניסה לתחומי פעילות חדשים ורווחיים ■ האיומים: החרפת התחרות בשל הפעלת שני נמלים חדשים ב–2021 והיטל היצף על מלט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נמל מספנות ישראל
נמל מספנות ישראלצילום: אייל טואג

25 שנה לאחר שרכשו את הבעלות במספנת ישראל מהמדינה תמורת 42 מיליון שקל — סמי קצב, שלומי פוגל ויורשיו של שלמה שמלצר עומדים להכניס את הציבור כשותף בחברה לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. זאת בעקבות שיפור דרמטי בתוצאותיה הכספיות וכניסה לתחומי פעילות חדשים ורווחיים. מספנות ישראל הגישה שלשום טיוטת תשקיף להנפקה שאותה יובילו בית ההשקעות אי.בי.אי ובנק דיסקונט.

לפי ההערכות, השווי שלפיו מספנות ישראל מעוניינת להנפיק את מניותיה הוא מאתגר — הן בהתחשב ברווחיה הן בגורמי הסיכון. גורמים אלו כוללים ירידה משמעותית של 15% בפעילות בנמל שהיא מפעילה באפריל־מאי 2020, בעקבות ההאטה הכלכלית במשק כתוצאה ממשבר הקורונה. גורמי סיכון אחרים הם הטלת היטל היצף על מלט; והחרפת התחרות בתחום הפעלת הנמלים החל ב–2021.

הנמלים החדשים יגבירו את התחרות

מספנות ישראל פועלת בשלושה מגזרים: תכנון בנייה תיקונים ותחזוקה של כלי שיט צבאיים ואזרחיים; הפעלת נמל, כולל טעינה ופריקה של מטענים; ומתן שירותי נמל בשטחו של נמל הקישון, יבוא מלט וייצור מוצרים מבוססי מלט באמצעות החברה הבת סימנט (70%). פעילותה של מספנות ישראל מתבצעת על שטח של 335 דונם בחלקו הצפוני של מפרץ חיפה, צפונית לשפך נחל קישון.

עובדי נמל מספנות ישראל
עובדי נמל מספנות ישראלצילום: אייל טואג

החברה מפעילה את הנמל המסחרי הפרטי הראשון בישראל (שניים נוספים עתידים להתחיל לפעול באשדוד ובחיפה ב–2021), באמצעות רציפים שאורכם 800 מטר ועומק המים לצדם הוא 10–11 מטרים, שמאפשרים עגינה בו־זמנית של ארבעה־חמישה כלי שיט.

על פי הסכם מ–2005, שיעור המטענים שבהם מטפלת מספנות ישראל לא יעלה על 5% מסך משקלם של המטענים בנמלי אילת, אשדוד וחיפה בשנה. החברה חרגה ממגבלה זו ב–2019, כשהיקף פעילותה הגיע ל–5.8%. החברה זומנה לשימוע במשרד התחבורה, אך החלטת המשרד טרם הובאה לידיעת החברה, שצופה שמגבלה זו תוסר בהתחשב בעובדה ששני הנמלים החדשים שייפתחו ב–2021 (נמל הדרום וצפון נמל הכרמל) לא יידרשו לעמוד במגבלות דומות.

הסרת המגבלה צפויה לתרום לגידול בפעילות הנמל. מנגד, ההתמקדות הצפויה של שני הנמלים החדשים בתחום המכולות צפויה לגרום להחרפת התחרות בתחום המטענים (כמו מטעני הברזל, שבו עוסקת החברה) משני הנמלים הוותיקים באשדוד ובחיפה.

סימנט מחזיקה, להערכת מספנות ישראל, בנתח של 10%–12% משוק המלט בישראל ומתחרה בחברות נשר, מלט הר טוב וספיר, שעוסקת בטחינת קלינקר (חומר גלם לייצור מלט). כושר הייצור של מלט מקלינקר מקומי בשנה הוא 5.5 מיליון טונה, והצריכה בישראל וברשות הפלסטינית היא 10.5 מיליון טונה. סימנט מעריכה שכתוצאה מהגידול במספר היצרנים והיבואנים של המלט ירד מחירו בישראל ב–15%–20% ב–2016–2019.

עובדי נמל מספנות ישראל
עובדי נמל מספנות ישראלצילום: רמי שלוש

באחרונה החליט שר האוצר, ישראל כ"ץ, להטיל וטו על החלטתו של שר הכלכלה, עמיר פרץ, להטיל היטל היצף בשיעור של עד 17.25% על יבוא מלט מטורקיה ומיוון בתמורה להתחייבות של נשר לא להעלות את מחיר המלט. הווטו שהטיל כ"ץ סייע למספנות ישראל להגן על תחום, שייצר לה הכנסות של 91 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 (49% מהכנסותיה) — גידול של 42% בהשוואה לרבעון המקביל ב–2019.

תחום הפעילות של תכנון בנייה ותחזוקה של כלי שיט מהירים בינוניים וקטנים בתחום הצבאי מתאפיין בתנודתיות. הוא ייצר לחברה הכנסות של 28 מיליון שקל ברבעון (15% מהמחזור) — ירידה של 45% בהשוואה לרבעון המקביל. מספנות ישראל דיווחה על האטה ניכרת בקצב כניסת פרויקטים חדשים ממדינות זרות בתחום זה, בשל המגבלות על התנועה כתוצאה ממשבר הקורונה.

שווי בעסקה האחרונה שבוצעה: 725 מיליון שקל

מספנות ישראל הרוויחה 19.3 מיליון שקל במחזור של 185 מיליון שקל ברבעון הראשון, בהשוואה לרווח של 18.5 מיליון שקל במחזור של 169 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח של החברה ב–12 החודשים האחרונים הסתכם ב–71 מיליון שקל כך שהחברה מתכננת להנפיק את מניותיה לפי מכפיל 21.

מספנות ישראל נמצאת בבעלות חברת גולד בונד הציבורית (25%), קבוצת שמלצר (25%), שלומי פוגל (25%) וסמי קצב (25%). העסקה האחרונה במניות החברה בוצעה באפריל 2017, כשגולד בונד רכשה 4.75% מחברת משאב תמורת 35 מיליון שקל, כלומר לפי שווי חברה של 726 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker