האופנה החדשה ברשתות: קולקציית צמצום הפסדים

חברות האופנה נפגעו במיוחד בצל משבר הקורונה כאשר נאלצו לסגור את החנויות ולהוציא אלפי עובדים לחל"ת ■ בדקנו איך השפיע המשבר על המניות של שלוש חברות האופנה הבולטות בישראל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברות האופנה היו בין אלה שנפגעו בצורה הקשה ביותר במשבר הקורונה, כאשר נאלצו לסגור את חנויותיהן ולהוציא אלפי עובדים לחל"ת. בעוד החנויות הפיזיות הושבתו, יצאו מנהלי הרשתות למאבק בממשלה — שלבסוף נתנה גם לרשתות מענקים, מה שהביא עליהן זעם ציבורי. אבל הדרך להתאוששות מהמגפה עוד ארוכה.

פוקס: ירידה של 7%

קבוצת האופנה פוקס, שבשליטת המשפחות ויזל ופוקס, חוותה טלטלה לא קלה בעת משבר הקורונה. פוקס, שפעלה בשנים האחרונות להתרחבות מואצת, בעיקר בתחום המותגים הלא מסורתיים, בהם שילב, פוט לוקר ואחרים, נאלצה לסגור את חנויותיה ב–15 במארס, ובמקביל החליטה לא לשלם שכר דירה לקניונים, חתכה למשך חודשיים את שכר הבכירים ועצרה את חלוקת הדיווידנד. ב–7 במאי חזרו חנויות הקבוצה לפעילות תחת מגבלות משרד הבריאות, והמנכ"ל הראל ויזל והיו"ר אבי זלדמן הודיעו שהם שבים למשוך משכורת. מאז השיא שבו נגעה המניה ב–10 בפברואר היא התרסקה תוך חודש ב–50%. מאז השפל ב–18 במארס טיפסה המניה ב–70%, אך לא תיקנה את כל הנפילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker