למה לשלם ביטוח יקר על רכב חונה? תביעה של 700 מיליון שקל נגד חברות הביטוח

עקב משבר הקורונה אנשים כמעט אינם נוסעים ברכב שלהם, אך עדיין משלמים ביטוח מלא ■ בקשה לייצוגית שהוגשה נגד חברות הביטוח: "יש לבצע התאמה לפרמיה בהתאם לשינוי הסיכון" ■ חברות ביטוח בארה"ב כבר הפחיתו את דמי הביטוח - בישראל הן מסרבות לבצע צעד דומה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

"שמרתי על בידוד באופן קפדני כל כך, שכאשר ניסיתי להניע את כלי הרכב שלי הוא לא הניע" — כך כתב בשבוע שעבר קולגה בדף הפייסבוק שלו. למעשה הוא הציף בעיה בתחום הביטוח. משבר הקורונה והבידוד החברתי שבעקבותיו, יצרו מצב שבו אנשים כמעט אינם נוסעים בכלי הרכב שלהם, אך עדיין משלמים את מלוא הביטוח.

אתמול הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בבית המשפט המחוזי נגד חברות הביטוח הגדולות, מלבד חברת הביטוח כלל ביטוח, בסכום של 700 מיליון שקל בעניין ביטוח רכב. התובעים טוענים כי ״מגפת הקורונה היא אירוע קיצוני שיצר רווח גדול ולא מתוכנן לחברות הביטוח (Windfall). במצב דברים זה, שבו משתנה באופן מהותי הסיכון של חברות הביטוח, יש לבצע התאמה לפרמיה באופן שתתאים לשינוי הסיכון. הן מכוח הוראות חוק חוזה הביטוח, הן מכוח דיני החוזים הכלליים, ובעיקר מכוח חובת תום הלב המוגברת שחלה על חברות הביטוח, והן מכוח דיני עשיית עושר ולא במשפט״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker