"להתחיל לאסוף אג"ח ומניות": איפה להשקיע בזמן "המיתון העולמי העמוק אי פעם"

האם כדאי לרכוש או למכור נכסי סיכון? האם הצפי לאפס אינפלציה נכון? ומהן ההשפעות ארוכות הטווח כתוצאה מהמשבר? ■ כלכלנים בכירים השתתפו היום בכנס הבורסה הווירטואלי ליועצים - וסיפקו תשובות לשאלות הבוערות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

"הטכנולוגיה והמדע ינצחו את מגפת הקורונה" - כך ניסה להרגיע ליאו ליידרמן, היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים בכנס הבורסה הווירטואלי ליועצים, בתשובה לשאלות של יניב פגוט, מומחה לשוק ההון. זאת, לדבריו, על אף ש"הפסימיות גוברת ככל כשקצב ההדבקות גדל, ונראה שמדינות איבדו שליטה על המגפה".

לדברי ליידרמן, "מומלץ למקבלי ההחלטות לחשוב שאין כאן מועד ב'. זה מבחן שישפיע על האמינות והיכולת של מקבלי ההחלטות להתגייס למשבר שהוא לא רק רפואי, אלא גם כלכלי וחברתי. עליהם לפעול במהירות במלוא המרץ, כי אלה רגעים קריטיים מבחינת מחזור המשבר. השבועות הקרובים יהיו קשים. גופים צריכים לסגל לעצמם את הראייה של קרן פנסיה - ולא של סוחר יומי. למרות הירידות החדות בשווקים חייבים לשים את המצב בפרספקטיבה. מתחילת השנה מדד המניות הגלובלי ירד ב-23% ומדד נאסד"ק ירד ב-16%. אכן זה מאוד כואב. אך התיקון רחוק מלהיות קטסטרופה פיננסית. ב-2008 היו ירידות גם של 50%. אמנם החדשות בתחום הרפואי לא יהיו מעודדות, אך כמו כל משבר נוצרות כאן הזדמנויות חדשות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker