למה מניית מיטב דש כל כך גרועה, ואיפה המשקיעים רואים בכל זאת הזדמנות

אם מורידים משווי השוק הנוכחי של מיטב דש את שווי האחזקה בפעילויות האשראי שלה, ומוסיפים חוב נטו של 300 מיליון שקל - שווי הפעילות של ניהול ההשקעות מוערך ב-700 מיליון שקל בלבד, זה שווי נמוך לגוף שמנהל 140 מיליארד שקל

מניית בית ההשקעות מיטב דש שבשליטת אלי ברקת ומשפחת סטפק זינקה ביום חמישי ב-9% לשווי חברה של 924 מיליון שקל. הקפיצה במניית בית ההשקעות, שהוא השלישי בגודלו בשוק ומנהל נכסים בהיקף של 140 מיליארד שקל, לא נבעה מהצטיינות בניהול הכסף, אלא מסיבה אחרת.

חברת האשראי החוץ־בנקאי פנינסולה, שבה מחזיק מיטב דש ב-50%, גייסה יום קודם לכן 252 מיליון שקל בהנפקת מניות ובפרמיה על מחירה בבורסה. זאת, לאחר שזינקה בשנה האחרונה ביותר מ-100%. לאחר ההנפקה, שווי פנינסולה הוא 840 מיליון שקל. בהתאם לכך, שווי האחזקה של מיטב דש בפנינסולה הוא 420 מיליון שקל, ומגלם רווח של 50% על הנייר (200 מיליון שקל) בתוך 4.5 שנות השקעה. ואולם כשמורידים משווי השוק הנוכחי של מיטב דש את שווי האחזקה בפעילויות האשראי שלה, ומוסיפים חוב נטו של 300 מיליון שקל - שווי הפעילות של ניהול ההשקעות מוערך ב-700 מיליון שקל בלבד, זה שווי נמוך לגוף שמנהל 140 מיליארד שקל. לשם השוואה, חברת אלטשולר שחם גמל ופנסיה נסחרת לפי שווי של 2.5 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker