הקדנציה של חדוה בר מסתיימת כשהבנקים במצב מצוין, אך התחרות לא נראית באופק

המפקחת על הבנקים הודיעה על עזיבתה לאחר קדנציה סוערת ■ בר התחילה מהלכים שיורשיה יוכלו לקדם - בין היתר בתחום הסרת החסמים להקמת בנקים חדשים ומעבר לדיגיטל ■ ההצלחה הגדולה: קידום התייעלות בבנקים ■ הכישלון הגדול: עליית מחירי האשראי

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, הודיעה אתמול (א') שתסיים את תפקידה באפריל 2020, בתום קדנציה של קצת פחות מחמש שנים. קרנית פלוג, נגידת בנק ישראל לשעבר, היא מי שמינתה את בר לתפקיד, במינוי שזכה לביקורת בשל העובדה שבר הגיעה לתפקיד לאחר ששימשה בכירה בבנק לאומי במשך כשמונה שנים.

בר (51) אמרה בהזדמנויות שונות כי לא תישאר בתפקידה יותר מחמש שנים, ואתמול הודיעה על פרישתה כשלושה חודשים לפני המועד המתוכנן. בר תידרש לשנת צינון, ולאחר מכן היא עשויה להשתלב בתפקיד ניהולי בכיר במערכת הבנקאות או במגזר העסקי. למעשה, בר הודיעה על פרישתה בעיתוי מצוין עבורה, לאחר שביום חמישי האחרון שופט בית הדין לתחרות, עודד שחם, ביטל את החלטתה של רשות התחרות לפסול את המיזוג של בנק אגוד לתוך מזרחי טפחות. בר היתה בין הבודדים בקרב מקבלי ההחלטות הרלוונטיים שתמכו במיזוג, בטענה שאגוד לא תורם לתחרות כבנק עצמאי, וכי מיזוג יאפשר למזרחי להתחרות טוב יותר מול הפועלים ולאומי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker