התיירים מעדיפים אפליקציות - ואיסתא משנה כיוון

התוצאות החלשות ברבעון השני מעידות כי תקופת הזוהר של איסתא בתחום התיירות לא תחזור ■ החברה מתכננת לרכוש ולהקים 15 בתי מלון באגן הים התיכון, להתמקד בנישות תיירותיות ולהגביר את ההשקעות בנדל"ן מניב כדי להתמודד עם התפוגגות הרווחיות מפעילות התיווך המסורתית בתיירות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחישי גל, המנכ"ל ובעל השליטה בחברת איסתא, נוהג לומר שכבר ב–2011 הוא הבין שתור הזהב של התיירות מאחוריהם. לכן, הוא נערך לפתח פעילויות עסקיות נוספות, בעיקר בתחום הנדל"ן. מבט בתוצאות הרבעון השני של 2019 אינו משאיר מקום לספק כי הפעילות המסורתית של איסתא כסוכנות נסיעות כבר לא תחזור לימי הזוהר שלה.

איסתא אמנם הציגה רווח של 44 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019 — לעומת רווח של 10 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018, אבל מחצית מהרווח נבע משערוך של שלושה בתי מלון בפאפוס שבקפריסין, שהחברה רכשה בשותפות שווה עם חברת המלונאות פתאל. פעילות תיירות הפנאי ספגה הפסד תפעולי של 10 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, לעומת הפסד תפעולי של 3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. פעילותה של החברה כסוכנות נסיעות למגזר העסקי ייצרה רווח תפעולי של 500 אלף שקל במחצית הראשונה של 2019 — ירידה של 54% לעומת התקופה המקבילה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker