5 שנים אחרי דנקנר, הגיע הזמן להיפרד גם מאלשטיין

בפירמידה של אלשטיין יש כעת בור חובות אדיר - לכל החברות בקבוצה יחד יש חוב של 25 מיליארד שקל לציבור, לקרנות הפנסיה ולקופות גמל ■ זהו סכום עתק המשמש כעת את אלשטיין ללהטוטים פיננסיים - ולא לניהול עסקי אמיתי

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

די סמלי שהחופשה הראשונה של נוחי דנקנר מהכלא תתרחש בימים שבהם אדוארדו אלשטיין, שהחליף אותו באי.די.בי, מצוי במלחמת הישרדות על שליטתו בחברה. קשה להתעלם מהקווים המקבילים בין השניים, וכעת יש נקודות משיקות נוספות.

דנקנר מצא את עצמו מאחורי סורג ובריח לאחר שהורשע בתרמית בניירות ערך, בניסיון לשמר את השליטה בידיו. חמש שנים לאחר מכן, גם אלשטיין במצב פיננסי כמעט בלתי־אפשרי עם הסדר חוב ואובדן שליטה באופק - ונראה שגם הוא הולך על הגבול של חוקי ניירות ערך. ב"כלכליסט" דווח כי אלשטיין נפגש השבוע עם מנהלים בפסגות וחשף בפניהם תוכניות לעסקת בעלי עניין גדולה. אלשטיין הסביר למנהלי ההשקעות כי הוא מתכנן למכור את חברת גב ים, חברה נכדה של דסק"ש, לדסק"ש עצמה, ועם התקבול לשלם לבעלי האג"ח את החוב המגיע להם. זהו סוג של גילוי עריות פיננסי. אי.די.בי עצמה סירבה להתייחס לדברים היום (ג'), וגם רשות ני"ע לא סיפקה הסבר מניח את הדעת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker