מי בוחר את המנכ"ל החדש של בנק הפועלים?

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל הפועלים תאיץ בקרוב את עבודתה ■ בינתיים, אחד המועמדים מתנהל כאילו הוא כבר המנכ"ל והיו"ר עומד בעצמו לבחירה מחדש ■ בשלב זה נותרו שלושה מתמודדים מתוך הבנק: ארז יוסף, גולן שרמן וידין ענתבי; ומועמדים חיצוניים — ובהם דני קולר, דורון ספיר ויעקב אורבך

מיכאל רוכוורגר

ועדת האיתור לבחירת מנכ"ל חדש לבנק הפועלים צפויה להאיץ את עבודתה בשבועות הקרובים, כדי להכריע מי יחליף את אריק פינטו. פינטו יסיים את תפקידו עד סוף השנה, לאחר כשלוש שנים בלבד בתפקיד.

בראש ועדת האיתור עומד עודד ערן, יו"ר הבנק ומי שבעצמו עומד לבחירה ביולי לקדנציה נוספת כדירקטור. בוועדה חברים גם הדח"צים דליה לב ויעקב פאר. היא פועלת בהתאם לדרישות הפיקוח על הבנקים, שלא היה מרוצה מכך שב–2009 ציון קינן נבחר לתפקיד המנכ"ל ללא ועדת איתור. האם הוועדה מצליחה להיות מנותקת מהדנ"א של הבנק, שבו דברים נחתכים בדרכים אחרות, לעתים בזרמים ובכוחות שמתחת לפני השטח? ערן מונה לתפקיד בתחילת 2017 על ידי בעלת השליטה הקודמת, שרי אריסון. בעקבות החלטתה של אריסון בספטמבר 2018 לצאת מגרעין השליטה בבנק, הוא היה אמור להפוך לדמות החזקה בבנק — אלא שבפועל נוכחותו עדיין אינה מורגשת מספיק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker