ביטוח זול עולה ביוקר: כמה צריך לשלם על ביטוח בריאות - ולמה יש פערים בין החברות?

בעת בחינת עלויות ביטוח בריאות, יש לשים לב למחיר הפוליסה לאורך החיים ■ יש חברות ביטוח שמציעות מחיר נמוך בגילים צעירים - שקופץ משמעותית בגילים מבוגרים ■ הרכיב היקר ביותר הוא פוליסת הניתוחים, שמציעה כיסוי אחיד בכל החברות ■ אז מה מצדיק את פערי המחירים?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביטוח בריאות הוא ביטוח שנרכש למשך שנים רבות, ולכן מי שמתפתה לרכוש ביטוח בריאות בחברה הזולה ביותר במועד הרכישה — עלול בסופו של דבר לשלם ביוקר. פערי המחירים בין עלות הביטוחים יכולים להגיע לכ–40 אלף שקל לאורך חיי המבוטח, עד גיל 80. כך עולה מבדיקת TheMarker של מחירי ביטוחי הבריאות בישראל.

הבדיקה בחנה את הכיסויים המוצגים באתר של משרד האוצר, שכולל את כל החברות שמציעות את הפוליסות האלה — לפי מרכיבים של ניתוחים, השתלות ותרופות, החל מגיל שנה ועד גיל 66, במדרגות של עשר שנים. בחישוב ארוך טווח, מגיל 0 עד גיל 80, חברת הביטוח הזולה ביותר בביטוחי בריאות היא AIG, וסך הפרמיות אצלה מסתכמות ב–154.7 אלף שקל (כל המחירים במונחי עלות נומינלית). במקום השני נמצאת חברת ביטוח ישיר, עם מחיר כולל של 161.4 אלף שקל; ואחריה מנורה, עם עלות כוללת של 163.8 אלף שקל; ואחריהן הכשרה שבה סך הפרמיות הוא 165 אלף שקל. ההצעה היקרה ביותר מבין תשע ההצעות, שמוצגות באתר של משרד האוצר, היא של הפניקס — ועלותה לאורך השנים היא כ–196.7 אלף שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker