האם לפידות מאיים על שיכון ובינוי - אשרו את השכר או שאני הולך?

כניסתו של אייל לפידות לכלל ביטוח מגיעה בתזמון מעורר תמיהה ■ אך ייתכן שזהו מהלך אסטרטגי התקפי, שנועד ללחוץ על דירקטוריון שיכון ובינוי והמוסדיים לאשר את חבילת השכר הנדיבה שלו

רגע לפני שהוא מגיע לשיכון ובינוי, אייל לפידות חבר למורי ארקין וליקיר גבאי לצורך רכישת מניות כלל ביטוח ב–540 מיליון שקל. גבאי וארקין ירכשו מניות בסך 300 מיליון שקל, עם אופציה לרכישה של 3% נוספים מהחברה. ללפידות יש אופציה לרכישת מניות ב–150 מיליון שקל, כשאי.די.בי תיתן לו מימון של 90%.

העסקה מגיעה בתזמון מעורר תמיהה מבחינת לפידות. תפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי ידרוש ממנו משאבים ניהוליים רבים. לפיכך, עולות השאלות כיצד הוא יתפקד כשהשקעה של 150 מיליון שקל קשורה לצווארו; איך הוא ינהל את הקשב הניהולי שלו; וכמה זמן יוקדש לשיכון ובינוי וכמה להשקעה הפרטית שלו. אם לא די בכך, כלל ביטוח ושיכון ובינוי שותפות בכמה פרויקטים, כמו בחברת ההפעלה של כביש 6 ובכביש אגרה בטקסס, ארה"ב — מה שעלול להגדיל את ניגוד העניינים של לפידות. בנוסף, חוק הריכוזיות, שאוסר על שליטה נכסים ראליים ופיננסים, אמנם לא קובע שאסור ללפידות לנהל גוף ריאלי ולהחזיק נכס פיננסי במקביל — אך הדבר סותר את רוח החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker