600 שקל עמלות - כך ייעשה לאיש ששכח מחשבון הבנק שלו

במשך עשור, בנק דיסקונט לא ניסה לאתר את הלקוח וגבה עמלות על חשבון לא פעיל ■ הפיקוח על הבנקים: הציבור לא משתמש מספיק באתרים שנועדו לאיתור חשבונות אבודים; יש להרחיב את חובות האיתור של הבנקים כדי לסייע ללקוחות לאתר את כספם

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לפני עשר שנים היה לנ' חשבון בסניף מרכזי בבנק דיסקונט. זה לא היה החשבון העיקרי שלו, ונ' שכח ממנו. באחרונה הוא נקלע לסביבת הסניף ונזכר בו. הוא נכנס וביקש מהפקידה לבדוק מה עם החשבון. בסתר לבו נ' קיווה שיהיו לו שם 20 אלף שקל שהוא שכח מהם, אך כשהתייצב בתור הוא גם חשש שמא הוא בכלל חייב כסף לבנק.

הפקידה בסניף בדקה ואמרה לו: "כן, יש לך 1,400 שקל בחשבון". לאן להעביר אותם?" נ' שמח שהוא אינו חייב לבנק ושהוא ביתרת זכות, וביקש לדעת כמה כסף היה לו בפעם האחרונה שהוא ביצע פעולה כלשהי בחשבון. אחרי עוד כמה שניות התברר לו שלפני עשר שנים היו בחשבון הנשכח 2,000 שקל, ושבמשך הזמן דיסקונט גבה ממנו עמלות בגין ניהול החשבון - כך שהסכום הלך והצטמצם. הבנק אמנם השקיע את הסכום הנותר בכל פעם בפיקדון מתחדש, ואפילו שילם בעבורו את המס הנדרש (3-2 אגורות בכל פעם), אבל הריביות היו כל כך נמוכות (בהתאמה לריביות הנמוכות במשק בעשור האחרון) - כך שזה לא נתן לו דבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker