מחכים לישראל? "בקנדה מזמינים קנאביס במייל - כדי לקבל את החומר עוד כמה חודשים"

יצוא הקנאביס הרפואי שאושר היום בממשלה צפוי להכניס לישראל מיליארדי שקלים בשנה ■ היעדים המרכזיים: קנדה וגרמניה - אך לצרכים רפואיים בלבד ■ עו"ד נועם גודמן בשיחה מקנדה: קיים כאן מחסור משמעותי בקנאביס, נפתחו המון חנויות, אבל אין להן מה למכור. הכל נגמר"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
גיא ארז
גיא ארז

לאחר דחיות רבות, ויש שיאמרו התמהמהות של שנים - אישרה היום (א') הממשלה לייצא קנאביס רפואי מישראל. תחילת היצוא אמורה לפתוח שווקים חדשים לעוסקים בקנאביס רפואי, וצפויה להביא להגדלת ההשקעות בתחום, בעיקר בגידול ובמחקר.

תאפשר להתחיל ביצוא מוצרים רפואיים המבוססים על קנאביס בכל צורותיו, כגון מוצרי עישון ושמנים, למעט צמחים הניתנים לריבוי. ההחלטה מבוססת על עבודת הוועדה לבחינת היתכנות היצוא של קנאביס רפואי, שפעלה ב–2016–2017. הוועדה הבין־משרדית של משרדי האוצר והבריאות הגישה את המלצותיה כבר בקיץ 2017, אבל הדיון בממשלה התעכב במשך תקופה ארוכה — בין השאר בשל רצונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחוות דעת כלכליות, ועקב דרישות של המשרד לביטחון פנים לקבל סמכויות שישמשו . אותה ועדה בין־משרדית העריכה באוגוסט שעבר כי התרת יצוא תכניס לקופת המדינה בין 1–4 מיליארד שקל בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker