הפניקס והראל שוות 5 מיליארד שקל כל אחת; כלל ביטוח נדבקה למנורה בתחתית

שווי השוק של חברות הביטוח הוא מדד מצוין לבחינת היכולות הניהוליות והאסטרטגיה של המנהלים והבעלים בענף ■ מגדל וכלל ביטוח, בעבר החברות הגדולות בענף, המשיכו להידרדר ■ הראל והפניקס מובילות - בין היתר בזכות כניסה לתחום הביג דאטה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

דרמה קטנה נרשמה בשבוע שעבר במסחר בבורסה, כשחברת הביטוח הפניקס, המנוהלת בידי אייל לפידות, הגיעה לשווי של חברת הביטוח הראל. בהמשך הראל חזרה להוביל והפער בין שתי החברות הוא כרגע כ-150 מיליון שקל. הפניקס נסחרת לפי שווי שוק של 4.96 מיליארד שקל ואילו הראל נסחרת לפי שווי של 5.1 מיליארד שקל.

בניגוד להן, כלל ביטוח המשיכה בהידרדרות שלה וכיום, יחד עם מנורה, היא החברה בעלת שווי השוק הנמוך ביותר. כלל ביטוח ומנורה נסחרות לפי שווי שוק של כ-2.7 מיליארד שקל כל אחת. שווי השוק של חברות הביטוח נע בעבר על הציר של 3-2 מיליארד שקל, ואילו כיום הציר התארך והוא 5-2.6 מיליארד שקל. מי שממוקמת שלישית ודי רחוקה מהשתיים המובילות היא מגדל, שתלויה בתחום חיסכון ארוך הטווח שלה, שחלקו הוא 60% מהרווח של החברה. למגדל שווי שוק של 3.3 מיליארד שקל; אחרי מגדל, שהיתה פעם הגדולה מכולן, ביטוח ישיר עם שווי של 2.87 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker