כך חוסמים הבנקים את התחרות בשוק הברוקראז' ומייקרים את השירות לציבור

צוות משותף של רשות ההגבלים העסקיים והרשות לניירות ערך פירסם השבוע את המלצותיו בנוגע לחסמים שמגבילים את התחרות בשוק הברוקראז' ■ בעוד העמלות שגובים הבנקים גבוהות משמעותית, 97% מהמשקיעים בוחרים בהשקעה בבנקים, בין היתר משום שהם נתפשים כבטוחים יותר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

97% מהמשקיעים שסוחרים בניירות ערך עושים זאת באמצעות הבנקים. זאת, למרות שעמלות הבנקים במרבית המקרים גבוהות יותר מאלו שמציעים בתי ההשקעות שמספקים שירותי ברוקראז'. כך עולה מדו"ח שפירסם השבוע צוות משותף של רשות ההגבלים העסקיים והרשות לניירות ערך, ובדק את שוק הברוקראז' בארץ.

הדו"ח מונה חסמים שמגבילים את התחרות בשוק הברוקראז' באופן שדוחק את הרוב המוחלט של המשקיעים לעבר הבנקים. בין החסמים הבולטים שמציין הדו"ח עומדת תפישת הביטחון של המשקיעים, הגורסת כי החש"בים, חברי הבורסה שאינם בנקים, כלומר בתי ההשקעות — הם גופים פחות בטוחים מהבנקים. "תורמים לכך גורמים שונים ובהם התפישה כי הממשלה תתמוך בבנקים במקרה הצורך; תורמת לכך גם העובדה כי חלה עליהם אסדרה מקיפה יותר, הכוללת הנחיות רבות בתחום הממשל התאגידי, ניהול סיכונים והלימות הון, כמו גם אסדרה מקיפה בתחום ההגנה הצרכנית; והעובדה כי מדובר בגופים גדולים בעלי חוסן תפעולי ופיננסי גבוה", נכתב בדו"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker