האם מכרז קרנות ברירת המחדל בפנסיה נתפר למידות של אלטשולר שחם?

רשות שוק ההון מתעכבת בהוצאת החוזר הסופי למכרז קרנות ברירת המחדל בפנסיה, ובינתיים בחברות הביטוח נערכים לעתור לבג"ץ בטענה שהמכרז מכור ■ גם בחלק מבתי ההשקעות לא מרוצים מתנאי המכרז - שעשויים לקדם את קרן הפנסיה של אלטשולר

נועם בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נועם בר

האם המכרז שעורכת רשות שוק ההון לבחירת קרנות ברירת המחדל בפנסיה הוא מכרז מכור? בחברות הביטוח ובחלק מבתי ההשקעות שעמם דיברנו חושבים שכן. בענף הפנסיה טוענים שרשות שוק ההון בנתה את תנאי המכרז כך שיאפשרו לקרן הפנסיה של אלטשולר שחם להיות אחת הזוכות בו.

"ברשות שוק ההון בדקו באילו דמי ניהול אלטשולר שחם ייגש למכרז, ולפי זה קבעו את דמי הניהול המינימליים בתנאי המכרז", אמרו לנו בכירים בענף. את הטענה הזו שמענו לא רק מחברות הביטוח אלא גם בחלק מבתי ההשקעות. ואכן תנאי המכרז הנוכחיים - שקובעים דמי ניהול מינימליים ונותנים פקטור שלילי בניקוד לקרנות הגדולות - מובילים לזכייה כמעט ודאית של ארבע קרנות הפנסיה הקטנות המנוהלות תחת בתי השקעות ולא תחת חברות הביטוח: אלטשולר שחם, מיטב דש, פסגות והלמן אלדובי. היות שנקבעו דמי ניהול מינימליים לא נמוכים מדי, כל הגופים צפויים להציע אותם, אך אלה שיזכו יהיו בתי ההשקעות שלא יסבלו מפקטור שלילי שניתן לקרנות עם נתח שוק גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker