בדרך לנאסד"ק: קדימהסטם גייסה 10 מיליון שקל מאילקס מדיקל

קדימהסטם נמצאת בשלבי פיתוח קליני של מוצרים פורצי דרך לטיפול ב-ALS ובסוכרת ■ לאילקס מדיקל ניתנה אופציה להגדיל את ההשקעה ל-21 מיליון שקל ■ יו"ר קדימהסטם: "אנו מרפדים את החברה בכסף, כדי להכין אותה לרישום לנאסד"ק"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבדת קדימהסטם. צפויים להתחיל ניסוי קליני למחלת ALS בסוף 2022צילום: קדימהסטם

קדימהסטם הודיעה היום (חמישי) כי אילקס מדיקל, הנסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-1.47 מיליארד שקל, תשקיע בה 10 מיליון שקל במסגרת הנפקת מניות פרטית. לאילקס מדיקל יש אופציה להגדיל את ההשקעה ל-21 מיליון שקל.

הגיוס בוצע לפי מחיר של 4.26 שקלים למניה, הגבוה בכ-5% ממחיר הסגירה ערב החלטת הדירקטוריון. את שתי הסדרות של האופציות שניתנו לאילקס מדיקל במסגרת ההשקעה היא תוכל לבצע במחירי מימוש עולים של 7 שקלים ו-8.5  שקלים למניה.

באפריל השנה גייסה קדימהסטם כ-22 מיליון שקל מקרן קלובר וולף (Clover Wolf Capital) ומהקרן האירופית אלפא קפיטל אנסטאלט (Alpha Capital Anstalt).

מניית אילקס מדיקל

"הגיוס הנוכחי הוא הישג מטורף", אמר רונן טויטו, יו"ר החברה. לדבריו, "הקרנות נכנסו להשקעה לפי מחיר מניה של 2.54 שקלים, ולפני חודש הן השקיעו 9.5 מיליון שקל נוספים, במסגרת גיוס הון, שבו השתתף גם בעל השליטה מישל רבל. הגיוס היה  לפי מחיר מניה של 3.5 שקלים, וכעת אנו מגייסים לפי מחיר של 4.26 שקלים.

"אנו מרפדים את החברה עם הרבה מאוד כסף בשביל להאיץ את הפיתוח ולהכין אותה לרישום לנאסד"ק. אנחנו מוכיחים למשקיעים שאנו מגייסים במחירים עולים ולא שוחטים את בעלי המניות. אנו מסתכלים לא רק על המשקיעים בעתיד, אלא גם על המשקיעים בעבר - ולכן כולם מרוצים".

מנכ"לית אילקס מדיקל, תמי גלילי. "ההשקעה היא חלק מאסטרטגיית ההשקעות וגיוון מנועי הצמיחה שלנו"צילום: אנטולי קרניצקי

אילקס מדיקל היא שותפה אסטרטגית?

"הממשק שלנו עם השוק מוגבל מאוד, וקשה לפעמים להסביר למשקיעים את עומק המדע שאליו הגענו. כשפגשנו את אילקס, הפועלת בתחום המכשור הרפואי, פגשנו אנשים שמבינים לעומק במדע. כחלק מהאסטרטגיה של אילקס, היא לקחה החלטה להיכנס לתחום פיתוח תרופות, כדי ליצור מנוע צמיחה נוסף למערך הרפואי, ולפיכך להשקיע בטכנולוגיות מהותיות וחדשניות של חברות המפתחות את הטיפול עצמו.

מתוך כמה חברות בתחום, הם ראו אותנו כחברה מעניינת והם רוצים להיות חלק משמעותי מהצמיחה. לכן גם תמר גלילי, מנכ"לית אילקס, תצטרף לדירקטוריון קדימהסטם, וכך נוכל להיעזר בקשרים האדירים של אילקס, המייצגת חברות ענק ומחוברת לעולם הרפואי בלא מעט מקומות".

גלילי ציינה כי "ההשקעה בקדימהסטם היא חלק מאסטרטגיית ההשקעות שעליה הצהירה החברה, וגיוון מנועי הצמיחה שלה. זו חברה מבטיחה בתחום הטיפול התאי. אנו בטוחים כי ההנהלה החדשה שלה תצעיד אותה למסלול של צמיחה מואצת, הבאת פתרונות למטופלים ורישום למסחר בנאסד"ק. השקעה זו מצטרפת להשקעה בחברת Starget Pharma, ולהחלטת החברה לבצע השקעות משמעותיות".

12 שנות פיתוח - ללא מוצר סופי

קדימהסטם היא חברת ביומד קטנה יחסית, העוסקת במחקר ופיתוח של טיפולים רפואיים למחלות הסוכרת וה-ALS. היא פועלת כבר יותר מ-12 שנה, רחוקה מהשלמת הפיתוח של המוצר הסופי, ואין לה עדיין הכנסות. כדי להשלים את הליכי המו"פ, היא תלויה באופן מוחלט במימון חיצוני.

ב-2014 הונפקו מניותיה בבורסה. שווייה ביום המסחר הראשון היה 60 מיליון שקל, ואילו שווייה כיום 128 מיליון שקל – אף שהחברה גייסה מהציבור מאז הקמתה 230  מיליון שקל. לפני כמה חודשים עברה החברה שינוי ניהולי. לאחר מינויו של טויטו ליו"ר, הצטרף לחברה בפברואר אסף שילוני כמנכ"ל, שלו יש ניסיון של יותר מ-20 שנה בעולם הביוטק. הוא עבד עם חברות מובילות בתעשיית התרפיות התאיות, וכיהן יותר מעשור במגוון תפקידי ניהול בחברת PeproTech.

מניית קדימהסטם

"העולם לא הכיר את קדימהסטם. החברה לא היתה על הרדאר של האנשים שאנו מדברים אתם היום", אומר שילוני. "עם הקשרים שלי ושל טויטו נוכל להוביל את החברה לשוק הבינלאומי ולנאסד"ק".

מדוע אתם רוצים להירשם לנאסד"ק?

שילוני: "הנאסד"ק ייצר מקורות מימון משמעותיים לחברה, שיוכלו לקחת אותה להצלחה בתחום. הדרך הנכונה היא לפעול בשווקים הגדולים, שבהם פועלים משקיעים שיש להם אורך נשימה, כדי שנוכל לבצע מהלך משמעותי".

טויטו מוסיף: "אנחנו לא נהיה מחר בנאסד"ק. אנחנו רק מתחילים בהכנת המסמכים לרישום. אבל חברת ביומד כמו שלנו חייבת לקבל את הבמה ולקבל אנליזה מקצועית, ולכן חייבת להיסחר בבורסה ראשית, שבה מסקרים את התחומים הללו. זאת אבן דרך חשובה, ולכן דירקטוריון החברה החליט להתחיל לבצע את ההליך".

איך התקדמתם בחודשים האחרונים עם הפיתוח המדעי?

טויטו: "התחלנו בתקשורת מול ה-FDA. אלה שיחות שהחברה מעולם לא קיימה קודם לכן. היתה לנו שיחה חיובית לגבי הפיתוח החדשני שלנו בנוגע למחלת הסוכרת, שנועד לרפא את המחלה ולא לשים פלסטר - שזה מה שעושה האינסולין. אנשים הפועלים בתחום מבינים שאנחנו נמצאים בעידן של החלפת איברים ולא פלסטרים".

מנכ"ל קדימהסטם, אסף שילוני. "כשהמוצר יקבל את כל הוולידציות הוא יהיה מהפכני - אנחנו מדברים על ריפוי ממחלת הסוכרת"צילום: אינגה אבשלום שילי

שילוני: "הטכנולוגיה מבוססת על תאי גזע. אנו מייצרים תאים שזהים לאלה שבלבלב, במטרה להשתיל אותם בגוף החולה, כך שיתפקדו במקום הלבלב. הם יצטרכו לחוש את הרמה של הסוכר בגוף האדם, ולשמור עליו ברמה מאוזנת".

איך תתבצע ההשתלה?

שילוני: "באמצעות ניתוח נחדיר מיקרו קפסולות לחלל הבטן. אנו עובדים בימים אלה על מספר שיתופי פעולה לפיתוח הקפסולה האולטימטיבית, במטרה להשתיל את התאים מתחת לעור הבטן באמצעות ניתוח קליל. עד כה זה נבדק על עכברי מעבדה סוכרתיים, והצלחנו להוכיח שהם חיו מעל שנה עם רמת סוכר מאוזנת בגוף בהשוואה לקבוצת הביקורת".

מתי תעברו לניסוי בבני אדם?

שילוני: "עדיין אין לנו לוחות זמנים, אבל כשהמוצר יקבל את כל הוולידציות הוא יהיה מהפכני, כי אנחנו  מדברים על ריפוי ממחלת הסוכרת. רגע אחרי זה המטופל לא יידרש לבצע בדיקות סוכר והזרקות אינסולין, שכן יהיה לו איבר עצמאי בגוף שיבצע את אותה הפעולה שאמור לעשות הלבלב".

איפה עומדים הפיתוחים שלכם למחלת ה-ALS?

שילוני: "ערכנו ניסוי קליני בהדסה עין כרם, שהסיים בשנה שעברה, והשתלנו את התאים בעשרה חולים במצבים שונים של המחלה. מטרת הניסוי היתה להוכיח את הבטיחות, ובאמת שנה לאחר סיכום הניסוי והמעקב אחר החולים - ראינו שהטיפול בטוח, ושיש לו פוטנציאל לעכב את המחלה ואף לעצור אותה. המטרה לייצר מוצר מדף, ולכן פתחנו פרוטוקול להקפאת תאים ומאגר של תאים שנוכל לייצר בעתיד בכל העולם עבור ניסוי קליני".

כמה כסף ידרש לניסוי?

שילוני: "אחת הסיבות לרישום בנאסד"ק היא שאנחנו רוצים לגייס סכומים משמעותיים לתהליכים עם עלויות יותר גבוהות. ניסוי כזה עולה לרוב 10-5 מיליון דולר. להערכתי, בסוף 2022 נתחיל ניסוי קליני בעשרות חולים בשני מרכזים. אנחנו כעת בהליכי הכתיבה של הפרוטוקול להגשה ל-FDA".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker