הראל, שלמה ביטוח ו–CIM רוכשות יחד מתחם משרדים באנגליה

המתחם, אותו רכשו החברות תמורת כ-290 מיליון שקל, קרוב לשדה התעופה הית'רו שליד לונדון, ומשתרע על פני שטח של כ-27 דונם ■ משרדיו מושכרים לדיירים העוסקים בתחומי התקשורת, הטכנולוגיה והשירותים העסקיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם המשרדים בגילפורד, אנגליה. מיליוני ליש"ט הושקעו בשיפוצו - שעדיין לא הסתייםצילום: tlgd.co.uk

גופים מוסדיים ממשיכים לבצע השקעות בנדל"ן בחו"ל, זאת במסגרת אסטרטגיה של פיזור וגיוון כספי החוסכים תוך יצירת תשואות גבוהות יותר, לעומת אפיקי השקעה המניבים ריבים נמוכה. חברות הביטוח הראל ושלמה ביצעו עסקה חדשה בבריטניה יחד עם CIM, שמנהלת נדל"ן ותשתיות בארה"ב ובצפון אמריקה בסך של 29 מיליארד דולר, ונמצאת בשליטת הישראלים לשעבר אבי שמש ושאול קובה. החברה הנפיקה מניות בכורה בישראל לפני כארבע שנים, והיא משתפת פעולה עם גופים מוסדיים ישראלים בעסקות שונות.

החברות רכשו מתחם משרדים בגילפורד שבאנגליה תמורת סכום כולל של כ-290 מיליון שקל. חלקה של הראל בהשקעה (45%) מוערך ב-130 מיליון שקל, חלקה של שלמה ביטוח (30%) ב-86.4 מיליון שקל, וחלקה של CIM (25%) ב-72 מיליון שקל. בנק הפועלים צפוי להעניק לשותפים מימון לרכישה ולשיפוץ בסך כולל של כ-170 מיליון שקל.

מתחם המשרדים נמצא קרוב לאוניברסיטת Surrey ולשדה התעופה הית'רו שליד לונדון, והוא משתרע על פני שטח של כ-27 דונם שבו שלושה בניינים. שניים מהם שופצו בכמה מיליוני ליש"ט, והם מושכרים לדיירים שעוסקים בתחומי התקשורת, הטכנולוגיה והשירותים העסקיים.

שאול קובה, מבעלי השליטה ב-CIM. החברה זיהתה את אזור לונדון רבתי כשוק יעדצילום: Bryan Chan / LA Times via Getty

השותפים שילמו כ-223 מיליון שקל עבור שני בנייני המשרדים, שמשתייכים לקלאס A ומניבים הכנסה שנתית שוטפת של כ-16 מיליון שקל. עבור הנכס השלישי שילמו השותפים כ-29 מיליון שקל, והוא מיועד לשיפוץ והשבחה בסך של כ-36 מיליון שקל. הבניין השלישי, גם הוא מקלאס A, צפוי להניב הכנסה שנתית של כ-6.2 מיליון שקל. שלושת הבניינים הללו יחד אמורים להניב לרוכשים תשואה ממונפת כוללת של כ-15%.

"עם הרכישה הזו בבריטניה, CIM מממשת את הידע שנצבר בקבוצה לאורך השנים באיתור, ניהול והשבחה של נדל"ן, והיא מרחיבה את הניסיון המשמעותי הזה גם לערים במערב אירופה. זיהינו את אזור לונדון רבתי כשוק יעד להרחבת השקעות הנדל"ן של הקבוצה, זאת אחרי בחינה מקיפה של שוקי הנדל"ן המסחריים בערים מרכזיות במערב אירופה. תהליך יסודי זה בוצע על ידי צוות אנשי המקצוע שלנו, שמנוסה בכל היבטי הנדל"ן המסחרי באירופה", אמר שמש.

"העסקה נופלת בגדר האסטרטגיה שלנו באירופה, כעסקה שמשלבת תזרים שוטף לצד פוטנציאל השבחה משמעותי במסגרת תוכנית עסקית מוגדרת", ציין רון קובלסקי, המנהל כיום את הפעילות של CIM באירופה, וקודם לכן ניהל את השקעות הנדל"ן של קבוצת הראל.

טובי שמלצר, מבעלי שלמה ביטוח, ציין כי "מהלך הרכישה הנדל"ני בלונדון, יחד עם קבוצת CIM והראל ביטוח, נעשה במסגרת ניהול תיקי ההשקעות בשלמה ביטוח, הכולל החזקה בנכסים בישראל ובאירופה והשקעה בקרנות הון מסוגים שונים, בחברות היי־טק ועוד. מהלכים כאלה יאפשרו לחברה לפתוח פתח ליעדים גלובליים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker