שני ידידים בעלי תחומי עניין משותפים

תמונת השבוע ואחד ההישגים העיתונאיים בפרשת הגז שייכים לבלוגרית העצמאית טל שניידר, שכותבת את הבלוג "הפלוג"

גיא רולניק
גיא רולניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיא רולניק
גיא רולניק

תמונת השבוע ואחד ההישגים העיתונאיים ב שייכים לבלוגרית העצמאית טל שניידר, שכותבת את הבלוג ״הפלוג״. מצדו האחד של השולחן יושב מנכ״ל משרד ראש הממשלה החדש, אלי גרונר, ומצדו השני איש התקשורת ויחסי הממשל של דלק קידוחים, נדב פרי.

פוליטיקאים, רגולטורים ומקבלי החלטות נוהגים לתרץ את פגישותיהם האישיות עם אנשי העסקים בכך שהם צריכים ללמוד את החומר. לא ברור מדוע הלמידה נערכת לעתים קרובות מחוץ למשרדי הממשלה וללא תיעוד - כמו במקרה הזה.

אלי גרונר ונדב פרי
אלי גרונר ונדב פרי. מי הנציג שלכם ומי של הטייקון?צילום: טל שניידר / בלוג פ

אבל הצמד שבתמונה הוא דוגמה מעניינת אף יותר: גרונר אינו רגולטור, וממילא לא מתיימר להיות איש מקצוע בנושא הסדרת נושא הגז והאנרגיה בישראל. פרי, כמו גרונר, גם הוא אינו איש מקצוע בתחום הגז, האנרגיה, המימון והכספים. עד לפני כמה חודשים הוא היה עיתונאי פוליטי ומגיש טלוויזיה. אנחנו יכולים להיות איפוא סמוכים ובטוחים שאף שהפגישה נערכה יום לאחר אישור מתווה הגז בכנסת, היא לא עסקה בגז. בסך הכל מדובר בשני ידידים בעלי תחומי עניין משותפים (ואגב, נסו לנחש משפת הגוף של השניים מי כאן הנציג של הטייקון ומי כאן הנציג שלכם).

ואם להיות לרגע רציניים: ההתנהגות של גרונר הממוקד והרוכן קדימה היא מוזרה, ולו בגלל מראית עין. לעומת זאת, ההתנפלות על פרי אינה במקומה. הוא עובד אצל תשובה והוא אמר זאת בבירור. הבעיה היא עם אותם עיתונאים שעובדים במעשה או במחדל בשירות האינטרסים של תשובה, כשהבנקים ורבים אחרים ולא נותנים לזה גילוי נאות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker