כחלון לא יכול להגיד על הגז "פוס, אני לא כאן". הוא עדיין יכול להציל את עצמו

שבועיים חלפו מאז כחלון הודיע שלא יטפל בנושא מונופול הגז בגלל חברותו עם הטייקון קובי מימון, ושר האוצר עדיין לא הבין שהנזק שגרם לתדמיתו הוא עמוק וקשה

גיא רולניק
גיא רולניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים49
גיא רולניק
גיא רולניק

עד לפני שבועיים אהבו פרשני התקשורת והפוליטיקה להרעיף סופרלטיבים על היכולת השיווקית של משה כחלון: קראו לו קוסם, צחקו על חיוכו הממזרי עם השיניים הבוהקות ואמרו שהוא גאון יחסי ציבור. כנראה שהם טעו, ובגדול. שבועיים חלפו מאז כחלון הודיע שלא יטפל בנושא מונופול הגז בגלל , ושר האוצר עדיין לא הבין שהנזק שגרם לתדמיתו הוא עמוק וקשה.

אדם שהגיע לפוליטיקה על הטיקט של שבירת ריכוזיות ומונופולים והתמודדות עם טייקונים לא יכול להגיד על הגז "פוס, אני לא כאן". זה לא ילך.

בתחילת פברואר, שישה שבועות לפני הבחירות, שיחרר מטה מפלגת כולנו סרטון לפייסבוק תחת הכותרת ״זאת התשובה שלי לשאלת יצחק תשובה״. בסרטון הזה נותן כחלון בחוג בית תשובה נרגשת, כועסת ומעוררת השראה וכבוד לשאלה על קשרי ההון־שלטון. בין השאר, הוא אומר שם: ״אני לא מקבל שקל או אגורה אחת מטייקון ומאף בעל הון. או שאתה משרת את הטייקונים או הציבור. אם הייתי מרוויח 200 אלף שקל בחודש לא יכולתי להגיש את מה שאני עושה. אחרים שנמצאים שם הרוויחו, לכן לא יכולים לגעת בהם. אני יכול. אני לא חייב לאף אחד כלום. לא שתיתי אספרסו עם אף אחד. לכן אני יכול להיאבק בהם ולשרת את הציבור ולא את הכוח. בגלל זה כל הלחצים לא השפיעו עלי...אעשה את זה (מלחמה בקשרי הון־שלטון) כי עשיתי את זה בעבר״.

מעולם לא היה פוליטיקאי בכיר כל כך שדיבר ככה. שם את המציאות של הכלכלה הפוליטית על השולחן בצורה כה גלויה, כנה ואמיתית. מי שהאמין לטקסט הזה והצביע לו בהחלט יכול לקרוא לעצמו בוחר מתוחכם ורציונלי.

מה הוא יגיד לעצמו עכשיו?

לא מאוחר לכחלון להציל את עצמו. הדיונים בשבוע הבא בממשלה על הסדר הגז הם הזמן שלו או של אחד מאנשיו הקרובים להיכנס לעובי הקורה ולשאול את הכלכלנים מה המספרים האמיתיים שמונופול הגז הולך להרוויח. כחלון, תהיה כחלון במקום שבו אף אחד לא רוצה להיות כחלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker