שוד הגז: מוכרים לנו ב-6 דולרים מה שעולה למונופול 30 סנט. והסיכון? רובו אצלנו

לא קל לצמצם את יוקר המחיה, אבל דווקא היום יש הזדמנות למהלך פשוט - לחתוך את מחיר הגז ולהוזיל את החשמל ■ אדוני שר האוצר, עוד שבועיים כבר 2019, האם לא הגיע הזמן שתודיע ליועץ המשפטי של משרד האוצר שאתה כבר לא חבר של קובי מימון, ותחזור להיות חבר שלנו?

גיא רולניק
גיא רולניק
גיא רולניק
גיא רולניק

1. משה כחלון נמצא בלחץ אדיר. פרץ הראיונות של שר האוצר וההודעות שיצאו ממשרדו בימים האחרונים מבהירים היטב כמה אפקטיבית היא מחאה חברתית, ולו הקטנה ביותר. מאות אנשים שיוצאים לרחובות כשהם לובשים אפודים זוהרים וכמה עיתונאים עקשנים מייצרים הרתעה יוצאת דופן כאשר הבחירות בפתח.

אלא שהפעלתנות והתוכניות של כחלון הן בעיקר אריזות ריקות. במקום לנצל את הרוח הגבית מהרחוב כדי להוביל שינויים שורשיים ביוקר המחיה, כחלון זורק כסף ציבורי על סובסידיות ליצרנים היקרנים. מה שתחסכו לכאורה בחשבון החשמל או המזון יגיע אליכם בעתיד במסים, בגירעונות, בשירותי בריאות וחינוך שתאלצו לשלם מכיסכם. במקביל כחלון סוגר עם חברות המזון הסכם מפוקפק על הקפאת העלאות המחירים. בהזדמנות הקרובה, או אחרי הבחירות, המחירים יעלו. כחלון יודע כמובן שמדובר בבלופים: זה בדיוק סוג ההצעות שהוא קיבל לפני שבע שנים מחברות הסלולר. הוא דחה אותן אז ופתח את השוק לתחרות. הרווחים של החברות נחתכו וכל לקוח חוסך מאז מאות שקלים בחודש מדי שנה — שהם 5 מיליארד שקל חיסכון לכל הציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker