כיצד נהפכתי לבעליהם הגאה של חצי חזיר וחצי פרה

הבעלות הפוטנציאלית על משק זעיר מילאה אותי גאווה משונה במקצת; אולי אלה הגנים המזרח אירופיים

אורן פרנק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים25
אורן פרנק

לא הייתי מופתע כשמ' התקשר ושאל אם אני מעוניין בחצי חזיר. לשמחתי, השיחות שלנו כמעט תמיד מעניינות, ובין השאר, אני אוהב את היכולת של מ' להפתיע אותי ולאתגר אותי התנהגותית ואינטלקטואלית. "רק חצי חזיר?", שאלתי אותו כדי להרוויח זמן ולנסות לסחוט פרטים נוספים. "כן, קניתי שני חזירים. ג', א' ואני לוקחים חצי חזיר כל אחד, וחשבתי שאתה גם תרצה", הוא הרחיב.

בהיותי קרניבור, חזיר גנטי נטול אופציות (חייב לאכול בשר כל יום), וביודעי שמ' מחבב אותי ולא היה מציע לי סתם חזיר מן המניין, הסכמתי מיד ושאלתי מתי לאסוף את (חצי) החזיר. "כדאי שתקנה פריזר גדול קודם", עידכן אותי מ', גם הוא חזיר לא קטן. מ' מתגורר באפ-סטייט ניו יורק ובקי מאוד במשק החי והאנוש שם, וקשריו עם האיכרים והחוואים המקומיים כבר סיפקו לנו בעבר חוויות קולינריות ותרבותיות משמחות. "כמה גדול?", חקרתי, ומ' המליץ על פריזר אקסטרה לארג' - הכי גדול שאפשר להכניס למרתף או למוסך. קצת התפלאתי, שהרי פגשתי כבר הרבה חזירים בימי חלדי, באטליז וגם סתם כך ברחוב, ומעולם לא חזיתי באחד כה עצום עד שיצריך פריזר תעשייתי.

בעודי שוקל את גודלו הפוטנציאלי של החזיר, נזכרתי מיד בחברי ושותפי פ', גם הוא חובב בשרים מיומן. מיד דיווחתי למ' שנראה לי שאלך על רבע חזיר, ואת הרבע השני אמסור לחבר פ'. "בכל זאת כדאי שתקנה את הפריזר הכי גדול שיש", חזר מ' בסבלנות על המסר. "אתה בטוח שיש בזה צורך?", שאלתי אותו ישירות, והוא, שחיכה דקות ארוכות לשאלה הזו בדיוק, ענה שכן, מכיוון שהוא הזמין עבורי גם חצי פרה. פה כבר נפתח לי התיאבון והעניין. ינוח כבודו של החזיר (ויש הרבה כבוד) במקומו, אבל חצי פרה היא עניין שונה לחלוטין מקצועית, ומיד חזיתי את עצמי מתקין שלל מאכלים מבוססי חצי בת בקר במשך כל הקיץ. ובכלל, הבעלות הפוטנציאלית על משק הכולל חצי חזיר וחצי פרה מילאה אותי גאווה משונה במקצת. אולי אלה הגנים המזרח-אירופיים.

בשר אדום בארה"ב
ההבדל בין פליאו לקטוגני טמון בגישה לחלבון מן החיצילום: איי-פי

שמח ומעט רעב שמתי פעמי לקיימארט, ובגשם שוטף העמסתי על הג'יפ פריזר גדול שבחנות נראה לי בודד ומלא ציפייה אל מאות הסטייקים שיאכלסו אותו בקרוב. מיקמתי אותו במוסך מאחורי האופניים של הילדות, וכבר למחרת הגיע מ', נושא במכוניתו תמונות של הפרה שלנו ורבע חזיר. למה רבע? כי את הרבע השני הוא מסר לעישון מקצועי שיימשך כמה ימים. מ' הביט על הפריזר שרכשתי ופרץ בצחוק גדול. "זה יספיק בקושי לרבע חזיר שלך", הוא הצהיר. הסברתי למ' שיש לי עוד פריזר במרתף וגם אחד גדול שמחובר למקרר במטבח, ואם ארכוש עוד פריזר, אין ספק שהאף.בי.איי יגיע אלי מיד - ובצדק.

קראתי לפ', שבא לקחת את החצי-רבע חזיר שלו, טרמינולוגיה שמיד החזירה אותי לנעוריי הנרקוטיים, והבטתי על הרכש החדש. רבע החזיר לא היה כמובן רבע שלם של חזיר שלם, אלא חבילות יפות מתויגות ומסודרות שהקצב הכין עבורנו לאחר שפירק לחזיר המסכן את הצורה. הבטתי בפריזר המתמלא לאטו ועל התמונה של הפרה רועה לה בשלווה, וחשבתי שוב על שואת בעלי החיים, ועל ספרו הנוגע ללב של ג'ונתן ספרן-פויר, "לאכול בעלי חיים", שהשפיע עלי עמוקות, עד שלרגע אפילו חשבתי על צמחונות. הרגע ההוא עבר בן רגע, אבל רגשות האשמה עדיין צצים מדי פעם, ואני משתדל ליישם את עצתו של ספרן-פויר ולנסות לאכול מעט פחות בשר. לדאבוני, עדיין לא נרשמה אצלי פריצת דרך בתחום.

שבוע מאוחר יותר התקשר אלי ג', ובישר בחגיגיות שחצי הפרה ורבע החזיר המעושן ממתינים לי אי שם בצפון המדינה. חברי פ', שסיים כבר את חצי-רבע החזיר שלו, התנדב למשימה ונסע לייבא את השלל. למרבה המזל, פ' מצויד במכונית בעלת שבעה מושבים, כך שהיה מקום למכביר לאכלס את פינת החי החדשה שלנו. פ' התקשר נרגש מהדרך כדי לבשר לי שמדובר בהרבה, הרבה בשר, וכשפרקתי את שמינית החזיר המעושן ואת רבע הפרה שלנו, אכן התפקעו כל הפריזרים עד אפס מקום בעשרות חבילות: אנטריקוטים, סינטות, המבורגרים, צלי, צלעות, האם, בייקון, כבדים, צלעות ועוד כהנה וכהנה תאוות בשרים בלתי מרוסנת. פ' הסביר לי בהתלהבות אופיינית שכל הבשר אורגני, גדל ללא הורמונים ואנטיביוטיקה וטעים רצח. קבענו ברביקיו בסוף השבוע לניסוי כלים, והתייחדנו איש איש עם שללו - שעלה רבע ממחירו אצל הקצב החביב עלי. שפע האפשרויות הציף אותי, ומיד עלו בראשי שלל מתכונים פוטנציאליים, ולרגע אפילו שקלתי לשקול עתיד מקצועי בתחום המסעדנות. עוד רגע שחלף בן רגע.

בעודי מתכנן מתכונים ותבשילים, נזכרתי ברכות בשאטו-בריאן שאכלתי פעם, ומיד הבנתי שלא פגשתי את חצי הפילה של חצי הפרה שלנו. מופתע התקשרתי לפ' לשאול אם ראה או אכל כבר את הפילה. הוא ענה שלא, שהוא בכלל לא איש של פילה, וגם ששכח לבשר לי שג', שעובד עם מ', עידכן אותו שהוא יצר קשר עם האיש של הכבשים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker