האיש שיודע הכל על הכספים של נתניהו: "בלי מכות ומלחמה, מתוחכם מאוד - אבל תמיד מתחת לרדאר"

ארי הרו, לשעבר ראש הלשכה וראש הסגל של נתניהו, שנחקר כיום בנוגע לגיוס התרומות ונסיעותיו של ראש הממשלה, מחזיק את המפתח לעתידו הפוליטי של נתניהו

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנימין נתניהו וארי הרו
בנימין נתניהו וארי הרוצילום: דניאל בר און / ג'יני
חגי עמית
חגי עמית

בתחילת 2010, פחות משנה אחרי שקיבל את תפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה בעקבות ניצחונו של בנימין נתניהו בבחירות 2009, החליט ארי הרו לפרוש מתפקידו. חודשיים קודם לכן הוא אושפז בבית החולים לשבועות ארוכים בגלל בעיות לב, והחליט שזה מספיק לו. הפרישה היוותה אבידה משמעותית לנתניהו, שאיבד בכך את אחד מנאמניו הגדולים ביותר.

הרו (43), שהחליף בתפקיד את איילת שקד שנתיים קודם לכן - בזמן שנתניהו היה עדיין יו"ר האופוזיציה — הלך אתו דרך ארוכה. עוד לפני שהיה בן 30 החל לשמש יועץ ראש הממשלה בענייני יהדות התפוצות, ללא תשלום; ובגיל 34 מונה לתפקיד היועץ לענייני חוץ של נתניהו — תפקיד שבמסגרתו היה עליו לדאוג, בין היתר, לתוכן ביקוריו של נתניהו בחו"ל. בגיל 36 קיבל הרו את תפקיד ראש הלשכה ונהפך לאיש שאחראי על סדר היום של ראש הממשלה. "הוא נחשב לאחד מהנאמנים שבאנשיו של נתניהו", אמר עליו השבוע אדם שעבד במקביל להרו בלשכה — נאמנות שעשויה לעמוד למבחן בימים אלה, במסגרת חקירת מימון נסיעותיו של נתניהו ומשפחתו לחו"ל ב–1999–2008.

לא ברור אם בעיות הלב שמהן סבל או התוצאה של עבודתו היו הסיבות לעזיבתו את תפקיד ראש הלשכה של נתניהו, אך הרו, לדברי מקורביו, לא עמד בלחץ ובמתח. שני מקורות שעבדו באותן שנים בלשכה העריכו השבוע כי גורם מרכזי לפרישתו היה העובדה שבשלב מסוים הוא התקשה לעבוד תחת מי שהיה הממונה עליו באותה תקופה — נתן אשל, יועצו ומקורבו של נתניהו. גורם אחר קשר זאת לאווירה הכללית בלשכה, והזכיר כי בתחילת הדרך הרו היה דווקא בן טיפוחיו של אשל. "אי־אפשר לדעת. כולם שם הרי נגד כולם", אמר השבוע אותו אדם. ב–2012, כשאשל הודח מהלשכה בעקבות טענות נגדו להטרדת עובדת, הרו כבר לא היה שם. אשל סירב השבוע להגיב לדברים.

על אף שיצא בשן ועין מהכהונה בלשכה, הרו לא נשאר הרבה זמן מחוץ למעגל של נתניהו. ביולי 2014, אחרי גיחה קטנה לעסקים, הוא קיבל הזדמנות להשלים את הקדנציה המוחמצת שלו מ–2010, לכהן בתפקיד הבכיר ביותר בסביבה הקרובה לנתניהו — ראש הסגל של נתניהו במקום גיל שפר הפורש — ונענה לה. ואולם ביום חמישי שעבר, מיד כשנחת ממדריד, נלקח הרו מנתב"ג על ידי המשטרה כדי למסור את גרסתו בנוגע לפרשת מימון הנסיעות של נתניהו. הרו שהה בתחנת המשטרה כ–15 שעות, ומה שהחל כמסירת גרסה נהפך לחקירה באזהרה. משם הוא שוחרר למעצר בית, וביום שני השבוע נלקח לחקירה נוספת שנמשכה שעות ארוכות, שלאחריה, בהסכמתו, הוארך מעצר הבית שלו עד לסוף השבוע.

"הכרתי את ארי ב–2009, ומעבר לזה שהוא נהפך לחבר קרוב, הוא התגלה כבן אדם מקצועי, ענייני וציוני גדול. נהניתי מאוד לעבוד אתו. לדעתי, זו היתה אבידה גדולה לנתניהו כשהוא עזב ב–2010", אומר מנכ"ל משרד ראש הממשלה ב–2009–2011, איל גבאי. "לפני שהוא חזר ללשכה של נתניהו — ביקשתי ממנו לא לחזור אליה, וציטטתי לו ממסכת יומא (חלק מהתלמוד העוסק בעבודת הכהנים ביום הכיפורים) על כהן גדול שהיה יוצא מקודש הקודשים (החדר החשוב ביותר בבית המקדש) ביום הכיפורים, והיה עושה משתה גדול לאוהביו כדי להודות על כך שיצא בשלום. אמרתי לו: 'יצאת בשלום, לא חוזרים לסיכון נוסף'. אבל הציונות והרצון לעשייה ציבורית משכו את ארי לסיבוב נוסף".

ארי הרוצילום: מרק ישראל סלם

החקירות בשבוע האחרון אינן הפעם הראשונה שבה הרו נחקר. בדצמבר 2015 הוא נחקר בחשד להפרת אמונים וקבלת דבר במרמה, בחשד לניגוד עניינים הטמון בתפקידו כראש הסגל של ראש הממשלה, לבין חברה פרטית לייעוץ שהיתה בבעלותו בתקופה שקדמה לחזרתו ללשכה. השבוע לא הסכימו במשטרה לומר דבר בנוגע לנסיבות חקירתו הנוכחית של הרו — אפילו לא אם זו קשורה לחקירה הקודמת, או שהיא נוגעת לבדיקה המתנהלת בעניינו של נתניהו — בנוגע לכספים שקיבל ראש הממשלה לכאורה מאנשי עסקים זרים.

יחסים טובים עם שרה נתניהו

הרו, נשוי ואב לארבעה, מתגורר במודיעין. אחיו של הרו נשוי לאחותו של אבי לרנר — יועץ אסטרטגי ואיש יחסי הציבור העובד, בין היתר, עם העיתונים "ישראל היום", "מקור ראשון" ועם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. הרו אף היה אחד הממליצים של פרח לרנר — אשתו של אבי לרנר — כשזו החלה לעבוד בלשכת נתניהו בתחילת 2009 כיועצת לענייני חקיקה וכנסת. גם פרח לרנר עלתה באחרונה לכותרות, כשבסוף יוני המליצה המשטרה להעמיד אותה לדין בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

הרו נולד בלוס אנג'לס, השני מבין שלושה אחים, וב–1985 עלה עם הוריו לישראל, כאשר המשפחה התגוררה בהתנחלות גינות שומרון. אחרי התיכון התגייס הרו לגולני, ועם השחרור מצה"ל הקים עסק לצילום וידאו של אירועים יחד עם חברי ילדות. אחרי תקופה קצרה מכר את חלקו בעסק לאחד השותפים וחזר לארה"ב כדי ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטת 
ניו יורק. אחרי תואר ראשון בניו יורק חזר לישראל וסיים תואר שני בפוליטיקה וממשל באוניברסיטת 
תל אביב. ב–2003 הוא היגר שוב לארה"ב, וכיהן שלוש שנים כמנכ"ל AFL, ארגון ידידי תנועת הליכוד בארה"ב (American friends of likud). הרו כיהן בתפקיד בתקופה שבגינה בודקת המשטרה בימים אלה את פרשת ביביטורס — שבה נחשד כי גורמים פרטיים מימנו נסיעות של נתניהו ומשפחתו לחו"ל ב–1999–2008. ארגון ידידי תנועת הליכוד אף הוזכר השנה בדו"ח מבקר המדינה כמי שמימן ב–2004 את נסיעת שרה נתניהו לארה"ב, בשנים שבהן הרו עמד בראשו.

AFL הוא ארגון ללא מטרות רווח שמגייס תרומות לפעולות חינוכיות ואירועים שהוא עורך. באתר האינטרנט שלו הוא מבטיח לחבריו גישה ישירה לשרים וח"כים מהליכוד, ולקובעי מדיניות ישראלים אחרים. לארגון גם יש מועדון נשיאים אקסקלוסיבי, המבטיח לחברים המובחרים שלו פגישות אינטימיות יותר עם קובעי המדיניות מטעם הליכוד בישראל, שבהן מובטח כי ניתן להחליף רעיונות עם מנהיגי התנועה. בפועל מדובר בארגון המטיס את מיטב הפוליטיקאים הישראלים למפגשים עם עשירי הקהילה היהודית בארה"ב.

נתן אשלצילום: אוליבייה פיטוסי

אי־אפשר לזלזל במשמעות הפיננסית של התפקיד שעשה הרו בשנים אלה בארה"ב. רשימת התורמים של נתניהו מעידה כי תומכיו בארה"ב הם בסיס כוח מרכזי עבורו, לא רק אידאולוגית אלא גם כספית. בנסיעותיו הרבות לארה"ב נתניהו היה נפגש עם הרו, גם כשהאחרון הגיע לביקורים בישראל. "היו שם יחסי אמון אמיתיים. מי שמתעסק לביבי בכספים — חייב שיהיו לו יחסי אמון", הגדיר זאת השבוע אדם שהכיר את שניהם.

קצת לפני מערכת הבחירות ב–2015, כשפורסמה רשימת התורמים של נתניהו, ניתן היה למצוא בה שני חברים לשעבר בידידי הליכוד בארה"ב: קן אברמוביץ' וחוליו מסר. תורם בולט נוסף של נתניהו, המקורב גם הוא לידידי הליכוד בארה"ב, הוא איש העסקים שלמה רכניץ, שבן דודו נחקר באחרונה בחשד למעורבות בפרשת השוחד המטלטלת בימים אלה את משטרת ניו יורק.

ביולי 2007 חזר הרו לישראל ומונה ליועצו של נתניהו לענייני חוץ. ב–2008, כאשר איילת שקד חברה לראש המטה לשעבר של נתניהו, נפתלי בנט, ועזבה את הלשכה — נכנס הרו לנעליה. בניגוד לשקד ובנט, שעזבו את הלשכה, בין היתר, בעקבות יחסים גרועים עם רעיית ראש הממשלה, הרו ידע להסתדר עם שרה נתניהו. "אתה חייב להיות בסדר עם שניהם כדי להיכנס ללשכה. למיטב הבנתי, הוא היה ונשאר ביחסים טובים עם שרה", אומר מי שעבד עם נתניהו באותה תקופה.

ראש לשכת ראש הממשלה הוא האיש האחראי על ניהול הפגישות הלו"ז של ראש הממשלה, ובין השאר, הוא האדם שממיין את שיחות הטלפון המגיעות לנתניהו — ומחליט אילו מהן צריך בכלל להביא לידיעתו. על תקופתו כראש הלשכה מקבל הרו לא מעט מחמאות, בין אם מיריבי נתניהו ובין אם מאוהדיו.

"הוא בחור על הכיפאק, וזה דבר נדיר בסביבתו של ביבי. הוא לא היה מעורב כמעט אף פעם בסכסוכים של הלשכה ולא היה המאכער שרגילים לראות סביב ביבי — שם כל אחד מוכן לדרוך על השני", אומר אדם שעבד עם נתניהו באותן שנים. "תמיד מצא חן בעיני שארי לא הקרין רוע או תככים. שלא יהיו אי־הבנות, הוא אדם מתוחכם מאוד, אבל אחד שיודע להשיג את שלו בשקט, בלי רעש וצלצולים. אם יש מטרה וצריך לעשות 1, 2, 3 — הוא משיג את זה, אבל בדרך כלל בשונה ממה שנהוג בסביבת ביבי, בלי מכות ומלחמות. מתוחכם מאוד, אבל תמיד מתחת לרדאר. לא מתראיין, לא הולך לאירועים ומסיבות ולא מושך אש. הוא לא מסוג הטיפוסים שאתה אומר שצריך לשים עליו עין. ילד טוב ארה"ב, שלא נראה כנוכל.

הבית היהודי: שר השיכון אורי אריאל, שר הכלכלה נפתלי בנט ויו"ר הסיעה ח"כ איילת שקד במארס 2013

"זה לא היה סוד שהוא היה מעורב בכל מה שקשור בנסיעות של ביבי לארה"ב ובגיוס תרומות, אבל הדברים האלה נעשו בשקט — ואיש בלשכה לא ידע מי, מה ואיך. הרו הוא היחיד שיודע את הדברים האלה, אולי חוץ מביבי עצמו. בעיקר כשנתניהו נסע להרצאה לפה ולשם, לרוב בארה"ב, הוא אירגן את הנסיעות וטיפל בעניינים הכספיים".

"לבי נחמץ עליו, כי בסוף הוא היה מהטובים, בכל צומת שבה השתתף", אומר בכיר לשעבר בלשכת נתניהו. "יש אנשים שלא מבינים סדרי עדיפויות, והוא תמיד פנה את הפנייה הנכונה, גם ברגעים הקשים וגם כשהיא לא היתה פופולרית. הוא אחד ששם את המדינה לפני שיקולים זרים. יש מדינה וצריך לשרת אותה. כראש לשכה, ארי תמיד ידע לתעדף את הפגישות החשובות לפני הפגישות הפוליטיות. הוא ניקה את הרעשים והשיקולים הלא ענייניים וכיבד את המקום שהוא היה בו".

"בינו לבין ביבי יש רמת אמון גבוהה מאוד, החיבור ביניהם הוא משמעותי מאוד", אומר אדם שעבד בעבר אצל נתניהו. "מהות הקשר ביניהם זה העניינים הכספיים, שזה נושא רגיש אצל כל פוליטיקאי". לדברי אותו גורם, הרו המשיך לשמור על קשר טוב עם תורמים בארה"ב גם כשהמשיך לעבוד עם נתניהו כיועצו בישראל. "טכנית, זה משמעותי מאוד — להיות ביחד באותן מסגרות, לקבל סיווג ביטחוני, להיות חלק מהמנגנון של האנשים בקרבת ראש הממשלה, אלה דברים שיכולים לקרב או להרחיק. כראש לשכת ראש הממשלה הרו עשה את כל הדברים שצריך — לארגן פגישות, סדר יום ולהיות האיש שלוחש באוזנו של נתניהו, ובמקביל שמר על קשר עם האנשים החשובים עבור ביבי מעבר לים". לדברי אותו מקור, הוא הופתע למשמע החשדות נגד הרו, משום שלדבריו הכיר אותו כאדם ישר.

יועץ שעבד בעבר בסביבת נתניהו סבור כי על הרו "נפל תיק". "זה הבן אדם אחרון שהיית מעלה על הדעת שיסתבך בגלל משהו, לכן זה מעורר תהיות", הוא אומר. "הוא לא בן אדם שמניע תהליכים. זה בן אדם דיסקרטי מאוד, ביישן, לא סחבק שיושב ושופך כמו החבר'ה הישראלים".

נתניהו מככב באתר חברת 
הייעוץ הפרטית של הרו

התפקידים המרכזיים בקריירה של ארי הרו

עם עזיבתו את הלשכה ב–2010, פנה הרו למנף את הניסיון הפוליטי שצבר כדי לעשות לביתו. "הוא איש העולם הגדול, מחובר להרבה אנשים, וכשיש לך רקע כזה — שאתה מבין ומכיר את מי שצריך — אתה יכול לעשות עסקים חובקי עולם, ומקים חברת ייעוץ בנושאים בינלאומיים", אומר אדם שעבד לצד הרו בלשכת נתניהו.

ברשם החברות רשומות על שמו של הרו שתי חברות ייעוץ שהוקמו ב–2010: סטרטיג'יק קפיטל ו–3H גלובל. בכל אחת מהחברות ניסה הרו להישען על הקשרים שצבר לאורך השנים, בין אם בעולם העסקי ובין אם בעולם הפוליטי.

בסטרטיג'יק קפיטל היה הרו שותף יחד עם איש ההון סיכון דוריאן ברק, המייצג כיום כמה קבוצות סיניות הפעילות בישראל. הרו וברק עבדו יחד במשך כמה חודשים לפני חזרתו ללשכה, תוך ניסיון להתבסס על היכרויותיו של הרו מתקופתו בליכוד בארה"ב — כדי לגייס כסף מגורמים זרים לכמה קרנות הון סיכון שישקיעו בישראל. ואולם פעילותם המשותפת לא התרוממה, ובסופו של דבר כל אחד מהם המשיך בדרכו.

לחברת הייעוץ השנייה שהקים הרו הוא קרא 3H, ככל הנראה לאור העובדה שהקים אותה יחד עם שני אחיו. ברשם החברות הרו רשום כבעל המניות היחיד שלה ואחיו יהושע צבי משמש בה דירקטור. לפי אתר החברה, מטרתה לסייע לחברות, מוסדות וממשלות להשיג את מטרותיהן במגוון תחומים, ויש לה לקוחות מתחומי האנרגיה, התחבורה, הנדל"ן התשתיות והביטחון.

לצד תמונות של מחלפים, קולטי שמש סולאריים ומטוס, באתר 3H מככבת תמונתו של ראש ממשלת ישראל. נתניהו הוא גם אחד מארבעת מקרי המבחן (Case Studies) המוזכרים באתר, על אף שלא מוסבר בו אם וכיצד החברה סייעה לראש הממשלה. בחקירתו בדצמבר האחרון אף נשאל הרו לגבי הזמנת נשיא מדגסקר לביקור בישראל. חברת הייעוץ של הרו היתה מעורבת בארגון הביקור, ששיאו היה בפגישה של נשיא מדגסקר עם נתניהו.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, איל גבאיצילום: עופר וקנין

מקרי המבחן האחרים הם גיוס ראש הממשלה הקודם של ספרד, חוסה מריה אסנאר, לקמפיין של ידידי ישראל לשיפור התדמית הישראלית באירופה, וייעוץ לקמפיין הבחירות המוצלח של נשיא פרגוואי, הורסיו קרטס, שבטרם נהפך לפוליטיקאי, היה אחד מעשירי המדינה הדרום אמריקאית. 3H אף טוענת כי סייעה לקרטס בקביעת המדיניות שלו לאחר הבחירות.

הרו, אגב, אינו פעיל הליכוד היחיד שמקיים קשר עם פרגוואי. גם יחיאל לייטר, ראש הלשכה של נתניהו בזמן כהונתו כשר האוצר, שלדברי עובדים בלשכה היה מקורב להרו וגם שמו נקשר בחקירותיו של נתניהו, זכה בתקשורת לתואר "היועץ הראשי של קרטס במסע הבחירות שלו". לייטר אף זכה לככב בדו"ח מבקר המדינה ב–2016 כמי ששילם מכרטיס האשראי הפרטי שלו 2,800 דולר על חלק מנסיעה פרטית של נתניהו וילדיו לבריטניה, ולטענת נתניהו זכה להחזר על כך במזומן.

בצוות של 3H אף ניתן היה למצוא גנרל בריטי בשם ריצ'רד קמפ, לשעבר מפקד הכוחות הבריטיים באפגניסטן; פרקליטה יהודייה־אמריקאית בשם דבורה סרור; האח ג'וש הרו; ודמויות שהביא עמו ארי הרו מהפוליטיקה — כמו מאיר כליפי, ששימש המזכיר הצבאי של נתניהו ויועץ בשם דן קוסקי, שעבד גם אצל אסטרטג הקמפיין של נתניהו ב–2015, אהרן שביב. קוסקי אמר לנו השבוע כי "עבדתי אצלם פעם ואני לא עובד שם כעת". קוסקי, אגב, מוזכר כיועץ גם באתר חברת ייעוץ שלישית שהקים הרו בארה"ב ב–2015 — שייאן (Sheyaan). גם בחברה זו רשום ג'וש הרו כיועץ, ואותם מקרי מבחן המופיעים באתר 3H — מופיעים גם באתר של שייאן.

קשה להעריך כמה הצליח הרו בעסקי הייעוץ שלו. אדם שמכיר את פעילותו מעריך כי היו לו לקוחות לאור העובדה שהיה מי שהטיס אותו לא מעט לארה"ב בענייני עסקים. ואולם גם אם היתה להרו לא מעט עבודה, אין בכך כדי להסביר את הנתון שחשף בתחילת החודש גידי וייץ ב"הארץ", שלפיו חקירתו של הרו מדצמבר 2015 נגעה לחשד כי הוא מכר באופן פיקטיבי את 3H תמורת 3 מיליון דולר לחברה זרה בשם VJD Holdings LLC. חברות ייעוץ מהסוג של 3H מוכרות את הקשרים והידע של האנשים שמובילים אותן, אך לחברה של הרו לא היתה הרבה משמעות ברגע שהמייסד שלה יצא ממנה, בעיקר לאור העובדה שהיועצים האחרים המועסקים בה עובדים בשלל מקומות עבודה נוספים. אלא אם החברה החזיקה בבניין משרדים או נכסים אחרים דוגמת מניות של חברות שלהן ייעצה — קשה למצוא הסבר הגיוני לרכישתה בכל סכום שהוא.

בין אם הדבר נבע מכך שהחיידק הפוליטי בער בו ובין אם כתוצאה מכך שעסקי הייעוץ שלו לא פרחו כפי שציפה, בסוף 2013 חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מ–3H, שבו הצהיר כי "לא אהיה מעורב כלל בניהולה והיא תמשיך להיות פעילה על ידי שותפים עסקיים ושני אחי", וחזר ללשכת נתניהו כראש הסגל.

"כוח-על לצד ראש הממשלה"

תפקיד ראש הסגל הוא תפקיד חדש יחסית בלשכת ראש הממשלה. עד ל–2006 התפקיד לא היה קיים בישראל, אך בשנה זו החליט ראש הממשלה דאז, אהוד אולמרט, כי הוא זקוק לפונקציה מרכזית שכזו, ולשם כך הביא את יורם טורבוביץ' והעמיד אותו בתפקיד שהיה קיים כבר במדינות כמו בריטניה וארה"ב. מדובר בתפקיד שהנושא אותו אמור לשמש "סוג של כוח־על לצד ראש הממשלה", מגדיר זאת מקורב ללשכת נתניהו. ראש הסגל הוא זה שמתאם בין כל אנשי הלשכה, יוזם ישיבות יומיות, מחלק מטלות ובודק שהן יבוצעו — תפקיד משמעותי שהנושא שבו יכול לגעת כמעט בכל תחום.

לאור ההגדרות הכלליות של התפקיד, הדרך שבה התפקיד מתממש בפועל תלויה בזהות האדם הממלא את התפקיד. טורבוביץ' לא מילא את התפקיד באותה הדרך שבה מילאו אותו אשל או הרו, וכל אחד מהם התנהל בהתאם למשימות והאמון שקיבל.

הרו עשה את התפקיד במשך פחות משנה וחצי. בניגוד לראשי סגל אחרים, שהכניסו את ידיהם לעומק העשייה הפוליטית, הרו נשאר לעסוק בעיקר בלוגיסטיקה ובתכנון סדר היום של נתניהו. הוא דאג לקיום ישיבות סגל קבועות ולתפקוד הלשכה, והיה אחראי על סיוריו של ראש הממשלה ורשימת הבקשות שהוא קיבל. כמו כן, בעוד שבמקרה של אשל, למשל, העובדים בשלכה התרגלו לכך שראש הממשלה מופרע באמצע ישיבות חשובות על ידי ראש לשכתו בגלל כותרת שלילית באתר חדשותי זה או אחר — הרו היה ענייני הרבה יותר. במסגרת תפקידו הרו אף היה נוכח במסע של נתניהו לארה"ב ב–2014 ובפגישה עם שלדון אדלסון שהתקיימה במהלכו, כמו גם בארוחה עם מיליארדרים אמריקאים שערך נתניהו במסעדה לא כשרה בניו יורק.

בינואר 2015, עם הכרזתו של נתניהו על הליכה לבחירות, עזב הרו את התפקיד כדי להצטרף למטה הבחירות של נתניהו. הסיבה הרשמית נגעה לכך שלפקידי ממשלה אסור להשתתף בקמפיין. בדיעבד ייתכן שהחקירה בעניינו דחפה את הרו החוצה. עם זאת, הרו לא היה מעורב באופן משמעותי בקמפיין 2015 של נתניהו. האחריות של הרו בקמפיין נגעה ליחסי החוץ — ומי שהיה מעורב בקמפיין אומר כי הרו היה זה שניסה לשמור על יחסים תקינים עם ארה"ב במהלך מסע הבחירות, משימה שנהפכה לקשה לאור נאומו המפורסם של נתניהו בקונגרס האמריקאי.

אחרי הבחירות והרכבת הממשלה הרו כבר לא חזר ללשכה, כאשר נתניהו מינה לתפקיד ראש הלשכה את יואב הורוביץ. תפקיד ראש הסגל של נתניהו לא מאויש כרגע, כמו גם תפקיד מזכיר הממשלה וראש מערך ההסברה. ואולם אם הרו, שמצא עצמו בפעם השנייה מחוץ לפוליטיקה הישראלית, חשב לחזור בשקט לעסקיו הפרטיים, הוא התבדה.

מליצי היושר של הרו האמינו השבוע כי חקירתו היא תוצר של תיק שנתפר נגדו בגלל חיסולי חשבונות בין מקורבים לראש הממשלה. אחרים קיוו שמדובר בסך הכל בעניין טכני, הנובע מכך שהרו, שהקפיא את פעילות הייעוץ הפרטית שלו בזמן תפקידו כראש סגל, הפשיר את פעילותו הפרטית רגע לפני שסיים את כהונתו. ואולם בחינה של מהלך הקריירה של הרו — הדילוג בין פעילות פוליטית לפעילות פרטית ובחזרה, הקשרים שקיים עם אנשי עסקים במהלך פעילותו בליכוד, העובדה שהיה מעורב במימון נסיעות ובגיוס תרומות של נתניהו — מעלים את השאלה אם גם האדם הישר ביותר יכול להישאר נקי בסיטואציה שכזו.

ארי הרו סירב להגיב לכתבה.

בהכנת הכתבה השתתף שוקי שדה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"