גיסי התקשר ואמר "הכסף הלך": וידויה של פנסיונרית שהפקידה 2 מיליון שקל בידיו של נוכל

שניים מנפגעיו של מוטי כהן, שנעצר באחרונה בחשד שניהל תיקים בניגוד לחוקי ניירות ערך, חושפים את מערכת הלחצים שקדמה להפקדה ואת הזעזוע שלאחריה ■ ומה הקשר לחברת מגדל?

שלי אפלברג
שלי אפלברג
מוטי (מרדכי) כהן ליד ביתו
מוטי (מרדכי) כהן ליד ביתוצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אלה (שם בדוי), פנסיונרית מאזור המרכז, רצתה לסייע לבנה לרכוש דירה. במשך השנים היא הצליחה לחסוך שקל לשקל, עד שהיו בידיה 2 מיליון שקל - סכום מספק גם במציאות הנדל"נית של היום. אלא שרגע לפני שהפקידה אותם בידי בנה, נכנעה אלה להפצרותיו של גיסה והסכימה להעביר את הכסף ליועץ השקעות - שהבטיח תשואה של 2% בחודש (יותר מ–24% בשנה), לא רע בכלל בסביבה של ריבית אפסית. אלא שבסופו של דבר התברר שהיועץ, מוטי (מרדכי) כהן, חשוד בניהול תיקים ללא רישיון, ורוב הכסף שאלה חסכה בעמל רב פשוט התאייד.

בספטמבר האחרון נעצרו שלושה פעילים בשוק ההון בחשד שהריצו מניות וגרפו רווחים של 3 מיליון שקל. אחד מהם היה כהן, והשניים האחרים היו ליעם ישראל ואריה נחום. עם מעצרם התפרסמו ידיעות בעיתונות הכלכלית ובהן נכתב כי "השלושה חשודים על ידי רשות ני"ע כי ניהלו תיקים בניגוד להוראות הדין, ובמסגרת פעילותם ביצעו בין החשבונות של הלקוחות קנייה ומכירה של ני"ע בדרכי תרמית, עסקות עצמיות מתואמות מכוונות שער, שתכליתן יצירת רווחים אסורים והצגת מצג שווא ללקוחות כי תיק ההשקעות שאותו ניהלו מרוויח".

"הלכתי לתומי ברחוב כשגיסי התקשר ובישר לי שהכסף הלך", נזכרת אלה בשיחה שבה שמעה על מעצרו של כהן. "הוא ראה באתרים הכלכליים שכהן נעצר והתקשר מיד. באותה שנייה חשכו עיני, עמדתי באמצע הרחוב והרגשתי שאני עומדת להתעלף".

השתלשלות העניינים בין כהן לאלה, כפי שהיא מתארת, מאירה על הקלות שבה אפשר לשכנע כמעט כל אחד להמר בכספו. אלה אינה מיליונרית, ועבדה בגוף ממשלתי. עד שפגשה בכהן, לא הסכימה להיכנס להרפתקאות פיננסיות. בבנק היא ניהלה את הכספים באופן שמרני, ואפילו במניות לא השקיעה. עד היום היא לא ממש מבינה את ההבדל בין השקעה באג"ח, מניה או אופציה. אולי חוסר הידע שלה בתחום איפשר לכהן — שהבהיר לה כי הוא לא בעל רישיון ניהול השקעות — לשכנע אותה לחתום על טופס המתיר לו להשקיע את כספה באופציות מעו"ף — 25 המניות הנסחרות במדד המעו"ף המכונה גם ת"א 25. שוחחנו עם אלה כדי להבין איך היא הסכימה לחתום על טפסים שהיא אינה מבינה, למה לא ערכה סקר שוק או ביררה פרטים על אותו כהן ואיך העבירה את כל כספה למנהל השקעות ללא רישיון בלי לקבל הצעות אחרות ממנהלי השקעות מוכרים.

את הסיפור מתחילה אלה עם המלצותיו של גיסה, רוני (שם בדוי), שחזר וסיפר לה על "הרווחים הגדולים שהנפיק לו תיק ההשקעות שלו אצל כהן", לדבריה. "שמתי לב שבבנק הכסף שלי לא מניב כל ריבית, אבל גיסי כבר קיבל 100 אלף שקל חזרה פחות מחודש לאחר שהעביר לכהן 1.3 מיליון שקל".

פרט נוסף ששיכנע את אלה כי מדובר בעסקה כשרה היה העובדה ששמה של מגדל שוקי הון שורבב לעסקה. כדי לסחור בניירות ערך צריך לפתוח תיק השקעות. אפשרות אחת היא לפתוח תיק בבנק ולסחור בו בעצמך ואפשרות שנייה היא לפתוח תיק בבית השקעות ישראלי או זר. את התיק הזה אפשר לנהל באופן עצמאי או לתת ייפוי כוח לצד שלישי לנהל אותו. בתי ההשקעות מושכים את הלקוחות באמצעות הבטחת עמלות נמוכות יותר מהבנקים. "בפגישה הראשונה עם כהן נכח נציג של מגדל — יוסי בנימיני, שהציג את עצמו כמנהל שיווק לקוחות עצמאיים במגדל שוקי הון. לכן חשבתי שאני בידיים טובות ובטוחות", היא אומרת. את רוב ההסברים של כהן אלה אינה זוכרת. היא כן זוכרת את מלותיו המרגיעות של בנימיני, שהדגיש בפניה כי אין לה מה לדאוג, ואמר: "כספך שמור בידי מגדל, ואין לכהן אפשרות למשוך אותו".

ביתו של מרדכי כהןצילום: אייל טואג

הבנת על מה חתמת? הסבירו לך את הסיכון בפעילות באופציות מעו"ף?

אלה: "לא, לא היה לי מושג. נתתי אמון בשניים שביקשו ממני לחתום, פה ופה ופה, בלי שקראתי את החומר".

ככה בקלות?

"כן, הם נראו אמינים, וכהן הבטיח תשואה חודשית מובטחת של 2%".

החשד: אסף לקוחות באזור הדרום

הפגישה הגורלית בין אלה לכהן התקיימה ב–23 ביולי 2015, אז הסכימה להעביר לידיו 2 מיליון שקל כדי שינהל עבורה את תיק ההשקעות. במעמד החתימה על החוזה, שבו נכח גם בנימיני, העבירה אלה לטענתה לחשבון המנוהל על ידי כהן במגדל 500 אלף שקל. במשך חודשיים היא עקבה אחרי הרווחים בתיק. "הייתי מרוצה בסך הכל, קיבלתי את הרושם שהחשבון מתנהל כראוי". לכן גם נעתרה להפצרותיו של כהן להפקיד בחשבונה את יתרת הסכום — 1.5 מיליון שקל.

לא קיבלת מאף אחד סביבך איתותי אזהרה?

"כן, מהבת שלי. היא טענה שזה לא הגיוני שהתיק מניב תשואה כה גבוהה בהשוואה לתיק הפרטי שלה, המנוהל בבנק גם במניות".

בשיחה עם הבת מתברר כי גם היא חשבה להפקיד כסף בידיו של כהן, אך סירבה משום שבעלה חשד. "אני אדם חשדן מטבעי ושאלתי את כהן הרבה שאלות", מסביר חתנה של אלה. "התשואה שהוא הבטיח נראתה לי לא הגיונית". כמה חודשים לאחר שאלה העבירה את הכסף, כהן נעצר, וכמה שבועות אחר כך התברר כי הוא ניהל את כספם של אנשים רבים, שאותם פגש בעיקר במושבים בדרום. הוא פעל בניגוד לחוק, ללא רישיון ניהול תיקים. הלקוחות איבדו 30 מיליון שקל. לשתי החברות של כהן מונה כמפרק עו"ד גיא גיסין, שגם מונה כנאמן נכסיו לאור הליך פשיטת רגל שפתח נגדו. כהן לא משתף פעולה עם גיסין וממאן להגיע לחקירות, ולכן ביקש גיסין מבית המשפט צו הבאה וביזיון נגדו.

אלה החליטה לשכור את שרותיהם של עוה"ד רועי סלוקי ועידו קוסובר משרד ברם סלוקי ושות'. בעקבות ממצאי החקירה היא הגישה תלונה לרשות ני"ע, שבה היא כבר לא מאשימה רק את עצמה כי אם שלושה גורמים שונים: מגדל שירותי בורסה, יוסי בנימיני ומוטי כהן. לשיטתה, העלמת כספי משקיעים התאפשרה באמצעות מעשיהם ומחדליהם של השלושה. היא טוענת כי "מגדל, שנהנתה מתשלום עמלות בהיקף לא מבוטל בגין הפעילות המדוברת, לכל הפחות התרשלה בפיקוח אחר הנעשה בחשבון ואחר פעילותו העבריינית של כהן שהתבצעה באמצעותה". עוד היא מדגישה בתלונה, כי יש בידיה "אינדיקציות ממשיות לכך שמגדל ומי מטעמה ידעו על סימני האזהרה".

למרות טענותיה של אלה, בידי מגדל יש ייפוי כוח שהיא חתמה עליו בפני כהן, הקובע מפורשות כי אלה מודעת לכך שמגדל אינה קשורה לניהול התיק ולא מפקחת עליו, כהן עושה את כל הפעולות על דעת עצמו וכי אלה נתנה הסכמתה לפעילות באופציות מעו"ף.

ניתוח התיק של אלה מראה כי 23 אלף פעולות באופציות מעו"ף — שמגדל קיבלה בגינן עמלות של 50 אלף שקל — מחקו לה את התיק בחודשיים. בתלונתה היא כותבת כי "כהן ביצע מספר רב של עסקות מתואמות בין החשבונות, ללא דיווח עליהן כעסקות מתואמות, העביר כספים מלקוח אחד למשנהו לפי הצורך במטרה לכסות על הפסדי הפעילות ולהסתירם". לדבריה, כהן מוקלט כאשר הוא מודה בעבירות ובכך שניהל תיקים ליותר מחמישה אנשים, בניגוד לקבוע בחוק. עוד טוענת אלה כי יש בידיה הקלטות שמבהירות כי בנימיני ידע שכהן מנהל את החשבונות. לא זאת בלבד, אלא שכדי למזער את החשיפה של מגדל ניסה בנימיני לאחר מעצרו של כהן להחתים את גיסה של אלה על ייפוי כוח לטובת כהן, באופן רטרואקטיבי — ייפוי כוח שאלה כבר חתמה עליו בפגישה הראשונה.

אלה מרגישה מושפלת, ולא מוכנה לשתף את קרוביה וחבריה במה שקרה לה. היא מודעת לכך שהכסף שחסכה במשך כל שנות עבודתה לא ישוב לידיה. תקוותה היחידה היא למנוע ממשקיעים אחרים לעשות את אותה טעות. "אין מתנות חינם", היא אומרת. כיום היא מבינה שהחלטתה להשקיע אצל כהן היתה "כמו לקחת 2 מיליון שקל וללכת להמר אתם בקזינו", כדבריה.

"לא ידענו את כל החוקים"

גם רוני, גיסה של אלה, יצא בשן ועין מההיכרות עם כהן: הוא הפסיד 1.3 מיליון שקל, שחסך במשך עשרות שנים. "אני מתגורר ביישוב קטן בדרום", מספר רוני. "פגשתי את כהן לראשונה לפני יותר משנה וחצי, אז כבר כולם ביישוב שמעו עליו. בפגישה הראשונה הוא סיפר שהוא מומחה בתחום ההשקעות. מיד שאלתי אותו אם יש ערבויות, והוא אמר שאין, אז אמרתי לו שאין לנו על מה לדבר. הוא הסביר לי שהוא לא יכול לרתק את הכסף כערבות כי הוא משקיע אותו בתיק של עצמו. הסכמתי לפגוש אותו. בא אלי בחור כריזמטי, שמדבר בהמון ביטחון ועדינות. הוא הגיע עם בנימיני ממגדל. הוא אמר לי: 'אתה מכיר את ההורים שלי ומאיזה משפחה אני, אתה יודע שממגדל אי אפשר לגנוב ולהעביר כספים'. הוא יכול למכור קרח לאסקימוסים. אני בעצמי הבאתי לו חמישה או שישה לקוחות שונים".

איך הוא שיכנע אותך להשקיע אצלו?

רוני: "הוא סיפר לי שהוא מנהל תיקים כבר עשר שנים. הוא ציין שהוא מנהל תיקי השקעות של עובדים בכור הגרעיני, וזה היה מרשים. הוא הציע לי לדבר עם כמה לקוחות ותיקים שלו, הבטיח לנו תשואה חודשית של 2% ואמר לי שאם הוא לא יצליח לייצר אותה — יחזיר לי מהכסף שלו".

לא נראה לך מוזר שמישהו יכול להעניק לך תשואה מובטחת כשבשוק יש תשואה אפסית?

"הוא אמר לי שאין קשר לריבית בשוק או לבורסה, שהוא פועל באופציות ועדיף שהשוק יירד — כך הוא גם יגיע לתשואות גבוהות. הוא טען שזאת השיטה שלו: כשהשוק יורד — התיק עולה. הייתי תמים".

לא דרשת לדעת איך השיטה שלו עובדת?

"הוא הסביר לי שמדובר באופציות ואמר 'אם אצטרך להסביר לך, זה ייקח ימים שלמים'. בכללי הוא אמר שהמטרה היא לקנות אופציות בכסף, להמתין וכשיש לו עיתוי טוב אז הוא מוכר אותן. הוא תמיד אמר 'הכסף שלכם בטוח, הוא במגדל'".

למה חשבת שמגדל קשורה?

"מגיע אליך אדם נעים הליכות, בחליפה ובמכונית מפוארת, אז חשבתי שמגדל שומרת עלינו. בכל התקופה הייתי בקשר עם בנימיני, ושאלתי אותו אם הכל בסדר. אפילו היתה שיחת ועידה משפחתית אתו והוא אמר שהכל בסדר".

למה לא ערכתם סקר שוק?

עו"ד רועי סלוקיצילום: תמר מצפי

"חשבתי 'אני יכול להרוויח כאן תשואה טובה, זה כסף קל'. אבל נפלנו בתרמית של מגדל. אם בנימיני לא היה יושב אצלי בבית כמה פעמים, לא היינו שמים אצלו את הכסף. לא ידעתי אז את כל החוקים שעורך הדין הסביר לנו כעת, שאסור לכהן לנהל כסף של יותר מחמישה אנשים ולהבטיח תשואה. אני לא מבין איך מגדל נתנו לו לפעול ככה בחשבונות".

אבל אתה חתמת על חוזים שאתה לא מבין, נתת כסף בלי לערוך סקר שוק. זאת אחריותך לבדוק מה קורה עם הכסף.

"אני לא מסיר מעצמי אחריות, אבל היה שם נציג של מגדל שאמר שהכסף יושב במקום בטוח".

בנימיני היה בכל השיחה?

"את בנימיני עניין שנחתום על ספר שאני עד היום לא יודע לקרוא, גם אם יסבירו לי אותו. הוא עזב אחרי שחתמנו. היום אני מבין שהיתה לו מטרה אחת ויחידה — לפתוח כמה שיותר חשבונות".

שאלתי אותו מה רמת הסיכון?

"הוא אמר לי 'יש כאן את מוטי, הוא יסביר לך מה רמת הסיכון'".

איך כהן שיכנע אותך שזה בטוח להעביר אליו את הכסף?

עו"ד גיא גיסיןצילום: עופר וקנין

"הוא אמר לי שאני מכיר את אבא שלו ואמא שלו ואת מרבית הלקוחות שלו. מעבר לכך הוא הדגיש שיש קוד אישי, שאף אחד לא יכול להיכנס לחשבון, שהוא לא יכול למשוך את הכספים".

אבל חתמת על טפסים שאומרים אחרת?

"מי בכלל יודע לקרוא את זה. אמרתי לו בזמן החתימה שעבורי זה כמו נייר טואלט".

איך לא ראית שהתיק מפסיד?

"הוא נוכל. במשך שנה התיק הראה לנו תשואות".

לא יכולת לראות שהחשבון לא מרוויח?

"בחיים לא יכולתי לשים לב שהחשבון לא מרוויח. מוטי היה מתקשר אלי בסוף כל חודש ואומר לי: 'תראה איך החשבון הרוויח', והוא היה לוקח לעצמו 0.5% מה–2% שהוא הבטיח. הייתי נכנס לחשבון ורואה את הרווח. אחרי זה הוא אמר לי שהוא חייב להתחיל לפעול מחדש בחשבון בשביל החודש הבא. אחרי כמה דקות, כשראיתי שהחשבון מרוקן, הייתי מתקשר והוא היה אומר לי 'אתה תראה את כל הכסף בחשבון בסוף החודש הבא'. היום אני מבין שהפלוס היה וירטואלי. אני לא מצליח להבין איך מגדל ראו שהכסף נמחק ונתנו לו להמשיך לפעול".

מתי הבנת לראשונה שהכסף בסכנה?

"חודש לפני שהתפוצצה הפרשה ורשות ני"ע עצרה אותו, באו אלי ממגדל ודרשו שאחתום על ייפוי כוח. לא הבנתי למה הם לחוצים להרים לי כל יום טלפון שאחתום על ייפוי כוח אחרי שנה וחצי שכהן מנהל לי את התיק. אז נדלקה נורה אדומה ראשונה. זה היה לפני החגים (ספטמבר 2015, ש"א), אז אמרתי לעצמי שאחרי החגים אסגור את התיק. אחרי החגים הוא כבר היה עצור. בדיעבד התברר לי שהוא עבד עם שותף, ליעם ישראל, שאני בכלל לא ידעתי עליו".

איך הגבת כשהבנת שהכסף ירד לטמיון?

"האמת שרציתי להתאבד. עבדתי ימים שלמים לחסוך כספים לילדים, והחיים שלי נעצרו. אני חי מהיד לפה. הוא לקח לנו חיים שלמים".

אף אחד לא חשד לאורך כל התקופה?

"באחד הימים פתאום גיסי אמר שהוא רוצה לראות שהכסף קיים. הוא נכנס לחשבון ואמרו לו שיש שם 0 שקלים. הוא צילצל לכהן ושאל איפה הכסף. כהן חזר אליו אחרי כמה דקות וביקש ממנו להיכנס לחשבון, ואז הוא ראה שיש שם כ–300 אלף שקל. בדיעבד אנחנו יודעים שהוא פשוט העביר כסף מחשבון של לקוח אחד לחשבון אחר. הוא שיחק בין החשבונות. היו שם אלפי פעולות שעד היום אני לא יודע איך לקרוא".

אתה יודע מה קורה עם כהן היום?

"הוא גר בלהבים בבית ענק עם שערים חשמליים ובריכה. עד כמה שאני יודע שהוא ממשיך לעבוד ולגייס מאנשים כסף עם אותן הבטחות. צילצלתי לאמא שלו להגיד לה שהוא פשט רגל. רק אחרי זה הוא חזר אלי ואמר לי שיחזיר את כל הכספים ושהכל שטויות. שאלתי אותו איך הוא יחזיר, כי הרי מדובר במיליונים".

ניסית לדבר עם בנימיני אחרי שהפרשה התפוצצה?

"הוא מתחמק ולא עונה לטלפונים. כשתפסתי אותו הוא הסביר לי שהוא נחקר ברשות ואסור לו לדבר. כהן אמר לנו שבנימיני נחקר ברשות ושהוא ידע על כל החשבונות שהוא מנהל".

על שיטת הפעולה של כהן אפשר ללמוד מדבריו של עו"ד סלוקי: "הוא עבר מדלת לדלת בשיטת חבר מביא חבר. הלקוחות שלו ראו שהכל מתנהל 'כשורה', והוא ביקש מהם להמליץ עליו לחברים ולמשפחה. הוא הסביר ללקוחות הפוטנציאלים ששיטת המסחר שלו מתוחכמת ושהוא לא יכול להסביר להם אותה ממש כי יש אלמנט סודי — אבל הוא מבטיח תשואה. מה שעזר לו מאוד היתה העובדה שהכסף נמצא בידיים של מגדל, והוא הסביר שהוא לא יכול לגעת בכסף. זה מה שנתן ללקוחות הרבה ביטחון להתחיל".

הלקוחות לא יכלו לשים לב שהחשבון לא מרוויח?

סלוקי: "הוא היה מראה את היתרות הכספיות בחשבון באתר של מגדל. שם היה כתוב, למשל, יתרה של מיליון שקל, אף שהשווי האמיתי של החשבון היה 200 אלף שקל".

מה זאת אומרת?

"הטכניקה דומה למצב שבו לקחת הלוואה — במקרה שלו מכירה של אופציה — כשהפרמיה מוזרמת לחשבון הלקוח. זה הגדיל את היתרה הכספית בחשבון, אבל כנגד זה היתה התחייבות, שבמרבית הפעמים היתה יותר גדולה. זה כמו שהלקוח יסתכל רק על חשבון העובר ושב יראה שם יתרה של מיליון שקל, ולא יראה שההלוואה שלקח היא מיליון ו–100 אלף שקל. הוא גרם ללקוחות לשים לב ליתרה הכספית ולא לשווי החשבון בפועל".

הוא נשמע אמין? מקצועי?

"להדיוטות זה נשמע כאילו הוא יודע מה הוא עושה. הבנתי מהלקוחות שהוא המשיך לספר להם סיפורים גם אחרי שנעצר. הוא מעולם לא עמד מול הלקוחות והודה שהוא רימה. עד היום הוא טוען שיחזיר את הכסף".

מה מצבו כרגע, בעקבות המעצר?

"למיטב ידיעתי הוא המשיך לנהל כספים אחרי שהוא נעצר. הוא מתגורר בלהבים ויש לו קרקע במושב פטיש, אבל הוא ממושכן לבנק מזרחי. הוא לא סולבנטי ולכן הוא נמצא בהליך של פשיטת רגל".

בנימיני: "מה אני קשור לזה?"

ביולי 2015 חוסלה מגדל שוקי הון עקב מיזוג עם מחלקת הברוקראז' של בית ההשקעות אי.בי.אי (IBI). כחלק מהמיזוג עבר בנימיני לעבוד ב-IBI. צילצלנו אליו כדי לקבל את תגובתו. את השיחה אנו מביאים במלואה. מעבר לשיחה זו בנימיני בחר לא להעביר תגובה נוספת.

אנחנו כותבים על הפעילות שלך עם מוטי כהן. אתה מכיר אותו?

בנימיני: "מה אני קשור לזה? אני עובד של IBI, אין לי קשר לאנשים האלה".

היית אתו בפגישות אצל לקוחות בבתים?

"אני מציע שתפני לפניות הציבור, מי שאחראי אצל IBI".

יש לנו פנייה מלקוחה שישבת אתה, וטוענת שהיית בזמן שמוטי הבטיח לה תשואה של 2%. אתה זוכר ?

"אני עובד IBI".

עדיין יש כאן טענות כלפיך אישית.

"אני מציע שתפני למי שאחראי אצלנו ב–IBI על העיתונות".

אבל IBI לא קשורה לזה, הפעילות שלך באותה תקופה היתה תחת הכובע של מגדל. נכנסת אי־פעם לחשבונות שהוזרמו אליהם כספים?

"זה לא ידוע לי, זה לא התפקיד שלי. אני רק מגייס לקוחות חדשים".

כשאתה מגייס אתה מזהיר אותם על הסיכונים. הזהרת אותם על הסיכונים בהשקעה באופציות?

"אני מציע שתפני ל–IBI. אני מודה לך על הפנייה".

ממוטי כהן לא נמסרה תגובה.

ממגדל נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה ואף לא מכתב תלונה כלשהו. מגדל שירותי בורסה פעלה בהתאם להוראות הרגולציה החלה עליה, וכאשר נקבל את כתב התביעה נתייחס לכך בבית המשפט". מקורבים למגדל מסבירים כי מגדל עצמה חשפה את הפרשה והביאה את העניין לידיעת רשות ני"ע".

עו"ד סלוקי טוען כי "מדובר בפרשה חמורה נוספת שבה פועל גורם בכספם של אחרים בניגוד לחוק, והדבר מתאפשר בין היתר בגלל מה שנראה כעצימת עין של גורם פיננסי גדול שאצלו מתנהלים החשבונות. מגדל, כחברת בורסה לני"ע, נאלצה בעבר להשיב כספים ללקוחות שבחשבונותיהם פעל מנהל תיקים בעל אתיקה מפוקפקת וגרם להפסדים עצומים, תוך יצירת הכנסה בלתי מבוטלת למגדל בעמלות. לנוכח המקרים של המתלוננת ושל יתר קורבנות הפעילות של כהן מפתה להסיק שבמקום לשנות את ההתנהגות, בחרה מגדל להסתפק בעדכון הטפסים.

"הלקוחה הוחתמה בידי מנהל בכיר במגדל על הסכמים שמשמעותם המשפטית היא הסכמה מצדה לשים את חסכונותיה ב'כספת' בתוך 'המבצר' של מגדל ואז לתת את המפתח של דלת הכספת לעבריין שיוכל להיכנס ל'מבצר' באופן חופשי ולפעול בכספים כמו בקזינו על ספידים, כאשר מגדל מצהירה שהיא לא מסתכלת על מה שקורה בכספת (חוץ מלספור כמות פעולות, כדי לדעת כמה עמלות לגבות) ולא אחראית על כלום. קשה להאמין שאילו היה נציג מגדל הבכיר מסביר ללקוחות מגדל את הדברים כהווייתם, היו מסכימים להם ומעבירים את מיטב כספם לידי בנימיני וכהן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן