צהריים עם נוני, ערב אצל ביבי בבית

בוקר אצל בונדי, צהריים עם דוידי, פגישות עם ניר חפץ ועורכי "מעריב", ומאוחר יותר פגישה לילית עם ראש הממשלה ■ הצצה ליומנו של נוחי דנקנר לפני "הנפקת החברים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הניסיון של נוחי דנקנר למנוע את פרסום לוח הפגישות האישי שלו בתקופה הקריטית של הקשיים באי.די.בי לא צלח: השופט חאלד כבוב מבית המשפט המחוזי בתל אביב החליט בשבוע שעבר לדחות את בקשתו של דנקנר להטיל צו איסור פרסום על יומן הפגישות. ביומן מפורטים האנשים שעמם נפגש דנקנר בתקופה שבה, על פי כתב האישום, הוא פעל להרצת המניות של אי.די.בי.

"עמדתי כי אין פגיעה בפרטיותו של דנקנר מתחזקת נוכח מעמדו של דנקנר במשק הישראלי בעת הרלוונטית", קבע כבוב. לדבריו, "יש לתת משקל לעובדה כי דנקנר היה בעת הרלוונטית אחד מאנשי העסקים הבולטים במשק הישראלי, היה בעל שליטה במספר רב של חברות ציבוריות, שהעסיקו מחד אלפי עובדים ומאידך מחזורן הכספי היה בשווי של מיליארדי שקלים. ציבור המשקיעים בישראל החזיק חלק ניכר מהכספים באותן החברות".

הוא הוסיף כי "דנקנר אמנם אינו פוליטיקאי או איש ציבור במובנו המובהק, הוא אינו נבחר ציבור, ראש עיר או ממלא פונקציה במשרה בשירות הציבורי, מכך אין ללמוד שלציבור בישראל בכלל ולציבור המשקיעים בחברות בפרט, אין עניין ממשי בגילוי מידע רלוונטי לגבי אופן התנהלותו באותם ימים קשים, שבהם הקונצרן בשליטתו היה נתון בקשיים כלכליים עצומים, קשיים אשר השפיעו על כספו של הציבור ועל עתידן של אותן חברות גדולות במשק. עמדתי זו אף מתחזקת נוכח זהות הצדדים לפגישות המופיעות בחלקי היומנים - פגישות בין דנקנר לבין ראש הממשלה ואנשי עסקים שונים במשק הישראלי".

לחצו כאן לצפייה בגודל מלא במכשירים ניידים

החלטתו של כבוב ניתנה לאחר שדנקנר עשה מאמצים רבים כדי למנוע את פרסום היומנים ב–TheMarker, אף שהיומנים פורסמו ב"ידיעות אחרונות". סנגוריו של דנקנר מיהרו להגיש לבית המשפט בקשה להוצאת צו איסור פרסום, וטענו כי היומנים כוללים מידע פרטי ואישי של דנקנר, של בני משפחתו ושל גורמים שלישיים.

TheMarker טען בתגובה, באמצעות עו"ד פז מוזר ממשרד ליבליך מוזר, כי פרסום היומנים אינו מהווה פגיעה בפרטיות של דנקנר ששימש באותה עת איש ציבור, כמנהל ובעלים של קונצרן חברות ציבוריות, ולנוכח היותו אישיות ציבורית, מעטים הנושאים לגביהם הוא יכול לטעון לפגיעה בפרטיות.

לחצו כאן לצפייה בגודל מלא במכשירים ניידים

השופט כבוב המתין לסיומו של שלב הבאת הראיות מטעם הפרקליטות. הוא ציין כי מאחר שהיומנים מצויים בגדר חומר החקירה שהוגש לבית המשפט, כל שנותר להכרעה הוא אם בפרסומם תהיה משום פגיעה חמורה בפרטיותו של דנקנר המצדיקה לאסור את הפרסום.

כבוב דחה את טענתו של דנקנר, שלפיה מדובר בפרסום מתוך יומנו האישי של אדם. הוא התייחס לכך שהחלקים הרלוונטיים מיומניו רלוונטיים לימי ההנפקה ולימים הסמוכים לפני ההנפקה, לכן הם בגדר חומר חקירה מובהק אשר יכול ותהיה לו השפעה על ביסוס האישום המיוחס לדנקנר.

יומנו של נוחי דנקנר, פברואר 2012

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"