צהריים עם נוני, ערב אצל ביבי בבית

בוקר אצל בונדי, צהריים עם דוידי, פגישות עם ניר חפץ ועורכי "מעריב", ומאוחר יותר פגישה לילית עם ראש הממשלה ■ הצצה ליומנו של נוחי דנקנר לפני "הנפקת החברים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הניסיון של נוחי דנקנר למנוע את פרסום לוח הפגישות האישי שלו בתקופה הקריטית של הקשיים באי.די.בי לא צלח: השופט חאלד כבוב מבית המשפט המחוזי בתל אביב החליט בשבוע שעבר לדחות את בקשתו של דנקנר להטיל צו איסור פרסום על יומן הפגישות. ביומן מפורטים האנשים שעמם נפגש דנקנר בתקופה שבה, על פי כתב האישום, הוא פעל להרצת המניות של אי.די.בי.

"עמדתי כי אין פגיעה בפרטיותו של דנקנר מתחזקת נוכח מעמדו של דנקנר במשק הישראלי בעת הרלוונטית", קבע כבוב. לדבריו, "יש לתת משקל לעובדה כי דנקנר היה בעת הרלוונטית אחד מאנשי העסקים הבולטים במשק הישראלי, היה בעל שליטה במספר רב של חברות ציבוריות, שהעסיקו מחד אלפי עובדים ומאידך מחזורן הכספי היה בשווי של מיליארדי שקלים. ציבור המשקיעים בישראל החזיק חלק ניכר מהכספים באותן החברות".

הוא הוסיף כי "דנקנר אמנם אינו פוליטיקאי או איש ציבור במובנו המובהק, הוא אינו נבחר ציבור, ראש עיר או ממלא פונקציה במשרה בשירות הציבורי, מכך אין ללמוד שלציבור בישראל בכלל ולציבור המשקיעים בחברות בפרט, אין עניין ממשי בגילוי מידע רלוונטי לגבי אופן התנהלותו באותם ימים קשים, שבהם הקונצרן בשליטתו היה נתון בקשיים כלכליים עצומים, קשיים אשר השפיעו על כספו של הציבור ועל עתידן של אותן חברות גדולות במשק. עמדתי זו אף מתחזקת נוכח זהות הצדדים לפגישות המופיעות בחלקי היומנים - פגישות בין דנקנר לבין ראש הממשלה ואנשי עסקים שונים במשק הישראלי".

לחצו כאן לצפייה בגודל מלא במכשירים ניידים

החלטתו של כבוב ניתנה לאחר שדנקנר עשה מאמצים רבים כדי למנוע את פרסום היומנים ב–TheMarker, אף שהיומנים פורסמו ב"ידיעות אחרונות". סנגוריו של דנקנר מיהרו להגיש לבית המשפט בקשה להוצאת צו איסור פרסום, וטענו כי היומנים כוללים מידע פרטי ואישי של דנקנר, של בני משפחתו ושל גורמים שלישיים.

TheMarker טען בתגובה, באמצעות עו"ד פז מוזר ממשרד ליבליך מוזר, כי פרסום היומנים אינו מהווה פגיעה בפרטיות של דנקנר ששימש באותה עת איש ציבור, כמנהל ובעלים של קונצרן חברות ציבוריות, ולנוכח היותו אישיות ציבורית, מעטים הנושאים לגביהם הוא יכול לטעון לפגיעה בפרטיות.

לחצו כאן לצפייה בגודל מלא במכשירים ניידים

השופט כבוב המתין לסיומו של שלב הבאת הראיות מטעם הפרקליטות. הוא ציין כי מאחר שהיומנים מצויים בגדר חומר החקירה שהוגש לבית המשפט, כל שנותר להכרעה הוא אם בפרסומם תהיה משום פגיעה חמורה בפרטיותו של דנקנר המצדיקה לאסור את הפרסום.

כבוב דחה את טענתו של דנקנר, שלפיה מדובר בפרסום מתוך יומנו האישי של אדם. הוא התייחס לכך שהחלקים הרלוונטיים מיומניו רלוונטיים לימי ההנפקה ולימים הסמוכים לפני ההנפקה, לכן הם בגדר חומר חקירה מובהק אשר יכול ותהיה לו השפעה על ביסוס האישום המיוחס לדנקנר.

יומנו של נוחי דנקנר, פברואר 2012

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות