פאלו אלטו וצ'ק פוינט באותה סירה

רדיגמה שמנסה ליצור גדרות של אבטחה מסביב לנכסים נהפכת לחסרת תועלת

אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור הירשאוגה - פרשנות - חדש
אור הירשאוגה

העשור המפריד בין הקמת צ'ק פוינט להקמת פאלו אלטו אחראי במידה רבה לגישה השונה שחברות אלה מציגות לאבטחת מידע. צ'ק פוינט נוסדה בעשור הראשון של עידן האינטרנט, שבו שימשה הרשת בעיקר כמשאב למידע אך לא ככלי העבודה העיקרי. בעשור זה הגיעה תעבורת האינטרנט מאתרים סטטיים, שבהם תוכן האתר נקבע על ידי בעלי האתרים. מוצרי האבטחה של צ'ק פוינט דאגו שזרם הביטים שמגיע לארגון מאתרים אלה לא יכלול נוזקות. הם גם איפשרו לנטרל את גישתם של עובדי הארגון לכתובות אינטרנט מסויימות באופן גורף.

פאלו אלטו נוסדה בעידן אחר, שבו הגישה לרשת היא חלק מהותי מהעבודה, ותוכן האתרים נקבע במידה לא מבוטלת על ידי הגולשים. מוצרי האבטחה של פאלו אלטו מאפשרים לארגון לבצע חסימות לפי רזולוציה מדויקת בהרבה מאלה של חברת האבטחה הוותיקה יותר, לפי חלוקה לדפוסי פעילות ולסוגי עובדים, חלוקה שנדרשת כיום כדי לאפשר לעובדים את הגישה שלה הם זקוקים להמשך עבודתם. טלר בבנק עשוי להסתפק בגישה לפורטל הארגוני; עובד במחלקת כוח האדם, לעומתו, ירצה לבדוק, למשל, פרופילים של מועמדים לעבודה ברשתות חברתיות. אם תיחסם בפניו הגישה לרשתות חברתיות, זה עשוי לצמצם את משך הזמן שבו הוא משוטט בפייסבוק - אך גם למנוע ממנו מלבצע את עבודתו ביעילות.

עם זאת, על אף הבדלים ביניהן שייכות שתי החברות לאותה פרדיגמת אבטחה, הקובעת שהאיומים על הארגון נמצאים אי שם בחוץ, ושיש למנוע מהם לחדור פנימה. זאת פרדיגמת אבטחת המידע ההיקפית: לדעת רבים, איומי אבטחת המידע הנוכחיים הופכים את הפרדיגמה זו לרלוונטית פחות ופחות. עולם שבו עובדים משתמשים בריבוי מכשירים, חלק ניכר מהם בבעלות עצמית, כשהעבודה מבוצעת בבית במידה לא פחותה מאשר במקום העבודה, מקשה מאוד על ההפרדה בין הפנים ארגוני לחוץ ארגוני. בעולם כזה, פרדיגמה שמנסה ליצור גדרות של אבטחה מסביב לנכסים נהפכת לחסרת תועלת. גם אם המחשב הארגוני יצליח להישאר נקי מווירוסים, העובדים עברו כבר מזמן למחשבים אחרים, בין השאר לאלה שאותם הם נושאים בכיסם - מכשירי הסלולר שלהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו