עם מי צריך לשכב במדינה הזאת: הרשימה המלאה

כך זה מתנהל בסופרמרקט שלנו: קודם מפשיטים את הלקוחות (מערכי מוסר ודמוקרטיה) - ואז רומזים להם כיצד עליהם להסתדר

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תל אביב
תל אביבצילום: אייל טואג

את מדף היהדות בסופרמרקט תמצאו באגף מימין, ליד השימורים ואבקות המרקים. שם תוכלו לרכוש מוצרים שונים תחת מותג הבית "יהודי", לפי משקל או באריזה. בין היתר תמצאו שם זהות יהודית, תוויות כשרות, משרות רבנים ועוד.

המחיר לא נמוך. אפילו גבוה. מדובר במוצר פרימיום - ללא יבוא מקביל. כך למשל, למד הלקוח סלבה ברשט, איל הטיטניום הרוסי, שניסה לגייר את בת זוגו, מרינה, בגרמניה.

היצרן המקומי של "יהדות", הרבנות הראשית, הפעיל את הלובי שלו וחסם את המסלול העוקף והתחרותי. הגיור הגרמני לא עבר את המכס. לכן ברשט נאלץ לכתת רגליו לסופרמרקט בישראל, ולשלם 120 אלף דולר כדי לקנות גיור כהלכתו. מחצית מהסכום, 60 אלף דולר, הוא שילם לרב הראשי לישראל דאז, יונה מצגר. ועדיין, הוא יצא בזול.

קחו, למשל, את האוליגרך ולדימיר סלוצקר. במסגרת סכסוך גירושים עם אשתו הוא רצה לגייר מהר את ילדיו. כשהגיע לקופה בסופרמרקט גילה סלוצקר שעבור שתי ערכות יהדות לגיור ילדים המחיר הוא 360 אלף דולר (180 אלף דולר שולשלו לכסו של הרב הראשי). כך זה בסוּפּרים בישראל, ההורים תמיד נעקצים.

מחירים שווים לכל נפש - זה לא, אבל לפעמים יש מבצעים. למשל, "קנו יהדות - וקבלו ישראליות בחינם".

הוועדה למינוי שופטים
הוועדה למינוי שופטיםצילום: אמיל סלמן

אם מתקדמים בסופרמרקט פנימה, לאזור המקררים של מוצרי החלב והגלידות, אפשר למצוא בצד שמאל את מדף ה"ישראליות". במדף הזה נמכרת תעודת זהות כחולה מקורית לגמרי וחתומה כנדרש. המחיר: תרומה כספית למוסד תרבותי כלשהו.

למשל, האוליגרך ויאצ'סלב קנטור תרם סכום נכבד ליד ושם (וגם 20 אלף שקל לראש הממשלה). היות שמרכז חייו לא בישראל, הוא זקוק לפנייה של מוסד מכובד מטעמו לשר החינוך כדי שזה ימליץ על הארכת תוקף האזרחות שלו. כך קנטור תורם, והשר חותם.

אגב, בסופרמרקט מציעים לרוכשי הישראליות שירות החזרות. ליד בקבוקי הבירה הריקים ניתן לשלשל לתיבה גם תעודות זהות כחולות על שם אזרחים ערבים מוואדי ערה. השלט הצבעוני למעלה מבטיח כעת כי אם ייאספו די תעודות ערבים־ישראלים, אחיהם הפלסטינים יקבלו 50 מיליארד דולר ופטור מהגבלות סחר.

שואה בטעמים

מאחורי מדף הישראליות שצבוע בכחול־לבן חגיגי ניצב הסטנד של השואה. מן הסתם, קודר יותר וצבוע גוונים כהים של שחור וחום. כאן אפשר לרכוש זיכרון של 6 מיליון יהודים בטעמים שונים. למשל, שואה בסגנון רוסי - כמו זו שיד ושם הפיק לפני שבועיים עבור הלקוח ולדימיר פוטין.

התעריפון

השואה הזאת, שנארזת בצלופן מעוטר בבובות בבושקה חמודות, מציגה את בריה"מ כמי שניצחה לבדה את גרמניה הנאצית, ומעלימה את שיתוף הפעולה של הרוסים עם היטלר ב-1939.

מי ששילם עבור המהדורה המיוחדת של המוצר הזה, כדי שיוכל להציג אותו בפורום השואה הבינלאומי שנערך לפני שבועיים בירושלים, היה קנטור מיודענו. הוא נמנה עם מקורבי פוטין, שכנראה שכח את הארנק באוטו. קנטור הכניס לסלסילה: אחת תעודת זהות, אחת שואה בנרטיב רוסי - ושילם בקופה את עלות הפורום שנערך בחסות נשיא המדינה ומשרד החוץ.

אגב, בגלל סכסוך בין ספקים, בסופרמרקט החליטו להעלים ממדף השואה את הסדרה הפולנית, כדי למנוע תחרות עם המוצר הרוסי. קשה להאמין שהממונה על ההגבלים העסקיים תיתן על כך את הדעת.

בפנים הסופרמרקט, ליד החמוצים, נמצא מדף המקומות הקדושים. בין היתר, ניתן לרכוש שם גישה פרטית לכותל, או חניה צמודה ברחבה הסמוכה.

רק 450 תווי חניה כאלה שיווקה עד כה הקרן למורשת הכותל, והמחסור בהחלט מורגש. מה לעשות, הצנחנים הבוכיים לא יישרו די שטח לפני 50 שנה (וקשה לבוא אליהם בטענות על כך שלא ידעו מה יהיה היקף הרכב הצמוד אצל מקורבי העסקנים בכותל).

היות שמדובר במוצר שבמחסור, המחיר בסופרמרקט אמנם מפוקח - אך המכירה היא רק לחברי מועדון. עד כה הספיקו לרכוש את תו החניה ראש העיר הטרי, משה לאון, וגם אשתו סתווית. חברי מועדון נוספים שניצלו את זכותם היו חצרות הרבנים, כמה ראשי ערים, וגם שרת התפוצות הטרייה ציפי חוטובלי, סגן שר הרווחה הנכנס משולם נהרי ומנהל חטיבת החינוך בקק"ל (ולשעבר פעיל המפד"ל) שר־שלום ג'רבי.

חשוב להשקיע במגן מסך

אם הזכרנו צנחנים, אז באגף השמאלי של הסופרמרקט, ליד התמרוקים ומוצרי ההיגיינה, ממוקם המתחם הצבאי. שם אפשר לקנות את מוצרי צה"ל השונים: החל בשירות הצבאי עצמו - וכלה בצוללות.

צוללות זה עסק יקר - שוב, בגלל יבואן בלעדי שחוסם יבוא מקביל באמצעות טפיחה על השכם של מפקד חיל הים. בזכות הבלעדיות הוא גובה פרמיית שיווק של 11 מיליון יורו (לצוללת פלוס כמה סטי"לים).

לקנות שירות צבאי זה כמובן עסק זול יותר. רק השבוע ביקרה בסופרמרקט כוכבת הפופ הצעירה נועה קירל. היא רכשה חבילת שירות + הליך חיול מזורז + סט מדים ונעליים תמורת תמונה באינסטגרם.

חיים כץ והיועמ"ש אביחי מנדלבליט
חיים כץ והיועמ"ש אביחי מנדלבליטצילום: אוהד צויגנברג

הלאה. ממשיכים לשוטט בסופרמרקט. בין הדגים הקפואים לסטנד של הבננות ממוקם המדף הפרלמנטרי. שם מוצעים למכירה מגוון תקנות, חוקים, דיוני ועדות ואפילו חברי כנסת.

נאמר שנתקעתם עם אג"ח של חברה בקשיים. לפי החוק הקיים אתם ממוקמים בסדר הנשייה אחרי בעלי החברה.

בסופרמרקט תוכלו למצוא חבר כנסת, שהוא גם יו"ר ועדה, וזה יוכל לקדם חוק שיסגור לכם את הפינה.

הסחורה חוקית לגמרי - אף שלא זולה. אם חבר כנסת, שהיה בעברו עובד התעשייה האווירית, הצליח לצבור הון של 28 מיליון שקל - תעשו לבד את החשבון.

מפאת שוויו, כדאי לשמור על המוצר החוקתי ולהגן היטב על ההשקעה. למשל, להוסיף לקנייה מגן מסך מפני שריטות או משפטים פליליים. רק השבוע השיק הסופרמרקט מבצע שמאפשר להגדיל רכישה של חוק, ולהוסיף עליה חסינות מפני העמדה לדין בשקל תשעים.

עם מי צריך לשכב פה?

צוללת חיל הים
צוללת של חיל היםצילום: רמי שלוש

כמו בכל סופרמרקט, גם בזה שלנו מתרחבים בימים אלה. באחרונה פתח הסופר מחלקת ריהוט, והלהיט הוא ללא ספק כיסאות שופטים. לפחות 21 כיסאות מוזלים נמכרו באגף הזה - כיסאות שנכשלו בבדיקות מכון התקנים, אך הועברו בכל זאת בקריצת עין.

מחירי הכיסאות האלה נמוכים יחסית, אך אינם גלויים. למרות חובת סימון המחירים, אלה מוצנעים. הסיבה נעוצה בטווח מחירים רחב יחסית ותלוי לקוח.

את המחיר הטוב ביותר משיגים עובדי משרד בן גביר, שקד ושות' - שוויתרו על "תן ביס" עבור ואוצ'רים לגיוון מערכת המשפט; אלה שנזקקים לשירותי מאכערים ירושלמים בעלי קשרים ברשות השופטת משלמים טיפה יותר; ומי שאינו חבר מועדון ולא התארגן על ואוצ'ר או תווי שי לחג עשוי לשלם בתומתו, לפי סוג הכיסא המבוקש: עבור ביהמ"ש לעבודה שוכבים עם יו"ר לשכת עורכי הדין; עבור ביהמ"ש השלום זה עשוי להיות משגל חטוף עם שר האוצר.

כך זה מתנהל בסופרמרקט שלנו: קודם מפשיטים את הלקוחות (מערכי מוסר ודמוקרטיה) - ואז רומזים להם כיצד עליהם להסתדר.

מה שכן, המגוון בסופרמרקט עשיר, הכל נקי והאווירה מצוינת. המחירים לא נמוכים - כי אין יבוא מקביל וכי העדיפות בסידור המדפים ניתנת ליצרנים כחול־לבן. בה בעת, תנאי התשלום נוחים, הן עבור המשלמים מכספי חוסכים והן עבור המעדיפים מטבע זר.

אפשר לקנות כאן הכל - למעט פרות קדושות. את אלה פורסים לרצועות עסיסיות של אנטרקוט וסינטה, ומוכרים כתוכן שיווקי במארזי הפריים־טיים שבמדף כלי התקשורת.

האמור בטור סאטירי, ואין לייחס לדמויות המצוינות ביצוע עבירות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker