המוניטין של באפט בסימן שאלה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

התדמית שבנה וורן באפט לעצמו עלולה להיפגע, עקב הודאתו כי אחד ממנהליו הבכירים רכש מניות של החברה לפני שברקשייר האת'וויי הודיעה על רכישתה. תחילת הפרשה בינואר, בפגישה שבה דיוויד סוקול, יו"ר מידאמריקן אנרג'י ואחד המנהלים הבכירים בברקשייר, המליץ לבאפט לרכוש חברת כימיקלים. במהלך הדיון הודה סוקול, שנחשב לאחד המועמדים המובילים לרשת את באפט, כי בבעלותו מניות של החברה שעליה המליץ לבאפט להשתלט.

מומחים אומרים כי במצב כזה היו מרבית המנכ"לים מבררים יותר פרטים, ממליצים לסוקול לפנות לייעוץ משפטי או אפילו מקפיאים את התוכנית לרכישת החברה. ואולם באפט לא עשה אף אחד מהדברים האלה - אף שלברקשייר, כמו למרבית החברות הגדולות, יש מדיניות שאוסרת על עובדיה לנצל מידע פנימי לצורכי מסחר במניות.

באפט הניח כי סוקול מחזיק במניות כמה שנים, ולא כמה ימים, מצב שהיה הופך את עיתוי העסקה לפחות חשוד. בעקבות חשיפת המקרה קראו מומחים להידוק הפיקוח הפנימי בברקשייר. הם גם העלו תהיות לגבי האמון העיוור של באפט בבכיריו, וטענו כי הוא היה צריך לדרוש מסוקול לחשוף את היקף אחזקותיו בלובריזול.

סוקול רכש בינואר מניות של לובריזול בהיקף של כ-10 מיליון דולר, ימים ספורים לפני שהמליץ לבאפט לרכוש את החברה. במארס הודיעה ברקשייר על רכישת לובריזול תמורת 9 מיליארד דולר, וכתוצאה מכך גרף סוקול רווח של 3 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker