"אם מועמד לדירת שותפים אומר שמעולם לא היה לו שותף טוב - הוא יהיה דייר רע"

מתברר שסיפורים על דירות שכורות יש לא רק בישראל: השותף של אלכס ארמלוביץ', המתגורר בברוקלין, ניתק את גז הבישול, האינטרנט וגלאי העשן - עד שארמלוביץ' נשבר ועזב את הדירה ■ כך הצליח ארמלוביץ' לחזור לדירה לאחר שנה, לסלק את השותף - ולשלם שכר דירה נמוך יותר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין: אמילי המילטון, אלכס ארמלוביץ' ומימי שוויד
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

רוב סיפורי הזוועה על שותפים מסתיימים בכך שאחד מהם עוזב את הדירה. לפעמים מי שעוזב הוא המפריע, אבל בדרך כלל דווקא השותף הנורמטיבי הוא זה שנוטש — ומשאיר מאחוריו גם את הפיקדון.

ואולם אלכס ארמלוביץ', 26, הצליח לנצח את המערכת. עד לפני כמה שנים, הוא התגורר בחדר שעליו שילם דמי שכירות של 750 דולר בחודש, בדירת ארבעה חדרים בבושוויק, ברוקלין. הוא עזב את הדירה בהרגשה נוראית, לאחר שנאלץ להימלט ממנה ולהשאיר את כספי הפיקדון.

אחד משותפיו לדירה, מספר ארמלוביץ', פוטר מעבודתו והשהות במחיצתו נהפכה ללא נעימה, בלשון המעטה. השותף ניתק את גז הבישול לדירה, כדי לעצבן את חברתו של ארמלוביץ', שגם היא התגוררה בדירה, ובהמשך גם הביא לניתוק הדירה מהאינטרנט.

השותף וחברתו, שעמה ארמלוביץ' חלק דירה קודמת, היו היחידים שרשומים בחוזה השכירות, וארמלוביץ' גילה מאוחר יותר שהם עשו רווח נאה מהשכרת שני החדרים האחרים בדירה, ובהם החדר שלו. אבל רק כשהשותף ניתק את כל גלאי העשן בדירה, והגיש תלונה בעירייה כתירוץ לעכב את תשלום שכר הדירה, ארמלוביץ' החליט לעזוב את הדירה — זה היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינתו.

לאחר שנה התקשרה אליו בעלת הדירה, אחות סיעודית בפנסיה, שגרה בקומה הראשונה של הבניין בן שתי הקומות. היא סיפרה לארמלוביץ' שהשותף לא שילם שכר דירה במשך שנה, והיא תובעת אותו בבית המשפט. היא שאלה את ארמלוביץ' אם הוא מוכן להעיד שהדירה היתה במצב טוב כשגר בה, והוא הסכים.

בעקבות עדותו של ארמלוביץ', בית המשפט הורה לשותף לשלם שכר דירה של חצי שנה. כמה חודשים לאחר מכן, בעלת הדירה פנתה לארמלוביץ' והציעה לו את החדר בדירה בדמי שכירות מופחתים של 350 דולר, אם בתמורה ימצא דיירים טובים לדירה.

ברוקלין. חדר גדול בדירת שותפים מושכר ב–800 דולר בחודשצילום: Mark Lennihan/אי־פי

הוא עבר לדירה לפני שנתיים וחצי, ומצא במהירות דיירים דרך חברים וקבוצת פייסבוק של מחפשי דיור בבושוויק. חדר השינה הגדול מושכר ב–850 דולר, ושני חדרי השינה הנותרים מושכרים ב–700 דולר כל אחד. התשלום כולל את כל החשבונות. הבעלים גם סיפקה את כל הריהוט לדירה.

אמילי המילטון, 21, שעברה במאי לחדר שמושכר ב–700 דולר לחודש, אמרה כי היא שמחה למצוא דירה עם הרגשה ביתית. "כשגרתי בקווינס, לא היתה הרגשה בטוחה בדירה. כאן כולנו מכירים זה את זה. בעלת הדירה יכולה לעלות ולומר לנו: 'הכנתי ארוחת ערב בשבילכם'".

לאחר שותפים רבים, שהתחלפו בחברים שהם הביאו, ארמלוביץ' היה צריך להוכיח את עצמו: שלושת השותפים שלו עזבו באותו הזמן. מימי שוויד, 24, חברה של המילטון מרימאונט מנהטן קולג', עברה לאחד החדרים באביב תמורת 700 דולר בחודש. החדר הגדול, שמשוכר ב–850 דולר, נותר פנוי. ארמלוביץ' מספר כי הוא ראיין מועמדים רבים, אבל עדיין לא מצא את השותף המתאים.

"אם אלכס ממליץ על מישהו, אני סומכת עליו", אמרה בעלת הדירה. היא הוסיפה כי לא היתה לה בעיה שהחדר נותר ריק במשך חודשים רבים בהמתנה לשותף המתאים בנכס שלה.

כעת, ארמלוביץ' עומד בפני אתגר גדול יותר — מחליף לחדר שלו ולתפקיד שלו בדירה. בסתיו הקרוב הוא עובד למסצ'וסטס כדי להתחיל לימודי תואר שני בהרווארד. לדבריו, הוא מעריך כי ימצא מישהו אמין שימלא את מקומו. מאז הניסיון הרע שלו בדירה, היו לו רק שותפים טובים.

"השאלה הקובעת מבחינתי היא 'אם אי פעם היה לך שותף טוב?'", מסכם ארמלוביץ'. לדבריו, הוא הגיע למסקנה הזאת לאחר ששם לב שהשותף הרע שלו היה מספר כל הזמן כיצד כולם דפקו אותו. "אם הם עונים 'לא' - הם שותפים רעים", אמר ארמלוביץ'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker