מכבי, עובדים ויצרים: המלחמה שלא שמעתם עליה

ניסיון ההתאגדות של ההסתדרות הלאומית בקופת חולים מכבי חוצה את אלפי העובדים בקופה לשניים - אלה שדורשים כי סוף-סוף יהיה מי שייצג אותם מול המעסיק, ואלה שלא מבינים מדוע הם צריכים לשלם מאות שקלים בשנה לוועד שהם לא צריכים

חגי עמית
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים111
חגי עמית
ז'נאן בסול

ביום שני ה–23 בנובמבר יצאה ההסתדרות הלאומית למבצע השתלטות על אחד היעדים הגדולים בישראל שנותרו מחוץ למעגל העבודה המאורגנת - קופת החולים מכבי, הקופה היחידה שאין בה עדיין ועד עובדים. כ–100 נציגים של ההסתדרות הלאומית, מחולקים לעשרות צוותים, פשטו על יותר מ–200 סניפי הקופה הפזורים ברחבי המדינה, במטרה להחתים כמה שיותר עובדים על טפסי הצטרפות לארגון.

אף שההכנות למבצע התחילו חצי שנה קודם לכן ומועד ביצועו נקבע כמה חודשים לפני כן, הנהלת מכבי הופתעה ולא היתה מוכנה לזרם הפולשים. המטרה של ההסתדרות - להגיע כמה שיותר מהר להחתמה של שליש מעובדי הקופה (החוק קובע שברגע שארגון עובדים אסף חתימות של יותר משליש העובדים הוא נהפך לארגון היציג) הושגה במהירות. ביום רביעי, 25 בנובמבר, כבר הודיעה ההסתדרות הלאומית כי מאחר שהשיגה חתימות של כ–2,100 עובדים - היא הארגון העובדים היציג של עובדי הקופה.

קופת חולים מכבי
קופת חולים מכביצילום: אייל טואג

ואולם במכבי לא השלימו עם המהלך של ההסתדרות, לא מקבלים את ההכרזה ואת הוועד שהוקם בתוך החברה. ההסתדרות הלאומית, מצדה, הגישה השבוע צו מניעה נגד מכבי, כדי למנוע ממנה לנקוט צעדים שיפריעו להתאגדות (צו שהסירה אתמול).

מבחינת ההסתדרות הלאומית מדובר בקרב שמטרתו השתלטות על עוד מוקד כוח משמעותי בשוק העבודה. המשמעות היא שמיליוני שקלים נוספים יזרמו למנגנון ההסתדרות בכל שנה. מבחינתה של הנהלת מכבי מדובר על קרב עסקי, שנועד למנוע מצב שבו יהיה גוף שיפריע לה להשיג את יעדיה העסקיים ולנייד עובדים כרצונה. בין כל אלה מצאו עצמם העובדים הקטנים של מכבי כפיונים במשחק של כוחות גדולים מהם.

בעקבות היצרים הרבים שחולל המאבק, היה קשה לזוז ביום שני בחלל שלפני הכניסה לאולם של השופטת שרה מאירי בבית הדין לענייני עבודה בתל אביב, שדן בצו המניעה. כתף אל כתף נצמדו עשרות עובדי מכבי, ובהם חברי הנהלה, עובדי הסתדרות וסוללת עורכי דין משני הצדדים. בתוך הצפיפות הזאת קשה היה להבחין כי עובדי מכבי התחלקו לשני מחנות שתהום פעורה ביניהם. "אנחנו לא שייכות לשום ועד", אמרו בדחייה מופגנת כמה עובדות שנכחו במקום. "אנחנו לא מכירות את חברי הוועד, אולי הם באזור שם" - והצביעו על קבוצת עמיתים שניצבה בצדו השני של חדר ההמתנה, במרחק של מטר וחצי מהן. עובדים אחרים הסכימו לדבר עמנו רק אחרי שהתרחקנו מהדבוקה שהצטופפה במקום, מחשש להיכנס לעימות חזיתי.

משיחות עם עובדים משני הצדדים נראה היה כי מרבית הנוכחים - בין אם תומכים ובין אם מתנגדים להתאגדות - משתייכים לדרגים הניהוליים בקופה. כשנפתחה לבסוף דלת האולם הקטן, הוא התמלא מיד עד אפס מקום. רק לאחר שהשופטת דרשה לפנות חלק מהנוכחים יצא לדרך הדיון בצו המניעה שהגישה ההסתדרות הלאומית נגד מכבי. הדיון, שהוקצתה לו שעה וחצי, ארך בסופו של דבר כארבע שעות, והתנהל באווירה טעונה ורוויית התנגדויות משני הצדדים, תוך חקירה אגרסיבית של העדים שהועלו על הבמה.

איתמר שרוני
איתמר שרוניצילום: איתמר שרוני

שני הצדדים היו חלוקים בנוגע למספר העובדים שגייסה ההסתדרות, מספר העובדים שממנו צריך להיגזר השליש המוחתם, וכל צד האשים את הצד השני בכך שהתנהלותו לא היתה חוקית. כפי שניתן היה לראות בבית המשפט מחקירת עורכי הדין של מכבי, בקופה טוענים כי ההסתדרות מסרה לעובדים פרטים שגויים על משמעות החתימה וניסתה ליצור רושם שלפיו מדובר בהתארגנות הקשורה להנהלת מכבי. מנגד טענה ההסתדרות כי מכבי הציבה מאבטחים שמנעו את התארגנותה וגרמו לעובדים להרגיש מאוימים.

בסופו של דבר, לא קיבלה מאירי את בקשת ההסתדרות לצו מניעה שיעצור את ההנהלה לבצע מהלכים המפריעים לה בהתארגנות - ושלחה את שני הצדדים להעביר לה את סיכומי טיעוניהם עד ליום ראשון הקרוב. ואולם אתמול כבר הגישו עורכי הדין של ההסתדרות בקשה למחיקת ההליך המשפטי שיזמו.

"ההנהלה היתה בטוחה 
שבמכבי זה לא יקרה"

המשמעות מכך שההסתדרות הלאומית תהיה הארגון היציג של עובדי מכבי היא שכל עובד ישלם לה 0.95% משכרו כדמי חבר, ומי שיבחר לא להצטרף כחבר ישלם "דמי טיפול" של 0.8% משכרו, מאחר שייהנה מפירות ההסכם הקיבוצי שאמור להשיג הוועד עבור כלל עובדי מכבי. כך, 5,000 העובדים של מכבי (בסך הכל יש במכבי כ–7,000 עובדים, בהם עובדי קבלן ורופאים המאוגדים בהסתדרות רפואית, שאינם חלק מקהל היעד של ההסתדרות) שווים מיליוני שקלים בשנה עבור הסתדרות הלאומית.

קופת חולים מכבי
קופת חולים מכביצילום: ניר קידר

"המהלך שלנו התחיל לפני חצי שנה, כתוצאה מפנייה של חמישה עובדים, שאמרו לנו שהם רוצים להקים ועד עובדים במכבי", אומר איתמר שרוני, ראש מערך הגיוס בהסתדרות הלאומית. "זה היה פועל יוצא של ההתאגדות במכבידנט (רשת מרפאות השיניים של מכבי שירותי בריאות) שיצאה לדרך לפני שמונה חודשים. כל מי שפונה אלינו במצב כזה עובר סדרת בדיקות, שבה אנו מוודאים שזה לא עובד שסרח ורוצה הגנה. אחרי הבדיקות התחלנו תהליך של הקמת ועד הפעולה במכבי".

לדבריו, "הדיסקרטיות היתה קריטית, ואכן ההנהלה הופתעה מאוד - וברגע שהם גילו את זה התחילה המלחמה. הם היו בטוחים שבמכבי זה לא יקרה, שאצלם לא תהיה התאגדות. מהעובדים שפנו אלינו שמענו שהמנהלים חוזרים על המנטרה שלא יהיה ועד ואין צורך בוועד במכבי. עובדים שמעידים כי בתהליך הגיוס שלהם לעבודה מסבירים להם שבמכבי יש גוף פנימי שדואג לרווחת העובדים - משאבי האנוש של הקופה.

"שמרנו את ההתארגנות ב'שושו' עד יום המבצע. כך תמיד עובדת ההתארגנות הראשונית שלנו", אומר שרוני. "בשנה וחצי האחרונות עשינו תהליכים כאלה ב–HOT ,yes, פליינג קרגו, גוטקס, זארה, פול אנד בר, ZAP וגולן טלקום. אנחנו שומרים על דיסקרטיות מלאה עד ליום שבו אנו נחשפים - ומתחילים בהחתמות הפומביות של העובדים. הסיבה היא שהיינו עדים, מניסיון לא קטן שיש לנו בהתארגנויות ראשונות, שברגע שהתהליך נהפך לגלוי מתחילים ניסיונות סיכול ופגיעה בחברי ועד הפעולה. 
צוותים הגיעו לסניפי מכבי, נכנסו וביקשו לדבר עם עובדים כשהם אומרים 'שלום, אנחנו מההסתדרות, מוועד הפעולה שמבצע מהלך של הקמת ועד עובדים במכבי. זה הפלייר שלנו. אלה המטרות וזה היעד שלנו".

אלא שלפי ההנהלה, מה שמתואר על ידי שרוני כתהליך מנומס היה אגרסיבי ומאיים, ובמהרה היה מי שהתעשת והשיב מלחמה. מנהלת מערכות מידע ותקשורת באחד המחוזות במכבי הוציאה באותו שבוע מייל לכלל העובדים השכירים, שבו קראה להם להצטרף לעצומה שמכריזה כי "אם את/אתה חושבים שוועד הוא רעיון לא משהו, שוועד יכול להזיק לנו כלכלית, שוועד המייצג שליש מהעובדים יקבע לכולנו את סדר היום בעבודה, שיפסיד לנו את התנאים הסוציאליים שיש לנו היום BUILD IN בשכר ללא מו"מ וללא שביתות, שנשלם כ–1% משכרנו כל חודש על כלום ונפסיד אלפי שקלים לאורך זמן, שיוסיף עובדים לא מקצועיים ומיותרים למערכת, שיישבו ויפקחו עין עלינו במקום לעבוד ויהיו מאוגדים ומוגנים יותר מאתנו - מקומך אתנו".

קופת חולים מכבי
קופת חולים מכביצילום: אייל טואג

ביום שלישי, 24 בנובמבר, כבר הציבה הנהלת מכבי מאבטחים בחלק מסניפי הקופה, שהקשו על כניסת נציגי ההסתדרות, וצלמים נשלחו על ידי ההנהלה כדי לתעד את מהלך ההחתמה של העובדים. לדברי ההנהלה, המאבטחים הוצבו בסניפים בודדים במטרה למנוע את ההפרעה של פעילות הקופה, ובמקרים הבודדים שבהם הוצבו צלמים הדבר נועד כדי לתעד את ההטעיה והאיומים. מבחינת ההסתדרות, מכבי החליטה למנוע בכל מחיר את ההתאגדות והציבה צלמים כדי להפחיד את העובדים כך שיבינו כי מי שחותם - מתועד.

"ביום שלישי בבוקר כבר אסרו על נציגינו להיכנס לסניפים בטענה שהם משבשים את העבודה, והתחיל מסע נגד ועד הפעולה", אומר שרוני. "לחברי ועד הפעולה התקשרו עובדים ותיקים שמובילים את ההתנגדות להקמת הוועד והעבירו מסרים ברורים. אמרו להם, 'אתם פוגעים במכבי'. באותו יום גם עמדו בכניסה מנהלי סניפים ועסקו רק בהתאגדות שלנו. נתלו הודעות שלנציגי ההסתדרות אין כניסה לסניפים, ומי שרוצה צריך לתאם פגישה במספר טלפון מסוים. במספר הזה אף אחד לא ענה לנו במשך כמה שעות. לבסוף, כשהצלחנו להשאיר בו הודעה, חזרו אלי בשעות הערב, נתנו לי רשימה של שמונה סניפים ואמרו לנו להיכנס אליהם למחרת בשעות מסוימות. למחרת, כשהגענו לסניפים האלה, שישה מתוך השמונה היו סגורים. בשניים שכן היו פתוחים עמד צוות צילום עם חצובה, בחדר שבו עמדה גם מנהלת מרחב וסגניתה - ובמצב הזה היינו צריכים לשכנע עובדים להצטרף להסתדרות".

בכל זאת קיבלתם ביטולים על חלק מההחתמות.

שרוני: "הביטולים שקיבלנו אחרי מועד ההכרזה על יציגות לא כשרים. קיבלנו 150–200 טפסי ביטול שהגיעו אחרי מסע הפחדות של מנהלים בסניפים, וזה מתוך 2,100 שחתמו. לא חסר לנו כלום ליציגות".

אבל התנאים שנותנת כיום מכבי לעובדים לא טובים יותר מבקופות האחרות?

"אני לא מדבר רק על ענייני רווחה. בחודשים האחרונים הצטברו אצלנו עשרות תלונות על עוולות של שנים שאומרים שאין עם מי לדבר".

מי האנשים שביצעו את הגיוס?

"חבר'ה צעירים. הסתדרותיים בלב ובנשמה. חלקם עובדים קבועים, חלקם סטודנטים, חלקם עובדים שעתיים וחלקם מתנדבים".

הם מתוגמלים לפי מספר העובדים שגייסו?

"לא. הם עובדים לפי שכר גלובלי או שכר שעתי".

מה עם חברי ועד הפעולה במכבי?

"ועד הפעולה מושתת על 12 חברי מזכירות ו–30 חברי מליאה. איש מהם לא מקבל שכר או החזר הוצאות מההסתדרות הלאומית".

"לא היתה בעיה שלא נפתרה 
במשאבי אנוש"

למרות דבריו של שרוני, העובדים חלוקים בעמדותיהם, ורובם עדיין לא חתמו על הצטרפות להסתדרות. מה שמבחינת אנשי ההסתדרות הלאומית היה מבצע הירואי נגד הנהלה כוחנית המנסה לסכל התארגנות לגיטימית של עובדים, הוגדר מבחינת חלק מעובדי מכבי כפלישה של ארגון חיצוני המנסה לשנות סטטוס־קוו חיובי במקום העבודה שלהם.

בכניסה לדיון השבוע בבית המשפט נתקלנו בקבוצה גדולה של עובדים שהגיעו כדי להתייצב לצד ההנהלה ולהתנגד להסתדרות. כפי שהגדירה זאת עובדת של החברה: "באתי להתנגד מטעם עצמי לצורה המאוד לא לגיטימית שבה ההסתדרות הלאומית מנסה להיכנס למכבי. גם ככה מכבי מאמצת כל הסכם קיבוצי שכבר יש במשק, כך שאין לי סיבה להתחיל לשלם עכשיו יותר מ–100 שקל בחודש על ועד. טוב לנו במכבי. אנחנו לא צריכים ועד".

"אנחנו לא רוצים ועד חיצוני, אלא ועד פנימי", אומר נדב פרץ, אחד ממנהיגי ההתנגדות להתאגדות, שמגדיר עצמו כ"אח אחראי שפעת במכבי", שפתח עם עובדי מכבי נוספים דף פייסבוק בשם "מכבי שלנו, לא של ההסתדרות". בדף זה הם פתחו עצומה שמתנגדת למסירת פרטי העובדים על ידי חברי הוועד לגוף חיצוני, ודורשים "להשאיר את ההסתדרות מחוץ למכבי שירותי בריאות".

"מרגע שההסתדרות החליטה להיכנס למכבי, הם שלחו לעובדים הודעות סמס והשאירו שבהן הם טוענים שהמנכ"ל כבר הכריז שיש ועד", אומר פרץ. "בערב יום ראשון, 22 בנובמבר, נשלח סמס לכלל העובדים, וביום שני כבר הגיעו לסניפים נציגי ההסתדרות ורדפו אחרי אנשים עד שהם החתימו אותם. לכל העובדים שאני דיברתי אתם זה בא ב'בום'. ההסתדרות הלאומית לא מבצעת את תהליך ההקמה של הארגון בצורה הוגנת, הם מדברים על בעיה של עומס מטופלים על העובדים, אבל לי כעובד לא היתה בעיה שלא נפתרה במשאבי אנוש.

"יש קרוב ל–400 איש שחתמו על הצטרפות ומתחרטים עכשיו, כי הם הבינו שהם לא רוצים את זה. מי שרוצה ועד - בבקשה, אבל שיוקם בצורה הוגנת ואמיתית, לא בהתחזות ובלי לומר שההצטרפות לוועד היא בחינם. מדובר בעתיד של כולנו. למה ששליש מהעובדים יקבלו החלטות ויכתיבו לי את העתיד ואת התנאים, ואני אפריש אחוז מהמשכורת?"

"בהשקפה האישית שלי אני קפיטליסט. כל ועד תמיד עסוק בסידור עבודה ושחיתויות, ואני לא רוצה לשלם עד הפנסיה שלי על מנגנון הסתדרותי", אומר פרץ. "אני רואה מה היה בוועד של הדואר. כמו שיש קפה ב–5 שקלים, אפשר שיהיה גם ועד ב–10 שקלים. לא בסכום הזה שהם רוצים. בגלל חוק מיושן שקובע ששליש מהעובדים צריך להחליט על כולם, אני צריך להיות במצב שבו שליש מחליט עלי?"

"הנציגים שלהם נכנסו לקופות והפריעו לנו באמצע הטיפול באנשים", אומרת עובדת אחרת. "אמרו לי 'את זמנית - לא תקבלי קביעות בחברה אם לא תחתמי', והתנהגו בחוסר כבוד בסיסי. כבר כיום הארגון נותן לנו יותר משהסכם קיבוצי יכול לתת לנו - בין אם זה ימי חופש או שאתה מתקבל להיות עובד קבוע באופן מיידי. עבדתי בעבר ב'ידיעות אחרונות' ועברתי שם תהליך שבו נוצר ועד בארגון, וכתוצאה מזה קיצצו לנו בתנאים".

"אני אחראית שירות", אומרת עובדת אחרת, "ובזמן שאני יושבת עם לקוחות התנפלו עלי עם פליירים. 27 שנה אני עובדת בקופה, ולא מפטרים פה עובדים גם בתקופות שבהן יש גירעונות בפעילות. עבדתי בסוכנות היהודית, שם היה לנו יו"ר ועד שהפכו אותו לראש אגף כדי שלא יפריע להנהלה. אני לא צריכה את זה. מכבי היא בית שני בשבילנו. כמו בכל בית, יש בעיות אבל פותרים אותן לבד, אין צורך בוועד. אני מקבלת את כל הזכויות שמגיעות לי. כשהגעתי חשבתי שאהיה פה רק תשע שנים, והנה אני עובדת כאן 27 שנה".

מן הצד השני, מבחינת העובדים שהצטרפו לוועד הפעולה, העומד מאחורי ההתארגנות של ההסתדרות, העובדים שמתנגדים למהלך הם או שבויים ומקורבים להנהלה שטופחו על ידה ולכן מתנגדים למהלך, או עובדים מאוימים המפחדים על מקום עבודתם.

"עד לפני כמה שנים לא היה צורך בוועד. לא היה עומס על העובדים והשקענו את נשמתנו בארגון, אומרת א', מחברות ההתארגנות. "אנחנו עדיין נאמנים לארגון, אבל לפני חמש־שש שנים מכבי התחילה לגדול ולקלוט יותר ויותר לקוחות. לא היו מספיק תקנים לטפל בעומס שנוצר עקב כך, וכל תפקיד התחיל להתרחב ונוספו עוד ועוד משימות. נכון להיום אני מנהלת שלושה סניפים במיקומים שונים, אני נוסעת ביניהם עם האוטו שלי - ועל הנסיעות משלמים לי לפי עלות של כרטיסי אוטובוס. קודם הייתי מנהלת משרד, ועכשיו אני מנהלת שלושה סניפים עם אותה משכורת, וצריכה להילחם כדי להביא עוד תקנים. העובדים מרגישים שאין מי שמקשיב להם. הם נאלצים לעבוד שעות נוספות על אף שאינם רוצים זאת, אבל אין בררה, כי צריך לסיים את העבודה".

המתנגדים להתארגנות אומרים שהעובדים לא ידעו על מה הם חותמים.

א': "אנחנו אנשים אינטליגנטים שעובדים בארגון אינטליגנטי. אנחנו יודעים לקרוא וכל אחד יודע על מה הוא חתם".

"האישיו הוא לא השכר, אלא קשב והבנה לצרכים שלנו, העובדים מרגישים שהם שקופים ולא מסוגלים לבצע את העבודות שלהם", אומרת נ', חברת ועד ועובדת בתפקיד ניהולי בקופה. "העובדים שחוקים, אין קידומים, ויש הרגשה שהמכרזים לתפקידים בכירים תפורים ושהמנהלים מביאים את המקורבים שלהם לתפקידים האלה, כשהמכרזים הם למראית עין בלבד", היא מוסיפה. "ההנהלה מגייסת עובדים מחברות כוח אדם, אני מלמדת אותם ומשקיעה בהם - ואז הם עוזבים אחרי תשעה חודשים. בשנה שעברה היתה במכבי 'שנת התכנסות' ללא תוספות שכר וללא מתן דרגות".

מכבי: "ההנהלה לא התנגדה 
לתהליך ההתאגדות"

"הטענה של ההסתדרות הלאומית כי ההנהלה התנגדה לתהליך ההתאגדות חסרת בסיס", אומרים במכבי שירותי בריאות. "מנכ"ל מכבי וראש אגף משאבי אנוש הפיצו מכתבים לכל העובדים שבהם נאמר כי מכבי מכבדת את זכות העובדים להתאגד או שלא להתאגד. כך נהגה מכבי בפועל. מנגד, ההסתדרות אינה נוהגת בצורה לגיטימית, מטעה את העובדים ומייצרת פרובוקציות מכוונות.

"מכבי לא מתערבת בשיח בין העובדים בכל הנוגע לנושא ההתארגנות. העובדת ששלחה מייל לכמה עובדים היא מנהלת בדרג זוטר. היא אינה 'מזוהה עם ההנהלה' פחות או יותר מכל עובד אחר במכבי.

"לנציגי ההסתדרות הלאומית התאפשרה כניסה לסניפי מכבי לאחר תיאום. בכמה מקרים שבהם נציגי ההסתדרות הפרו את התיאום, נאלצה מכבי, על רקע הפרות סדר ופגיעה בטיפול החולים ובצנעת הפרט, להסתייע בסדרנים. הודענו להסתדרות במכתב רשמי כי נתיר לנציגיה להיכנס למתקני מכבי ובלבד שהכניסה תתואם מראש, לא תפריע למהלך התקין של העבודה ולא תפגע בצנעת הפרט של המטופלים. כך גם קובע החוק.

"שני אירועים בלבד צולמו על ידי צלם מטעם מכבי (מתוך 200 מתקנים), על רקע התנהלות נציגי ההסתדרות ביום הקודם, שפגעה במתן השירות הרפואי ובצנעת הפרט של המטופלים. זאת ועוד, נציגי ההסתדרות צילמו בעצמם את כל מהלך שהותם בסניפים.

"לנציגי ההסתדרות הלאומית התאפשרה כניסה לסניפי מכבי השונים, לאחר תיאום מראש, בהתאם לדין, שנועד למנוע הפרעה לעבודה השוטפת ולקבלת טיפול למבוטחי הקופה. כל הטענות שלפיהן מכבי ביצעה פעולות שונות שהיה בהן כדי לפגוע באפשרות של ההסתדרות לפנות לעובדים הועלו על ידי ההסתדרות בפנייה לבית הדין לעבודה. כל טענות ההסתדרות נשללו, אחת לאחת, על ידי מכבי, בדיון שהתקיים בבית הדין ביום שני".

אחרי שביתה של חודש: במכבידנט הגיעו להבנות על הסכם קיבוצי

אחרי שביתה של כחודש, הכריזו השבוע ההסתדרות הלאומית וההנהלה והעובדים במכבידנט (רשת מרפאות השיניים של מכבי שירותי בריאות) על סיום השביתה ברשת.

השביתה פרצה ב–6 בנובמבר, לאחר שהעובדים מחו על תנאי שכרם ועל החרגת הסייעות הראשיות, הנציגות הראשיות הבכירות והמנהלים האדמיניסטרטיבים מהדיון בהסכם הקיבוצי.

לאחר חודש של שביתה וחילופי האשמות בין ההסתדרות הלאומית להנהלה, הגיעו השבוע הצדדים למסמך הבנות בדרך להסכם קיבוצי, שהחתימה עליו נקבעה ל–1 בפברואר 2016. לפי המסמך, שכר העובדים יועלה בהדרגה ל–30 שקל בשעה (השינניות לא יקבלו העלאה), סכום שההנהלה הציעה מלכתחילה, אך הוועד התעקש על 35 שקל לפחות; והחרגת המנהלים בהסכם הקיבוצי - הנושא שהצית את השביתה לפי טענות הוועד - לא יידון בשלב הנוכחי.

בינתיים שוררת במכבידנט תחושה של אי ודאות שמשולבת עם תקווה לגבי העתיד. ע', שיננית ברשת, טוענת כי אף על פי שעוד לא הושגו הסכמים משמעותיים, העובדים מקווים שהמצב ישתנה: "עד שייחתם ההסכם לא נוכל לומר אם השביתה השיגה משהו. בינתיים כולנו תקווה שהמצב לא יהיה גרוע יותר. אולי תהיה עכשיו הידברות שתוביל אותנו לאן שהוא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker