שני משרדי ממשלה בורחים מאחריות - והאזרח מפסיד

לוועדת גרמן לחיזוק הרפואה הציבורית היתה המלצה פשוטה, זולה וטובה להוזלת ביטוחי הבריאות - מה עלה בגורלה?

רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
רוני לינדר

אחת ההמלצות הפשוטות, החשובות וכמעט נטולות המשמעות התקציבית של ועדת גרמן היתה להקים אתר אינטרנט שיאפשר למבוטחים לדעת אילו ביטוחים יש להם - החל בסל הבסיסי הממלכתי, הביטוח המשלים ועד הביטוחים המסחריים, להשוות ביניהם ולדעת מהי ההוצאה הכוללת שלהם על הביטוחים האלה.

ההיגיון מאחורי הקמת האתר היתה לתת לציבור כלים להתמצא בעולם הביטוחים הרפואיים שהולכים ונצברים, פעמים רבות בלי שהמבוטח יודע אילו ביטוחים בדיוק יש ברשותו. ולא פחות חשוב מכך - לדעת עד כמה הביטוחים השונים חופפים זה לזה, ועל איזה מהם ניתן לוותר בלי חשש.

יעל גרמן
יעל גרמןצילום: עופר וקנין

בשנים האחרונות שוק הביטוחים צומח בקצב מסחרר יחד עם ההוצאה הפרטית לבריאות. לפי נתוני האוצר, הפרמיות שהציבור משלם עבור ביטוחי הבריאות הפרטיים גדלו ב–2003–2013 ב-160%, ההוצאות של משק בית על ביטוחי בריאות עלו מ-1,500 שקל למשפחה בשנה ל–3,500 שקל - וליותר ויותר ישראלים יש יותר משלושה ואפילו ארבעה ביטוחים פרטיים שונים. מצב כזה יכול לקרות, למשל, לאשה שמבוטחת הן בביטוח המשלים של הקופה שלה, ברובד הבסיסי או המתקדם יותר, הן בביטוח הקולקטיבי של מקום העבודה שלה, והן בביטוח הקולקטיבי של מקום העבודה של בן זוגה. חלקים רבים מהביטוחים האלה חופפים זה לזה, וב"יום פקודה" - היא לא תוכל לקבל החזר משולש על אותה פעולה רפואית. אתר שהיה מראה לה בצורה בהירה ופשוטה את החפיפה, היה יכול לסייע לה לוותר על חלק מהחפיפה ולשלם פחות בכל חודש.

ההמלצה הפשוטה וההגיונית הזאת פורסמה כבר ביוני 2014 - לפני כשנה וחצי. נכון שמאז התחלפה ממשלה ושאתר כזה מצריך שיתוף פעולה בין משרדי הבריאות (האחראי על הביטוחים המשלימים) והאוצר (האחראי על שוק הביטוחים הפרטיים) - אבל מדובר בדרך שקופה, לא מסובכת ולא יקרה לסייע להרבה אנשים.

מהתשובות שקיבלנו ממשרדי האוצר והבריאות, עולה כי הדרך להשקת האתר עדיין ארוכה. במשרד הבריאות הפנו אותנו לאתר המשרד, "כל הבריאות", שמאפשר השוואה בין קופות החולים הן בסל הבסיסי והן בין הביטוחים המשלימים שלהן, אך לא כולל פירוט של הפוליסות המסחריות של חברות הביטוח, ש"תלוי בשיתוף המידע ועדכונו השוטף על ידי אגף הפיקוח על הביטוח באוצר ובחברות הביטוח".

לגבי עניין מתן מידע אישי למבוטח על הביטוחים הרפואיים הספציפיים שלו, אומרים במשרד הבריאות: "במסגרת תוכניות העבודה ל–2016 של האגף לפיקוח על הקופות במשרד נכללה גם העבודה על מתן מידע בנוגע לביטוחים המשלימים של הקופות החולים במסגרת אתר 'כל הבריאות'. הכללת מידע גם לגבי ביטוחים מסחריים תהיה גם היא תלויה במידת שיתוף הפעולה של חברות הביטוח ואגף הפיקוח על הביטוח".

את האוצר שאלנו מה קורה עם המידע, והתבקשנו להמתין בסבלנות: "ברבעון הראשון של 2016 אגף שוק ההון יעלה מחשבון בריאות שישווה בין ביטוחי הבריאות בחברות ביטוח. בנוסף, האגף פירסם טיוטת חוזר המתייחסת לחשבון אישי שחברת ביטוח צריכה לנהל עבור מבוטח, שירכז את כל הביטוחים בחברה". לגבי ההמלצות ועדת גרמן אומרים באוצר: "עליכם לפנות בעניין למשרד הבריאות". וכששני משרדים ממשלתיים מפנים זה לזה את הציבור - זהו לא סימן טוב לבאות.

"בדיוק כמו שהאוצר עשה בנושא הפנסיה, כך חייבים לעשות גם בתחום ביטוחי הבריאות. שני המשרדים חייבים לפעול לצמצום הכפל הביטוחי - ולספק לאזרח את האפשרות לדעת איזה ביטוחי בריאות יש לו וכמה הוא משלם", אומר עו"ד עדי ניב יגודה, חבר לשעבר בוועדת גרמן. לדבריו, "בהשקעה כספית זניחה יחסית, ניתן לחסוך לאזרחים כסף רב ולהתמודד בצורה אמיתית עם העלייה בהוצאה הפרטית לבריאות. "ראוי שהמשרדים יחתרו לשיתוף פעולה בתשתיות המידע, מתוך הבנה שלשני המשרדים אינטרס משותף להתמודד עם כפל הביטוחים. כל עוד אין לאזרח אפשרות אמיתית לדעת איזה ביטוחים יש לו, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להתמודד בצורה טובה עם כפל הביטוחים. המצב הנוכחי משרת את האינטרסים הכלכליים של חברות הביטוח - ופוגע באזרח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker