היכונו לכנסת ה–20: 40 ח"כים חדשים, אולם מליאה משופץ ואייפדים בוועדות

"יש דרישה גדולה מאוד להזמנות", אומר מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, לקראת טקס ההשבעה של הכנסת החדשה שייערך ביום שלישי. לאיזה תנאים יזכו הח"כים החדשים, איזה מסע חניכה הם עוברים ולמה הם לא יצטרכו לעסוק בלוגיסטיקה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

לאחר מערכת הבחירות הסוערת, יושבעו ביום שלישי 120 הח"כים לכנסת ה-20.

מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, איך אתם מכינים את הח"כים לקראת ההשבעה?

"ביום ראשון תקיים הכנסת השתלמות ל-40 הח"כים החדשים, שבמהלכה הם יקבלו סקירה על הכנסת ופעילותה, ממני, ממזכירת הכנסת, היועץ המשפטי והחשב. הם גם יקבלו חוברת על זכויותיהם וחובותיהם ויאזינו להרצאות על החקיקה, התנאים ועוד, ואני אזמין אלי לשיחה אישית את כל אחד מהח"כים החדשים ואסביר להם שהם לא צריכים לעסוק בלוגיסטיקה, כי בשביל זה אנחנו פה. המטרה שלנו שיהיה להם את כל הזמן לעסוק בחקיקה".

איזה תנאים מחכים לח"כים החדשים?

מליאת הכנסתצילום: תומר אפלבאום

"לפני ההשבעה הח"כים הפורשים יחזירו את מכוניותיהם (ויזכו להסעה הביתה על חשבון הכנסת), והח"כים החדשים יקבלו אותן. הם גם יקבלו לשכה שתכלול את כל הציוד המשרדי הנדרש - מחשבים אישיים, טלפונים, ריהוט. טלפונים סלולריים יינתנו להם לאחר הקמת הממשלה, כשיתברר מי נשאר כח"כ מהמניין ומי יכהן כשר".

יש כבר קרב על החדרים בין הח"כים והסיעות?

"על חלוקת הלשכות במשכן מופקדת ועדת חדרים שתמונה על ידי ועדת ההסכמות המשותפת לקואליציה ולאופוזיציה. אנחנו לא מתערבים בחלוקת החדרים. חדרי הסיעות יחולקו אף הם על ידי ועדת ההסכמות, בהתייעצות אתנו. יש מספיק חדרים לכל הסיעות".

ועל ההזמנות לטקס ההשבעה, יש קרב?

"יש דרישה גדולה מאוד להזמנות, אבל אנחנו מסבירים שאי אפשר לתת לכולם. ח"כ ותיק יכול להזמין שני מוזמנים וח"כ חדש ארבעה. סך הכל יהיו כ-900 מוזמנים בטקס. לאחר ההשבעה נעלה לטרקלין שאגאל ונרים כוסית לחיים ותהיה הופעה של ארקדי דוכין".

הח"כים הפורשים כבר גמרו לארוז?

"עזרנו להם להעביר את הארגזים והקרטונים מהלשכות שהם פינו למכוניות שלהם. הם יכולים לקנות את הציוד שרכשו מתקציב הקשר עם הציבור".

יש איזה חידושים שמחכים לנו בכנסת ה–20?

"שיפצנו את אולם המליאה והותקנו בו מתזי מים, ובאולם שאגאל הותקנה מערכת מולטימדיה. בקיץ נחליף את מסכי הח"כים במליאה במסכים משוכללים, והם יוכלו לקרוא בהם הרבה מהמידע שמועבר להם. בוועדת הכלכלה כבר ערכנו ניסוי שבמסגרתו קיבל כל ח"כ אייפד בזמן הישיבה שבו מרוכז כל המידע הרלוונטי, במקום להדפיס על נייר. הניסוי הצליח ואנו מתכננים להקצות אייפדים לכל הוועדות כדי לחסוך בנייר".

מנכ"ל הכנסת רונן פלוט (מימין), עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והנשיא ראובן ריבלין צילום: דוברות הכנסת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker