נמל שיש לו עיר: מה קורה בעיר החמישית בגודלה בישראל?

פרשות שחיתות חמורות בנמל אשדוד, יו"ר ועד עובדים שמשתתף בישיבות מועצת העיר ורב אהוד שחשוד במתן שוחד לקצין משטרה בכיר - האם באשדוד התפתח גרעין של עסקנים מושחתים? ■ העירייה: "סומכים על גורמי חקירה שיעשו את המוטל עליהם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בשעות אחר הצהריים של יום רביעי האווירה במועדון הגמלאים של נמל אשדוד נינוחה ורגועה. בחלל הגדול, המעוצב בפשטות - שולחנות וכיסאות המזכירים תפאורה של סרט ישראלי משנות ה–60 - יושבים ותיקי הנמל ומשחקים קלפים. הם מעטים, לא יותר מ–20. שעות הבוקר, הם מסבירים לנו, הן השעות העמוסות. על פרשת השחיתות שמסעירה את המדינה כבר יומיים לא מדברים כאן, והגמלאים שקועים במשחק רמי.

אנחנו מזהים אחד מהם: דן קרייצ'י, מראשוני העובדים בנמל, שאותו פגשנו בבוקר בקפה צמרת. כששאלנו אותו על החדשות, הוא יצא בהגנה על הנמל ועל עיר מגוריו. "עוד כשיהושע פרץ היה יו"ר הוועד, אהבו לתקוף את הנמל והעיר", אמר לנו. "מאז שהוקם הנמל, ההצלחה של אשדוד כואבת לכל המדינה. תמיד מחפשים כותרות על העיר". עוד סיפר לנו קרייצ'י שב–2005 הוא פרש מהנמל, מצולק מתאונת עבודה קשה. שנה לאחר מכן נכנס לעבודה בנמל בנו, שבדיוק השתחרר משירות בחיל ההנדסה, שם עבד על כלים מכניים כבדים הדומים לאלה שהוא מתפעל בנמל כיום. "הוא לא נכנס בפרוטקציה", דואג קרייצ'י להבהיר.

כמה שעות מאוחר יותר, במועדון הגמלאים, נראה שהוא וחבריו פחות נכונים לשיחה. כבר עמדנו לצאת כשלפתע קם אחד מהם, ש', וסיפר לנו שעבד בנמל 40 שנה רצופות. "יש בעיה של שחיתות בנמל, מהוועד הקטן ביותר ועד הגדול", אמר ש'. "תמיד היו קומבינות. כשעבדתי שם ראיתי אנשים עושים כל מיני טריקים. לדוגמה, היו כאלה שלקחו לעצמם דברים כשפרקו מכולה. כבר שנים יש אנשים שמתעשרים במקום הזה, אבל רק עכשיו תפסו את הראש. יש עוד הרבה מה לחקור".

חבריו של ש' ישבו משתאים - לא מתוכן הדברים כמו מעצם האמירה. "זה נכון, אבל הוא אומר את הדברים בזמן הלא נכון ובמקום הלא נכון", התלחשו שני גמלאים מאחוריו. כשקרייצ'י ניסה לרמוז לו שהדיבורים האלה לא מתאימים כרגע, ש' היסה אותו מיד: "שתוק, לך יש ילד שעובד בנמל. לי אין". אז גם התבררה הסיבה לזעם: "יצאתי לפנסיה מוקדמת, חמש שנים לפני מועד הפרישה הרגיל", סיפר ש'. "כשפרשתי אמרו לי: 'אין בעיה, הבן שלך אוטוטו נכנס לעבודה'. מאז עברו יותר מעשר שנים, והוא לא עובד שם. יש שם משפחות שלמות בנמל, שלושה, ארבעה, גם חמישה אחים. את הבן האחד שהבטיחו לי לא מכניסים. הבן שלי ציפה למשכורת גבוהה, ועכשיו הוא צריך לפרנס שלושה ילדים עם משכורות מינימום. כל פעם אומרים לי 'יהיה בסדר, יהיה בסדר, הוא עוד מעט נכנס', אבל הנה, לפני שלושה חודשים הוא שוב בא אלי וסיפר שנכשל במבחני הכניסה".

בשבוע האחרון, במקריות מופלאה, הצטלבו בעיר הנמל אשדוד שתי פרשות שחיתות שבשנים האחרונות מעסיקות לא מעט את התקשורת. בבוקר יום שלישי נעצר אלון חסן, יו"ר ועד עובדי הציוד המכני בנמל והאיש החזק בו, יחד עם 14 אנשים נוספים, בהם איש העסקים המזוהה ביותר עם העיר - ג'קי בן זקן, בעל השליטה בחברה הבורסאית שמן (ששוחרר למעצר בית). כמה שעות קודם לכן נחת בישראל הרב יאשיהו פינטו, שבשנתיים האחרונות חשוד במתן שוחד לקצין משטרה בכיר - תת־ניצב אפרים ברכה. פינטו הגיע ארצה כדי להעיד על טובות הנאה שהעניק לבכיר אחר במשטרה , ניצב בדימוס מנשה ארביב, בתקווה לקבל עונש מופחת בעסקת טיעון.

כל הקשרים, כל החברויותצילום: עופר וקנין, מוטי מילרוד, אילן אסייג ושרון בוקוב

פינטו, בן זקן, חסן - שלושתם חשודים בפלילים - הם חלק ממארג צפוף של עסקנים, פוליטיקאים מקומיים ואנשי עסקים הנפגשים בפרשיות שונות בעיר שבה כולם מכירים את כולם והכל קשור בכל. גם בן זקן, גם נמל אשדוד וגם מקורבים של חסן תרמו במשך השנים לעמותה של פינטו, שממשיך לשמור על פופולריות רבה בעיר, למרות החשדות נגדו ואורח החיים הראוותני שלו מכספי תרומות. נכון לעכשיו, כל החשודים מכחישים את החשדות נגדם. חסן הוסיף באמצעות בא כוחו שמדובר ברדיפה פוליטית.

כל זה מעלה את השאלה אם באשדוד, שבשנים האחרונות נהנית מתנופת בנייה חסרת תקדים ומפריחה תרבותית המתבטאת בשלל אירועי חוצות, התפתח גרעין של עסקנים מושחתים. לאלה המכירים את הנפשות הפועלות אין בכלל ספק. "המעצרים האחרונים היו צפויים", אומר אחד מחברי מועצת העיר. "אבל בשנים האחרונות יש כאן עוד פרשיות שחיתות, שהציבור לא מודע אליהן, במיוחד בכל מה שקשור לנדל"ן".

"זו עיר מושחתת, ואני אומר את זה כמי שעורך את העיתון המקומי במשך 40 שנה", אומר מנחם גלילי, הבעלים של המקומון "השבוע באשדוד", המרבה למתוח ביקורת על המתרחש בעיר ובנמל. "יש בעיר הזו עשרה אנשים בעלי כוח, מושחתים, שהכל סובב סביבם. ידם בכל ויד כל בם. לדעתי, הרשויות צריכות לקחת את אשדוד כמקרה מבחן לשחיתות מקומית".

בשנים האחרונות אירעו לא מעט מקרים שבהם הוטמנו מטעני נפץ מתחת למכוניות או נזרקו רימונים לעבר בתיהם של אנשים בכירים בעיר. בנובמבר 2011 נזרק רימון הלם לעבר ביתו של הרב פינטו ברובע י"א בעיר, אירוע שנקשר לסכסוך בין הרב לבין גורמים בארה"ב. אל עבר ביתו של חסן נזרק בנובמבר 2009 רימון הלם, ובעקבות כך חיזק חסן את מערך המצלמות בביתו, המוקף בחומה. בספטמבר הוצמדה לבנת חבלה למכוניתו של יניב בלטר, הבעלים של חברת דנה לוגיסטיקה, שמככב בפרשת השחיתות הנוכחית.

גם בכירי עיריית אשדוד ספגו אלימות בשנים האחרונות. באפריל 2009 נזרק רימון רסס לעבר ביתו של ראש העירייה יחיאל לסרי, ובאותו חודש נזרק רימון הלם לעבר ביתו של ממלא מקומו, עו"ד גבי כנפו. באוגוסט אותה שנה התגלה רימון תרגול צה"לי על הגדר בבניין ביתו של מנכ"ל העירייה אילן בן עדי. כעבור שלוש שנים הוצתה מכוניתו.

"התקשורת מכפישה"

ביום רביעי בבוקר החליטו בנמל אשדוד לשדר עסקים כרגיל, וקיימו תדרוך לעיתונאים. הדובר היה יצחק בלומנטל, מנכ"ל נמל אשדוד בפועל. בלומנטל מונה בפברואר למנכ"ל הזמני של הנמל - חצי שנה לאחר שהוחזר לעבודה כסמנכ"ל בנמל, שממנה פוטר לאחר שהסתכסך עם חסן. "מה שהיה בנמל אשדוד לא יחזור עוד. מעתה הכל יהיה בדרך תקינה על פי נהלים, נורמות וחוק", אמר בלומנטל, המבקש להתמודד על תפקיד המנכ"ל הקבוע. "אנחנו עוברים ימים לא קלים, אבל נדע להתגבר על הקושי. אחרי זה יהיה פה יותר טוב".

בלומנטל סירב בתוקף לענות על שאלות העיתונאים, לטענתו בשל חקירת המשטרה המתנהלת. מעניין יותר היה לשמוע שני עובדים שפגשנו בסמוך: אחד מהם הוא אתת, והשני עובד במחלקת הציוד המכני הכבד, שיו"ר הוועד שלה הוא חסן המפורסם. לא כל העובדים בנמל הם מעריצים גדולים של חסן, אבל השניים האלה העדיפו לא לדבר עליו, אלא לתקוף את השליח.

"התקשורת מכפישה, עושה הכללות שהן לא במקום", אמר לנו האתת. "במלחמות שהיו, גם בלבנון, וגם במבצעים בעזה, עבדנו כאן נון סטופ, מסביב לשעון, גם כשנפלו טילים. אבל את זה לא מספרים בתקשורת. אין כאן משכורות מנופחות, אלא משכורת ראויה על העבודה הקשה שאנחנו עושים. העובדים כאן לא עשירים. תשאל את הפקידה בבנק לאומי, היא מכירה את כל העובדים בנמל, היא תגיד לך שכולם פה בכלל במינוס". חברו הוסיף: "חשבת על כל העסקים באזור, ממה הם מתפרנסים? הציבור שונא אותנו כי הוא כל הזמן קורא על המשכורות. אדם שמרוויח 4,000 שקל לא אוהב לקרוא על מישהו שמרוויח משכורת ראויה".

אבל החשדות לשחיתות, שפורסמו בעבר ב"הארץ" וב–TheMarker, מגלים שהבעיה של נמל אשדוד היא לאו דווקא המשכורות. חסן, שנעצר לשבעה ימים, חשוד בסחיטה באיומים, בקבלת שוחד, בהלבנת הון, במרמה ובהפרת אמונים. לכאורה, הוא פעל בכוחניות כדי לקדם את עסקיו הפרטיים בנמל. כמו כן, הוא חשוד כי קיבל כספים כדי לקדם את האינטרסים העסקיים של מקורביו. לפי החשד, חסן ומקורביו גרפו לכיסם כ–17 מיליון שקל. גם דוד חסן, בן דודו של אלון חסן, נעצר לשבעה ימים בחשד לסחיטה באיומים, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה והלבנת הון. עצור נוסף הוא שוקי סגיס, שכיהן כמנכ"ל הנמל עד יולי. סגיס חשוד בקבלת שוחד, במרמה ובהפרת אמונים. בסך הכל חשודים בפרשה 15 איש, חלקם בנמל וחלקם מחוצה לו. בין היתר, בודקת המשטרה קשר בין חלק מהחשודים שנעצרו לבין ארגוני פשיעה בדרום.

נמל אשדודצילום: אילייה מלניקוב

אחד המקרים הנחקרים נוגעים לחברת דנה לוגיסטיקה, שנמצאת בבעלותו של איש העסקים האשדודי יניב בלטר, שגם הוא נעצר השבוע, כמו גם אחיו הצעיר אורי בלטר, סמנכ"ל בחברה. בלטר הוא חבר ילדות של חסן, והחברות הקרובה ביניהם הולידה שיתוף פעולה עסקי פורה, שעומד כיום במוקד החקירה המשטרתית. בשלוש השנים האחרונות ניהלה דנה לוגיסטיקה רציף פרטי בנמל אשדוד, שבו סיפקה שירותי ייעוץ ופיקוח ללקוחות נמל רבים - ללא מכרז. אחת החברות שלהן העניקה שירותים היא חברת שמן הבורסאית, בשליטתם של אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי.

לפי החשד, דנה לוגיסטיקה שכרה מנמל אשדוד שטחים תמורת 3.1 מיליון שקל והשכירה אותם לשמן תמורת 12.5 מיליון שקל. בן זקן שוחרר למעצר בית; נניקשוולי נחקר, אך לא נעצר. בפשרה זו נתן עדות במשטרה הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, לשעבר מנכ"ל שמן. אשכנזי, כפי שנחשף ב–TheMarker, אף נפגש פעמיים עם חסן, במסגרת הקשר העסקי בין דנה לוגיסטיקה לשמן.

פרשה אחרת נוגעת לחברת הניקיון א.י. הופס תעשיות, שנשלטה לכאורה על ידי חסן. לפי החשד, החברה מכרה לנמל אשדוד מוצרי ניקוי. במכרז לשיווק מוצרי ניקיון לנמל התמודדו ארבעה משווקים, אך כולם שיווקו את מוצרי א.י. הופס. כשדירקטוריון הנמל הורה להפסיק את ההתקשרות עם החברה, טען בכיר בנמל כי העובדים פוחדים לעשות זאת. במקרה זה נחקרת גם עובדת בנמל בשם דניאלה צבאן, קרובת משפחתו של חסן.

חשד אחר נוגע אף הוא לדנה לוגיסטיקה: לפי החשד, החברה הציעה ללקוחות הנמל שירותי פיקוח ולוגיסטיקה, ואיימה על חברות בשיבוש פעילותן בנמל אם לא ישכרו את שירותיה. על פי החשד, החברה הציעה סיוע בעניינים רגולטוריים בכל הנוגע ליצוא גרוטאות מול המשרד לאיכות הסביבה.

הנמל נכנס למועצת העיר

בחצי השנה האחרונה תירגם חסן את כוחו בנמל לכוח פוליטי, כאשר שובץ במקום השלישי ברשימת קהילת אשדוד בראשות בוריס גיטרמן, שפונה לקהל הרוסי בעיר. בפברואר התפטרה מספר שתיים ברשימה, מאיה סלוצקי, וכך נסללה דרכו של חסן למועצת העיר. במועצת העיר יושב גם סגנו של חסן בנמל, אבינועם שושן (המכהן כעת, בעת שחסן במעצר, כיו"ר הוועד), מטעם סיעת קול הלב, היושבת באופוזיציה.

לחסן יש עוד עסקים מלבד נמל אשדוד. בין השאר הוא שותף במסעדת שיפודי ציפורה, הממוקמת מול בניין העירייה. שותפיו הם יניב בלטר מדנה לוגיסטיקה ושי אבו, אחיו של עו"ד צחי אבו, חבר מועצת העיר שנכנס בבחירות האחרונות למועצה ברשימה עצמאית. לפני כן היה צחי אבו שותף במסעדה עם בטלר וחסן, והוא נחשב מקורב לשניהם.

אביהם של שי וצחי הוא הקבלן הגדול בעיר, יחיאל אבו, שבין היתר מחזיק שטחים באחד הפרויקטים הגדולים שאמורים להיבנות בשנים הקרובות - פרוייקט מע"ר (מרכז עסקים ראשי) דרום. מי שעוד מחזיק בשטחים במע"ר היא חברת אוצר השקעות, שבבעלותם של צחי אבו ויניב בלטר. אבו מקפיד לצאת מדיונים הקשורים למע"ר דרום בשל מעורבותו בפרויקט, ואולם על פניו אין מניעה שחסן ישתתף בדיונים אלה. אדם נוסף שיש לו שטחים במע"ר, אם כי קטנים יחסית, הוא בן זקן, ובעקבות כך לא דן בנושא הזה חבר המועצה משה דנינו, שהועסק בעבר על ידי בן זקן.

לתוכנית מע"ר דרום יש היסטוריה של בעיות, שתוארה בדו"ח מבקר מדינה שפורסם בשלהי 2011. הדו"ח מתח ביקורת חריפה על התנהלות הוועדה המקומית לתכנון בנייה בשל הגדלת זכויות הבנייה ליזמים בפרויקט, תוך התעלמות מתוכניות המתאר של העיר. בעוד שתוכניות המתאר איפשרו בנייה של 750 דירות, הוועדה המקומית הגדילה את זכויות הבנייה ל–1,674 דירות ב–2009 ול–2,372 ב–2010. המבקר מצא שהוראות של כמה תוכניות שונו, כך שייעודים למגורים הוספו על חשבון מסחר ושימושים נוספים. כתוצאה מכך, צומצם באופן משמעותי שטח המסחר במע"ר דרום לטובת המגורים - מ–70 דונם מסחר בתוכניות המקוריות ל–25 דונם בלבד.

למרות זאת, בחודשים האחרונים דנו בעיריית אשדוד ביוזמה להגדיל שוב את מספר הדירות בפרויקט לכ–3,500, מה שהיה מגדיל את צפיפות המגורים בשכונה. בשבועות האחרונים בוטלו כמה דיונים של מליאת הוועדה לתכנון ובנייה, האחרון שבהם השבוע. ייתכן שהסיבה לביטולים היא חששם של חברי מועצת העיר להיות מעורבים בשינויים כאלה כתוצאה מפסק הדין בפרשת הולילנד, שחלק ניכר מהביקורת שעלתה בו נגעה להגדלת זכויות הבנייה בפרויקט.

"קורה כאן דבר בעייתי", אומר אחד מחברי המועצה. "העירייה רוצה להגדיל את אחוזי הבנייה כדי להגדיל את היצע הדירות בעיר. אבל אי אפשר להתכחש לכך שמפרויקט של עסקים ומסחר זה נהפך לרובע מגורים רגיל לגמרי, שלא יהיה מיועד לזוגות צעירים. מי שנהנה מזה הם כמובן הקבלנים".

בעיה נוספת הקשורה לפרויקט נחשפה ב–2010 בתחקיר "הארץ". אז התברר כי ראש העירייה לסרי היה מעורב בהחלטה של עיריית אשדוד להעביר כריית חולות בשטחים ציבוריים במע"ר דרום לחברה של בן זקן (ושל קבלן אחר, י.ח דמרי) ללא מכרז. בין לסרי לבן זקן שוררים יחסים קרובים, ובן זקן ועובדיו אף תרמו למערכת הבחירות שלו ב–2008. לסרי טען שכל פעולותיו נעשו כדין. מקורביו טוענים כיום שלסרי נמנע מלדון בכל עניין הקשור לבן זקן בעירייה.

בפרויקט זה מעורב יהודה אבידן, מנהל החברה לפיתוח אשדוד (חפ"א). אבידן, פעיל ש"ס מוכר, הורשע ב–2004 בהפרת אמונים, לאחר שנמצא כי תיווך בין אנשים שרצו לקדם את ענייניהם במשרד הפנים לבין מנהל המשרד בבני ברק. העבר הזה לא הפריע לעירייה למנות את אבידן למנכ"ל חפ"א באשדוד. החברה מנהלת פרויקטים של תשתיות ומיזמים כלכליים בעיר, ובין היתר את פרויקט מע"ר דרום. בשנים האחרונות נוהל מאבק משפטי נגד מינויו לתפקיד, שכלל כמה עתירות לבית משפט, אך בינתיים הוא נותר בתפקידו. אחת הטענות שעלתה בעתירה נגד מינויו היא שאבידן היה דירקטור בחברת מנופים פיננסיים שבשליטת בן זקן, שחברה אחרת שלו, מנור, מעורבת בפרויקט. אבידן טען בתגובה שבתפקידו בפרויקט הוא לא יכול לסייע לבן זקן.

בימים אלה עדיין תלוי ועומד חשד לפרשת שחיתות נדל"נית בעיר, גם בעיריית אשדוד. החשוד המרכזי בפרשה הוא מ"מ ראש העירייה מטעם ש"ס, עמרם כנפו. במאי 2011 חשפה תוכנית הטלוויזיה "עובדה" עדויות של שמונה קבלנים ויזמים, שטענו שהעבירו לכנפו כספים או התבקשו לעשות כן, כדי שתוכניות בנייה שלהם יקודמו בעירייה. כנפו טען שתמיד פעל כדין, ואולי היו אחרים שנופפו בשמו מבלי שידע על כך, והכחיש את כל החשדות נגדו. לאחר שידור התוכנית נפתחה חקירה נגד כנפו ונגד בכירים אחרים בעיריייה - חברי המועצה שלמה אלבז ויצחק דרי, שהיו אז מ"מ ראשי העירייה (ואינם מכהנים יותר בתפקיד). השלושה מכחישים את החשדות נגדם.

מקורביו של ראש העירייה טוענים שאשדוד נקייה לגמרי משחיתות. "העיר נמצאת בתנופה אדירה - בבנייה, בחינוך, בתרבות, בכל התחומים. העיר הזו זכתה בכמה פרסים של ניהול תקין. להגיד שהיא מושחתת? זה דבר מופרך. עד לרגע זה, שלוש שנים לא הוגש כתב אישום נגד אנשים בעירייה. בכל מקרה, הדברים האלה נעשו הרבה לפני שלסרי נכנס לתפקיד. לסרי מוציא צווי הריסה כשצריך, גם נגד בתי כנסת, אף שהוא דתי. אין יותר בנייה לא חוקית באשדוד. אשדוד היא עולם אחר, תקופה אחרת. לא תמצא עיר שמנוהלת בצורה יותר נקייה ומסודרת".

אלון חסןצילום: מוטי מילרוד

פינטו מנהל את העיר?

ב–12:00 בצהריים, משרדי מנופים פיננסיים באשדוד, שפעם היתה חברה בורסאית, נראים שוממים. המשרדים נמצאים בקצה של סטאר סנטר, מרכז קניות שהיה בעבר בבעלותו של בן זקן. מטה החברה עדיין יושב כאן, בבניין בן שלוש קומות שהחברה שוכרת. עובדים שאנחנו שואלים על הפרשה טוענים שהכל מתנהל כרגיל, וכמובן מסרבים לנדב פרטים מעבר לכך. "זו לא פרשת בן זקן, אל תשכח, זו פרשת נמל אשדוד", מסביר אחד מהם. עובדת אחרת מסבירה ש"בן זקן לא נמצא היום, הוא נסע לתל אביב". למעשה, באותו יום הוא היה במעצר בית, שאליו שוחרר לאחר החקירה.

בן זקן הוא אחד מחבריו הטובים של לסרי. הוא כיהן 13 שנה כחבר מועצת העיר, ונחשב לבעל הבית באשדוד, ללא קשר לזהותו של ראש העירייה. מלבד עסקיו הענפים בעיר, בן זקן הוא גם הבעלים של קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד והאיש שמממן את פעילותה. בבעלות בן זקן גם מקומון אשדודי בשם "המגזין".

החשדות הנוגעים לנמל מגיעים לבן זקן גם דרך קבוצת הכדורגל: לפי החשד, שמן שילמה לדנה לוגיסטיקה סכומים מופרזים בגין שירותים שקיבלה ממנה וחלקם הועברו בדלת האחורית לבן זקן, במסגרת הסכם החסות עם קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד. שמן, דנה לוגיסטיקה ובן זקן מכחישים את החשדות. בן זקן, אגב, העסיק בעבר את ניצב בדימוס יעקב רז, שהיה יו"ר נמל אשדוד, ואינו קשור לפרשה.

גלילי הוא אחד מיריביו המרים של בן זקן, ומרבה לתקוף אותו בעיתונו. ואולם, דווקא בנוגע לחשדות לגבי שמן הוא ספקן: "ג'קי לא אשם", הוא מסביר. "דנה לוגיסטיקה סחטה מהם מחירים גבוהים. ג'קי אמר לי את זה לפני חודש, כשדיברנו על אחת הכתבות שפירסמתי עליו".

באחד הסכסוכים המשפטיים בין גלילי לבן זקן תיווך בין השניים הרב יאשיהו פינטו, שסייע להם להגיע להסכם גישור. היכן שלא תזרוק אבן באשדוד, סביר להניח שבסופו של דבר היא תגיע אל הרב המפורסם. בן זקן הוא אחד האנשים הקרובים ביותר לפינטו באשדוד, והיה מאנשי העסקים הראשונים שפקדו את חצרו. לצד אילן בן דב, הוא האיש שחיבר בין צמרת הקהילה העסקית בישראל לבין הרב. פינטו גם נהג לייעץ לבן זקן בעסקים: כפי שפורסם בעבר, הוא ייעץ לו לרכוש את בניין הליפסטיק בניו יורק. פינטו קשור כמובן גם לעירייה: אביו, חיים פינטו, הוא הרב הראשי של אשדוד. פינטו ואביו מקורבים לראש העירייה לסרי, המחשיב את פינטו הבן לרב שלו.

בן זקן הוא אחד התורמים לעמותת אוצרות חיים של פינטו, כמו גם שותפו העסקי נניקשווילי. השניים תרמו לעמותה לא רק מכספם הפרטי אלא גם מכספי החברות הציבוריות שבהן שלטו, בין היתר מכספי חברת מנופים פיננסיים ומכספי החברות הבנות שלה. ב–2011, לדוגמה, תרמו השניים כמיליון שקל לפינטו. גם נמל אשדוד תרם לעמותת אוצרות חיים של פינטו: ב–2009 תרם הנמל 200 אלף שקל, על אף שהוא חברה ממשלתית. לטענת הנמל, הכסף נתרם ב–2005, עוד לפני שהנמל היה חברה ממשלתית, כדי להקים בית כנסת לזכר נפגעי הפיגוע שהתרחש בנמל.

מיזם מגורים חדש שנבנה באשדודצילום: ניר כפרי

תורם גדול אחר לרב הוא הקבלן יחיאל אבו. בבחירות האחרונות למועצת העיר תמך פינטו בגלוי בצחי, בנו של אבו. באפריל 2013, באחד השיעורים שהעניק פינטו באשדוד בפני קהל של אלפים, ישב אבו הבן לצדו של פינטו. בסרטון שפורסם ביוטיוב נראה הרב פונה אליו ואומר: "היום אנחנו מבקשים ממנו להיות בעירייה של אשדוד, זו לא בקשה, זו הוראה של הרב". אבו, כזכור, היה עד לא מכבר שותף של חסן ושל בלטר בשיפודי ציפורה, ולאחר שנבחר לחבר המועצה העביר את חלקו בעסק לאחיו.

אביו של צחי, יחיאל, לא רק תורם לרב, אלא ניזון מעצותיו. במקרה מסוים רכש אבו מניות של שמן בסכום של כ-6 מיליון שקל, בין השאר בהמלצתו ובעצתו של פינטו. מאז ירד מחיר המניה, לאחר שהתברר שהקידוח של שמן מול חופי אשדוד הוא קידוח אכזב. (יחיאל אבו מסר שמדובר בענייניו הפרטיים).

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "בנוגע למע"ר דרום: דיון אחד בוטל, מכיוון שלא כל החברים הספיקו ללמוד את החומר; אחר בשל תקלה טכנית; ודיון נוסף בשל בקשה של אחד החברים, רו"ח אלי לחמני. לגבי השינוי בתוכנית: השינוי נועד לתת מענה לביקורת שהועלתה על ידי מבקר המדינה, שלפיה כל יזם מגיש באופן עצמאי בקשות להגדלת זכויות הבנייה ללא תיאום ותכלול של הצרכים העירוניים. לכן, ובהתאם לדרישת הוועדה המחוזית ובתיאום עמה, נערכה תכנית רעיונית כוללת לרובע. במסגרת זו הוגדלו זכויות הבנייה, מה שהיה קורה קרוב לוודאי אם כל יזם היה מגיש בנפרד תוכניותיו לוועדה המחוזית, אולם גם שטחו של הרובע גדל בכ-42 דונם. בנוסף שופרו התשתיות והתכנון הכולל של מוסדות הציבור".

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי מסר בתגובה: "להנהלת העירייה הגיעו ידיעות מאמצעי התקשורת על חקירה שנפתחה נגד בכירים בנמל אשדוד לגבי חשדות שונים. לראש העירייה אין אפשרות לדרוש את התפטרותו של חבר מועצת עיר המצוי בחקירה, שכן בהתאם לסעיף 120 לפקודת העיריות חבר מועצה פסול מלכהן רק לאחר שהורשע בפסק דין סופי ובית המשפט קבע שיש עם העבירה שבה הורשע משום קלון. בכל הנוגע לפרשה זו סומכת העירייה על גורמי החקירה הפועלים בעניין, שיעשו את המוטל עליהם בנאמנות במקצועיות ובהקדם האפשרי, באופן שיאפשר מיצוי הדין עם מי הראוי לכך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker