איך נהפכתי לאנדרואיד

אפל, אותה חברה נערצת ומוכשרת, שיחזרה אצלי חוויה ממשרד הרישוי בשנות ה–80

אורן פרנק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
אורן פרנק

ה בית שלנו, המשרד, אפילו המרתף, נראים כמו חנות לא קטנה של אפל. בין המחשבים והמסכים של הסטארט־אפ, האייפדים של הילדות, האייפונים של כולם וריבוא הדגמים הקודמים שמשתעממים במגירות, אם מישהו מהחבר'ה של סטיב זצ"ל יביט על החשבון שלי באפל, הוא יפגוש עשרות רכישות של חומרה בשנתיים האחרונות, וזאת לפני האפליקציות, תוכנות, אחסנה בענן, אייטיונס מאץ', וכמובן הטבח שהבנות עושות באייטיונס מאז שהגדולה שוב פיצחה את הסיסמה שלי.

אותו אחד שיבדוק את החשבון שלי ודאי יציין לעצמו "הפרנק הזה לקוח מצטיין! לו כל העולם היה קונה אצלנו כמוהו, המניה היתה כבר מזמן עוברת את זו של גוגל. צריך לטרוח ולבדוק שהוא מרוצה, אולי נשלח לו איזה מייל חביב, מבצע, או סתם נדרוש בשלום עשרות מכשיריו".

אז זהו, שלא. לדעתי, אין נפש חיה בחברה העצומה והכה מצליחה הזו שיעלה בקצה דעתו להביט בי או בכם כלקוח. עבור אנשי אפל כולנו ארנקים אנושיים שאפל מואילה ברוב טובה להתיר לנו לקנות את מוצריה ושירותיה. כמובן, רק במקרה שיש במלאי ובתנאי שנסכים לשלם ביד רחבה במיוחד.

בימים כתיקונם, שבהם אפל היתה משיקה חידוש אמיתי או רענון משמעותי חדשות לבקרים, המשוואה הזו היתה מתאזנת בראש ובלב שלי ושל הרבה קונים אחרים. חברה שבאופן עקבי מציעה מוצרים טובים מהותית ממתחרותיה כמעט בכל היבט רשאית לדרוש ולקבל מחיר גבוה יותר בדו"ח הרווח וההפסד הפנימי שלנו, וגם לראות בנו, הלקוחות, סוג של קומודיטי. לא רוצה אייפון? אין בעיה, הרי ממילא אין לך אלטרנטיבה. לא רוצה מקבוק אייר? לך על איזה דל או לנובו שחור מפלסטיק עם חלונות כחולים ושיבושם לך. אצלנו לא מכריחים. מדובר היה אז בדת היחידה בעולם שמעבר למערכת כללים מסודרת ונביא רשמי, סיפקה ערך אמיתי ומובחן למאמינים. רצה המקרה ומאז הלך הנביא והאפיפיור לעולמו, המתחרים למדו את ומאפל ביסודיות, וחלקם התחילו לספק מוצרים מצוינים במחירים נמוכים יותר. המשוואה עורערה מבלי שמישהו עידכן את אנשי אפל שזהו משבר עמוק, שעשוי לערער את יסודות אמונתם של מיליוני חברי המיסיון.

אגב, כדי להוכיח שלא התפקרתי לחלוטין בעצמי, אני מצהיר שהאייפון הנוכחי, למרות השיפור המרשים בתחרות מולו, הוא עדיין המכשיר החכם הטוב ביותר בשוק. נכון, החומרה שלו לא המהירה ביותר, הגרסה השביעית של מערכת ההפעלה שלו מעט תמוהה, וזמן הסוללה עדיין נורא, אבל כשמביאים בחשבון את קלות השימוש, זמינות התוכנות והעובדה שכל העסק פשוט עובד מצוין אף שמדובר באקו־סיסטם סבוך להפליא, מדובר בלא פחות מפלא. האייפון אתנו רק שש שנים קצרות, שבהן המציא כזכור את הקטגוריה הזו, וכל מתחריו הם העתקים או וריאציות על נושא מוכר, ולדעתי הוא עדיין הבחירה הטובה ביותר. כך גם לגבי מערכת ההפעלה למחשבים הניידים/שולחניים, המחשבים עצמם, האייפד שמתחריו לא הגיעו אפילו קרוב לרמתו, ועוד כהנה וכהנה מוצרים הגודשים את הסניף הביתי שלנו ורובם ככולם מצוינים ממתחריהם.

ובכל זאת, השבוע החלטתי לעבור לאנדרואיד. לא מפני שמצאתי טלפון טוב יותר, אלא מפני שהחברים באפל גילו לי שהיחסים בינינו, איך לומר, מאוד חד־צדדיים. כשנולד האייפון 5 מיהרתי ורכשתי אחד, ואחרי שבועיים הצלחתי לנפץ את המסך. ניגשתי לאפל וביקשתי מהם לתקן והם הסכימו בשמחה, רק דרשו יותר מ–400 דולר עבור הזכות. אמרתי תודה והלכתי לקיוסק סמוך שעשה את העבודה ב–200 דולר. מאז קרו שני דברים: באפל הבינו כנראה שהפריזו והורידו את מחיר תיקון המסך ל–150 דולר, ואני סדקתי אותו שוב. שוב שמתי פעמיי לחנות אפל וביקשתי לשלם ולקבל מסך חדש. להפתעתי הרבה, הטכנאי ג'ובאני סירב ואמר שאסור לו לתקן את המכשיר.

מדוע? כי המסך המקורי הוחלף בכזה שאינו. אמרתי שאני לא מבין, ואז השיב שהוא חייב "לאזן את המלאי שלהם ולשלוח בחזרה מסך מקורי שבור במקום המקורי שיתקין עבורי". שאלתי אותו אם הוא רציני עם ההסבר הזה, והוא טען שכן, אז ביקשתי לדבר עם האחראי. טים האחראי הסביר לי בדיוק את אותו הסיפור אבל בהרבה פחות סבלנות, ואף הציע לי לרכוש אייפון חדש - 600 דולר מחירו. הראיתי לטים את זה השבור, הראיתי לו שכתוב עליו אפל ואייפון, ושאלתי שוב מדוע הוא מסרב לתת שירות למכשיר שהם ייצרו ומכרו לי בהרבה כסף. הוא הסביר לי בקוצר רוח מופגן שהוא מצטער מאוד אבל זה מה יש. אני חושב בדיעבד שהוא חש טמא במחיצת אייפון עם מסך לא מקורי שטופל בידי לא־גאון.

בכל מקרה, באותו רגע נגהה עלי הבנה: אפל, אותה חברה נערצת ומוכשרת, שיחזרה אצלי, לקוח מאמין ומתמיד, חוויה שלקחה אותי במנהרת הזמן היישר למשרד הרישוי בתל אביב של שנות ה–80. נפרדתי מטים ואיחלתי לו ולאפל הצלחה, ועכשיו אני מתלבט בין ה–HTC1 הכסוף לבין הגוגל מוטו־איקס שאמור לצאת בימים הקרובים. עוזב אבל מודה: אם אסבול אחזור לאייפון, אבל נראה שייקח הרבה, הרבה מאוד זמן עד שאחזור להיות הלקוח של אפל שהייתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker