רק לא העלאה במשכורת: כל ההטבות שמעניקות החברות לעובדים

לטוס לחו"ל, לקנות בהנחה, ליהנות מחשבון פתוח בטלפון הסלולרי, ללמוד בלי לשלם, לקבל פטור מעמלות על החשבון ולשתות קפה משובח בחינם: כל ההטבות שמעניקות החברות לעובדים שלהן ■ רק שלא יבקשו העלאה במשכורת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

למה לכבות את המזגן אם אפשר להדליק עוד תנור חשמלי?", שאל מוני מושונוב לפני כשני עשורים, כשגילם את דירקטור וולט המושחת בפרק של "זהו זה" שעסק בעובדי חברת החשמל הזוכים לחשמל בחינם ומנצלים זאת עד תום. הסאטירה הזאת רלוונטית עד היום: בכל פעם שאנחנו מקבלים את חשבון החשמל התופח, אנחנו נזכרים בעובדי חברת החשמל ומקנאים בהם על ההטבה המשמעותית שהם מקבלים.

אבל חברת החשמל אינה היחידה שמפנקת את עובדיה בהטבות הקשורות לעסקי הליבה שלה, או אפילו מעבר לכך. בין אם אלה טיסות בחינם, עוגות לערב שבת או חשבון נטול עמלות, יש לא מעט עובדים שזוכים במוצרים שחוסכים להם כסף רב ומעניקים להם סיבה נוספת לקום בבוקר ולצאת לעבודה בחיוך.

החלטנו לפתוח עיניים ולבדוק מה עובדים אחרים מקבלים, כמה הם חוסכים בזכות ההטבות האלה ובאיזו חברה הכי כדאי לעבוד. והרי התוצאות.

האוניברסיטה הפתוחה: קורסים בחינם, גם לבני המשפחה

ב-15 שנות עבודה באוניברסיטה הפתוחה הספיקה רנית דותן ללמוד תזונה ופסיכופתולוגיה. יש לה ברקורד גם קורס שלא הושלם במתמטיקה ובפיסיקה, שהיא מתכוונת לסיים כדי שתהיה זכאית לקחת קורסים בביולוגיה. דותן, מזכירה בלשכה המשפטית של האוניברסיטה הפתוחה, אוהבת ללמוד אך לא מתכוונת לעשות תואר, ולכן ההטבה של עובדי האוניברסיטה הפתוחה - קורסים חינם כמעט בכל תחום שיבחרו - מתאימה לה במיוחד. "אני לומדת דברים שמעניינים אותי, והנקודות נצברות. אם לא הייתי עובדת כאן, ספק אם היה לי כסף ללמוד. אני שמחה על כך מאוד".

דותן עובדת בקמפוס ברעננה, אך כדי להשתתף בקורס היא לא צריכה אפילו לקום מהכיסא - היא לוקחת לרוב קורסים מקוונים, וצופה בשיעורים מהמחשב הביתי. היא צריכה לעמוד בתנאים המקדימים לקורסים כמו כל סטודנט, ואינה יכולה לקחת קורסים לתואר שני - אך גם כך, המבחר העומד לרשותה עצום.

בני ובנות הזוג של העובדים, וכן ילדיהם, זכאים גם הם להטבה. אם הם חפצים בכך, תואר ראשון שלם יינתן להם בחינם - חיסכון של עשרות אלפי שקלים. עובדים יכולים גם לקחת קורסים חוץ-אקדמיים ב"אסכולות" או ב"חשיפה" ב-50% הנחה.

המלכוד היחיד הוא שאם עובד נכשל בקורס, הוא צריך לשלם עליו. את דותן ההגבלה הזו דווקא ממריצה: "יכול להיות שלו הייתי לומדת באופן אינטנסיבי ללא עלויות הייתי מרשה לעצמי להימרח. זה מכריח אותך ללמוד כמו שצריך".

ללין: 20% הנחה על מוצרים, 40% הנחה בחנות המפעל

לפני שרשת ללין נקנתה על ידי חברת פוקס, זכו עובדיה להנחה של 30% על כל מוצרי הרשת. מאז הרשת התרחבה, מספר החנויות והעובדים גדל - וההנחה הצטמקה. כיום מקבלים עובדי ללין כרטיס VIP שמעניק להם 20% הנחה בכל חנויות הרשת ו-40% הנחה בחנות המפעל באיירפורט סיטי. כמו כן, בכל השקה של מוצר, ניחוח או קו חדש נהנים העובדים מ-50% הנחה בעשרת הימים הראשונים להשקתו. לפעמים יש מבצעי מועדון שאפשר לקבל בהם הנחות עובדים. העובדים במטה הרשת מקבלים גם הנחות בקנייה בפוקס.

שרית אברבוך-אליה, סמנכ"לית שיווק ופרסום בללין, מספרת כי כל עובד רשאי גם להציע לעד שבעה בני משפחה מקרבה ראשונה כרטיס VIP.

אל על: כרטיס טיסה חינם בכל שנה, 50% הנחה על טיסות, הנחות במלונות ברחבי העולם

אם מתעלמים מהעובדה שדיילי אוויר נאלצים להתמודד עם הנוסע הישראלי, העבודה שלהם נראית חלומית: טיסות לכל העולם, עצירות ביעדים אקזוטיים, שבוע בניו יורק ואפילו בריו דה ז'ניירו. אבל לא רק דיילי האוויר נהנים מהטיסות: כל עובדי החברה זכאים לטיסה חינם פעם בשנה, לא כולל מסי נמל, על בסיס מקום פנוי, שאותה הם משתדלים לנצל כדי לנפוש ביעדים רחוקים.

לדברי דיילת קרקע לשעבר שעבדה בחברה חמש שנים, גם בן הזוג - בין אם זה בעל או ידוע בציבור - זכאי להטבה הזאת. "כשסיימתי את עבודתי בחברה היתה לי שנה לנצל את כרטיס החינם האחרון שנותר לי ולבעלי. כמובן שטסנו לניו יורק".

אבל בזאת לא מסתיימות ההטבות. פעם בשנה מקבלים העובדים 90% הנחה על טיסה נוספת. "מלבד זאת, על כל כרטיס טיסה קיבלנו 50% הנחה. יכולנו לקבל טיסות מוזלות גם בחברות תעופה אחרות, בהתאם להסכמים שהיו לאל על. כך למשל, יכולנו לטוס לציריך עם סוויסאייר ב-90% הנחה. קיבלנו הנחות משמעותיות גם על מלונות ברחבי העולם שהיו בשימוש צוותי האוויר של אל על. ההנחות השתנו ממלון למלון, אבל הן היו משמעותיות".

לדברי הדיילת לשעבר, הורי העובדים זכאים לקבל פעם בשנה טיסה ב-50% הנחה בכרטוס או 60% הנחה על בסיס מקום פנוי. גם האחים קיבלו דילים והנחות - אבל בדרך כלל הם לא היו משמעותיים.

אופיר טורס: סיורים לימודיים, הנחות על דילים

לפני 14 שנה יצאה שרון בצלאל לסיור לימודי באתר סקי בצרפת מטעם החברה. היא שהתה בבתי המלון הטובים ביותר, אכלה במסעדות מעולות, קיבלה הדרכת סקי מקצועית - והתאהבה בענף הספורט הזה. כיום היא מנהלת מחלקת הסקי בחברת אופיר טורס. "זה התחיל בהטבה שקיבלתי, ואז המשכתי ללמוד סקי בעוד מקומות".

עובדי אופיר טורס יכולים לרכוש חבילות במחיר עלות כמעט בכל אחת ממחלקות החברה, בהן שיט, טיולים מאורגנים, נופשונים ואופיר ישראל. המחיר תקף גם לבני משפחה מדרגה ראשונה. בצלאל מספרת שהעובדים מקבלים גם 50% הנחה בקלאב ולטור, שהם המשווקים הבלעדיים שלו בישראל, על בסיס מקום פנוי בכל מלונות הרשת ובכל ימי השנה.

מלבד הדילים, כל סוכן מקבל פעם בשנה טיסה ב-75% הנחה. במקרה של דיל של הרגע האחרון, הסוכן ובני משפחתו רשאים לרכוש אותו במחיר מיוחד. "יש לנו גם סיורים לימודיים, שנועדו ללמוד את היעד, ואז אנחנו מקבלים הזדמנות להתנסות בכל האטרקציות במקום כדי שנדע מה לשווק ונקבל נקודת מבט כוללת על האתר - כולל פינוקים, ספא, ארוחות, מזחלות, טיולים, אופנועי שלג ועוד". עובדי החברה ובני משפחותיהם מקבלים גם 7% הנחה על כל המוצרים בריקושט.

איל מקיאג': איפור חינם לאירועים ושיעורי איפור ללא תשלום

"לפני שנתיים אחותי התחתנה", מספרת אורית מלכה, מנהלת שיווק באיל מקיאג'. "התאפרתי בסניף של החברה בתל אביב וקיבלתי בדיוק את מה שרציתי". כל עובדת של החברה זכאית לאיפור בסניף לפי בחירתה, ללא הגבלת כמות - "גם אם יש לה שלושה אירועים בחודש". קרובי משפחה שרוצים להתאפר, לעומת זאת, צריכים לקבל לשם כך אישור מיוחד.

מלכה גם נהנתה, כמו שאר עובדי החברה, מסדנת איפור בחינם, שבמהלכה התאימה לה מאפרת מקצועית איפור מלא.

Cal: פטור מדמי כרטיס ומעמלות, חברות במועדון עובדי Cal, הנחות במגוון רשתות

כשליאת קופרברג-זמיר, כלכלנית באגף הכספים של חברת Cal, נזקקת להלוואה, היא לא פונה לבנק אלא למקום עבודתה. שם היא תזכה לתנאים מועדפים.

כרטיס האשראי של קופרברג-זמיר מונפק ישירות על ידי החברה ומשויך למועדון עובדי Cal, המלווה את 1,500 עובדי החברה בהתנהלותם האישית בכרטיס האשראי, ומעניק להם הטבות ומבצעים ייחודיים. גם בני הזוג וילדיהם של העובדים יכולים ליהנות מהמועדון, והם זוכים לפטור מדמי כרטיס חודשיים ומעמלות - ולהנחות על פעולות בכרטיס. "גם בעלי, חמי וחמותי מחזיקים כרטיס כזה", היא מספרת.

כעובדת בחברה, היא נחשפת לפני כולם להטבות הצרכניות בכרטיסי האשראי. בנוסף, כל עובד זוכה במעמד החיוב להנחה במגוון רשתות, במסגרת התוכנית "Cal לחיות נכון" ובמסגרת התוכנית Cal Extra. מלבד זאת זכאים העובדים להטבות במועדוני הלקוחות של Cal: הם נהנים מהחזר כספי מוגדל ברשת מועדון PowerCard וזכאים לפטור מדמי חבר של מועדוני You ו-H&O. "אני מחזיקה בארנק שלי את כל המועדונים של החברה. יש לי 8% הנחה, למשל, בצומת ספרים. כעובדת החברה אני זכאית להנחות ביותר בתי עסק, וכשמצטרף בית עסק חדש אני יודעת מיד ובוחרת לאן ללכת לקניות".

בנוסף, העובדים שמחזיקים בחשבון בבנק דיסקונט או בבנק הבינלאומי מקבלים גם הנחה בעמלות וריביות מסובסדות בניהול החשבון, בהלוואות ובמשכנתאות.

בנק הפועלים: פטור מעמלות בחשבון הבנק, הטבות בהלוואות ובמשכנתאות

כדי להשיג פטור מלא מדמי ניהול ומעמלות בחשבון, האזרח הפשוט צריך לבלות בדרך כלל כמה שעות במשא ומתן עם הבנק, תוך כדי איומים על עזיבה. אבל עובדי בנק הפועלים מקבלים את ההטבה הזו אוטומטית. הם גם משלמים פחות על האשראי שלהם, ומקבלים ריביות טובות יותר בפיקדונות ובהלוואות ומשכנתאות בתנאים נוחים יותר - אף שגם אצלם, מידת ההטבה נקבעת לפי האטרקטיביות של החשבון. ההטבה חלה רק על חשבונות העובדים, ולא על אלה של בני משפחותיהם.

כשמ' אומרת לאנשים שהיא עובדת בבנק הפועלים, ההטבות אינן הדבר הראשון שעולה על דעתם. "אנשים מיד חושבים על ביטחון תעסוקתי, על הקביעות. הם משוכנעים שבבנקים לא עובדים קשה מדי, מה שלא נכון". אבל הטבת העמלות, היא מעידה, לא מרשימה אותה במיוחד: "הייתי מעדיפה להרוויח יותר ולשלם עמלות. מדובר בחיסכון של כמה עשרות שקלים בודדים בחודש. לא נראה לי שמישהו נשאר לעבוד בבנק רק כי הוא לא משלם עמלות".

המשביר לצרכן: הנחות במשביר, בניו פארם, באופיס דיפו ובקשרי תעופה, מבצעים מיוחדים ובונוסים על מכירות

עובדי המשביר לצרכן זוכים להטבות שניתנות לעובדי הקבוצה כולה - שכוללת את החברות ניו פארם, קשרי תעופה ואופיס דיפו. העובדים נהנים ממבצעים, שמאפשרים הנחה של 10%-15% ואף יותר. כך לדוגמה, לפני תחילת שנת הלימודים קיבלו העובדים 50 שקל במתנה בקנייה מעל 150 שקל באופיס דיפו.

העובדים נחשפים ראשונים למוצרים האטרקטיביים ביותר. "לפעמים המוצרים אוזלים במהירות, אז שווה לדעת קודם", מסבירה דנה וייס, מנהלת סניף פתח תקוה של המשביר לצרכן שעובדת במשביר שלוש שנים.

מלבד הנחות הקבוצה, עובדי המשביר זכאים להטבות כלליות ולבונוסים. "אנחנו זכאים ל-50% הנחה על כל קולקציה חדשה של ספרינגפילד", מפרטת וייס. "בין פעמיים לארבע פעמים בשנה אנחנו עורכים אירועי מכירות למשפחות העובדים בקבוצה, שבהם אנחנו מעניקים הנחה נוספת על ההנחות הקיימות. ערכנו פעם מסיבת הפתעה ללקוחות, שבה חילקנו כרטיסי מתנה של 50 שקל בקנייה מעל 365 שקל.העובדים קיבלו כרטיסים כאלה יום קודם, והיו זכאים להשתמש בהם במכירה מוקדמת גם בקנייה מעל 200 שקל".

פרט לכך, כרטיס עובד מקנה לו ולבני משפחתו 7% הנחה על כל ההנחות הקיימות, ועובדים או סניפים שעומדים ביעדי מכירות זוכים לבונוסים כספיים.

קונדיטוריית שמו: עוגה חינם הביתה בסוף השבוע, עוגות חינם בחגים ובימי הולדת

לפני כמה שבועות חגגה שני עמיאל את יום הולדתה. עמיאל, אחראית סניף בקונדיטוריית שמו בחיפה, קיבלה מהעבודה עוגה "מביכה בגודלה. ענקית, כמו עוגת חתונה ממש". ההטבה הקלורית הזו מצטרפת לעוגות שהיא לוקחת הביתה בכל סוף שבוע - כפי שעושים כל העובדים ברשת. עמיאל בוחרת בדרך כלל בעוגת פירות, החביבה על אביה, או בעוגות ללא סוכר לאמה. "אבל זה אף פעם לא נגמר בעוגה אחת: תמיד לוקחים גם מאפים, בריושים, לחם. אני מביאה לסבתא שלי חלה, ומשתדלת לפנק את כל מי שסביבי".

סטימצקי: הנחות על ספרים, חברות במועדון "הסיפור שלי"

1,200 עובדי סטימצקי מקבלים שני סוגי הטבות. ראשית, הם ובני משפחותיהם זכאים לכ-30% הנחה על רוב המוצרים בהצגת כרטיס עובד. שנית, הם מקבלים חברות חינם במועדון ההנחות "הסיפור שלי", בעוד שלקוחות משלמים עבור החברות 29.90 שקל בשנה.

מגה: עזרה בתשלום שכר הלימוד של ילדי העובדים, מלגות למצטיינים, הנחות ברשת

רשתות השיווק ספגו בקיץ ביקורת רבה על החשבונות המופרזים שהן מגישות למעמד הביניים, אך מתברר שהעובדים בהן דווקא יכולים לממש את חלום הניידות החברתית. זה מה שגילתה אהובה קרסט, מזכירת מנהל כוח אדם מרחבי שעובדת במגה כבר 21 שנה, כשבתה החלה ללמוד בשנקר. קרסט קיבלה 3,000 שקל לשנה לעזרה בשכר הלימוד של בתה - הטבה שלה זכאים כל עובדי החברה - ומכיוון שבתה קיבלה ציונים טובים היא היתה זכאית גם למלגת הצטיינות בסך 5,000 שקל, שמגה מחלקת מדי שנה ל-12 ילדי עובדים.

עבור קרסט, זו היתה עזרה משמעותית. "הלימודים עולים 12 אלף שקל בשנה, ויש הוצאות נוספות על חומרים, כמו צבעים, צמר ובד. הבת שלי, כמו כל הסטודנטים, תמיד חיפשה דרכים לחסוך. כשסיפרתי לה על המלגה היא לא האמינה. יש סטודנטים רבים שעובדים ולומדים, וזה קשה מאוד. הכסף הזה הוא ממש הצלה, לי וגם לה".

בנה של קרסט, שלמד הנדסת מכונות במכללה, פיספס את מלגה המצטיינים בשתי נקודות. "זה נותן להם הרבה מוטיווציה - להצטיין כדי לקבל את המלגה. הילדים שלנו מחושבים מבחינה כספית".

קרסט יכולה לעזור לילדיה בהטבה כלכלית נוספת: הם זכאים לכרטיס הנחות במגה, במגה בול ובדור אלון. כך הם נמלטים, ולו במקצת, מחשבונות הסופר הענקיים של מעמד הביניים.

פרטנר: טלפון סלולרי ושיחות חינם, ניקוי יבש ומכבסה, קורסים והופעות

העובדים בפרטנר מקבלים מכשיר סמארטפון בחינם, כולל תוכניות שיחה וגלישה, ובני משפחותיהם זכאים למבצעים מיוחדים ומקבלים הנחות והטבות על מכשירים ותעריפים. אורן שירזי, מנהל צוות תקשורת כתובה בפרטנר מזה חמש שנים, מעריך כי ההטבה הזו חוסכת לו 300-400 שקל בחודש. "מאז שאני עובד כאן, כל בני המשפחה והחברים עברו לאורנג'".

פרטנר מככבת כבר שנים ברשימות החברות שטוב לעבוד בהן, ובנוסף להטבה הסלולרית היא מציעה לעובדיה רשימה ארוכה של פינוקים. אשתו של שירזי ילדה לא מזמן, והוא קיבל מהעבודה תלושים לשילב בשווי 250 שקל ושלושה ימי חופש על חשבון החברה. בימי שני וחמישי הוא משתמש בשירותי הכביסה, הניקוי היבש והגיהוץ שהחברה מציעה לעובדיה - בעיקר כדי לגהץ חולצות מכופתרות. את יום העבודה הוא מסיים בחדר הכושר או בפאב של החברה עם חברים. בקיץ הוא רואה סרטים בקולנוע הנבנה על גג הבניין, ובחורף הוא הולך לימי סרט בסינמה סיטי.

כשילדיו יגדלו מעט, הוא מתכוון לנצל את הטבות הלימודים של פרטנר - הנחות בלימודים באוניברסיטאות ובמכללות, או קורסים של שפות, גישור ועוד המתקיימים ממש במקום העבודה. על אף שפרטנר פיטרה באחרונה 150 עובדים והקפיאה גיוסים, היא עדיין לא פגעה בהטבות לעובדים - אולי כדי למנוע מרמור בקרב השורדים.

אופטיקה שפי: זוג משקפיים חינם בשנה

מי שמרכיב משקפיים נאלץ להיפרד ממאות ואפילו אלפי שקלים בכל פעם שהמספר עולה או שהזוג נשבר או אובד. עובדי רשת אפטיקה שפי בחיפה ובקריות לא צריכים לדאוג לחור בכיס, שכן פעם בשנה הם זכאים לזוג משקפיים בחינם.

"אנחנו נותנים משקפיים פעם בשנה, כולל כל הבדיקות וההוצאות הנלוות. בני המשפחה הקרובים מקבלים משקפיים במחיר עלות", מספר איציק כרסנטי, עובד ותיק ברשת. "כמעט כל מי שעובד בחברה זקוק למשקפיים, ובדרך כלל הם מגוונים בין משקפי ראייה למשקפי שמש".

לדברי כרסנטי, העובדים מחליפים משקפיים פעם בשנתיים-שלוש בממוצע. "זה נהפך לאביזר אופנתי. אמנם הלייזר מכרסם בענף, אבל יש אינספור קולקציות וההטבה שלנו חוסכת כמה מאות שקלים".

בנימינה ספיריטס: כסף לקניית אלכוהול, 40% הנחה על כל המשקאות, אירועי חברה והדרכות

הנחות ביבואנית משקאות ששייכת ליקב הן החלום הרטוב של כל חובבי היין והאלכוהול באשר הם. עובדי חברת בנימינה ספיריטס, שהוקמה לפני פחות משנתיים, נהנים מאלכוהול איכותי במחירים מוזלים. "אנחנו מקבלים תקציב של כ-720 שקל בשנה עבור יין ואלכוהול", מספרת עדי דיין, מתאמת השיווק בחברה. "פרט לכך, אנחנו מקבלים משקאות בהנחה של כ-40% ללא הגבלה. אם אני רוצה להביא יין להורים או לארוחות אני עושה את ההזמנה על שמי. זה אישי, אבל אפשר לחלק למשפחה ולחברים".

מלבד זאת, עובדי החברה משתתפים באירועים רבים שהם תוצר של שיתופי פעולה עם לקוחות. "כשהחברה ערכה שיתוף פעולה עם רד בול, הוזמנו להופעה של עברי לידר והדג נחש. כשאנחנו מארחים ספקים מחו"ל אנחנו מוזמנים לאירועים שנערכים לכבודם, או שמעבירים לנו סדנאות במסעדות. זה טוב להתנסות, להכיר ולטעום".

פנגו: חנייה סלולרית חינם (כולל בחניונים שיש להם הסדר עם פנגו), שטיפת מכונית חינם

המכונית של זוהר קושניר תמיד נקייה, והוא אף פעם לא מקבל דו"חות חנייה. קושניר, מנהל תפעול בפנגו, מקבל חנייה סלולרית חינם וגם שטיפה חינם למכוניתו.

קושניר אמנם גר בצור יצחק - יישוב ליד כפר סבא ללא בעיות חנייה מיוחדות - אבל ההטבה הזו שימושית עבורו כשהוא מגיע לפגישות בתל אביב. "מעבר לחיסכון בכסף, זה חיסכון בזמן. כשיצאתי מההופעה של רוקסט ראיתי אנשים עומדים שעתיים בתור למכונה כדי לשלם על החנייה". ההטבה שמעניקה פנגו לעובדיה לא עולה, בינתיים, יותר מדי כסף לחברה - שמעסיקה שישה עובדים בלבד.

גולף: הנחות על מוצרי הרשת, כסף לקניית בגדים

עובדי גולף זכאים ל-20% הנחה על כל המוצרים בגולף, בגולף אנד קו, בפולגת, באינטימה, במקס מורטי ובבלו בירד. מי שעובד ברשת יותר משנה מוזמן מדי שנה לנופש בישראל; אלה שעובדים יותר מחצי שנה מקבלים פעמיים בשנה 200-600 שקל לקניית בגדים, על פי הוותק; וכל עובד מקבל, בהתאם למקום העבודה שלו, הנחה של 50% על שישה-שמונה פריטים.

"ההטבות האלה קיימות ב-15 השנים האחרונות", אומרת ענת בוגנר, מנהלת רשתות האופנה בגולף. "כרטיס העובד מוטען בסכום כסף מסוים, כל עובד מקבל שני כרטיסים, והוא יכול להעביר אחד מהם למי שהוא רוצה. יש הגבלה על ההטבות לפי הוותק ואחוזי המשרה, אבל היא גמישה מאוד - ובדרך כלל עובד לא מגיע למקסימום".

הוניגמן: הנחות, ייעוץ סטיילינג, תצוגות אופנה, מסיבות, חוברת הטבות רבעונית

כל עובדי החברה ובני משפחותיהם מקבלים 30% הנחה על כל המותגים והקולקציות. אם יש מבצע, העובדים מקבלים 10% הנחה נוספים עליו. פעם ברבעון מוציאה החברה חוברת הטבות לפי תחומי העניין של העובדים, כמו מוצרי חשמל, איפור, הצגות ומשקפי שמש. עובדי החברה מקבלים גם מתנות ביום הולדתם: "השנה חילקנו שוברים לארוחת בוקר, ספר או דיסק", מספרת איילת דגן-שגיא, סמנכ"לית משאבי אנוש בהוניגמן.

עובדי הוניגמן מקבלים ייעוץ סטיילינג והדרכות פרטניות, ומוזמנים לתצוגות אופנה של הקולקציה החדשה - שמיועדות עבורם בלבד. "רק בשנה האחרונה הפכנו את עניין ההטבות למדיניות סדורה עם יעדים", מציינת דגן-שגיא. "עד אז היו הנחות ומסיבת עובדים, אבל לא ראינו את זה כיעד ברור שנועד גם לתמרץ את העובדים להצליח ולהרגיש שייכות לחברה. ככל שאנחנו נכנסים לתחרות קשה יותר, חשוב לנו שלעובדים יהיה חיבור חזק יותר למותג".

שור טבצ'ניק: 25% הנחה על כל מוצרי בית המרקחת, מתנות מספקים

ברשת בתי המרקחת שור טבצ'ניק מקבלים עובדי הרשת 25% הנחה על כל המוצרים, גם לאחר מבצעים. דליה אלקלעי, שעובדת במחלקת הקוסמטיקה, מספרת שלפעמים הם מקבלים מוצרים במחיר עלות. "זה כולל את כל המוצרים. אין הגבלה בכמות, אז אני יכולה לקנות כמה שאני רוצה ולמי שאני רוצה. גם הספקים מצ'פרים אותנו במתנות ובנסיעות לחו"ל, ובעלת בית המרקחת מאפשרת את זה. פעם בשנה אנחנו יוצאים לנופש בישראל בסוף השבוע. כשנולד לי נכד דאגו לצ'פר אותי ולתת לי מתנות". לדברי אלקלעי, שעובדת בבית המרקחת כבר 19 שנה, ההטבות האלה התקיימו מיומה הראשון במקום.

מרכז סאקר לניקוי רעלים: ייעוץ תזונתי וטיפולים בודדים בחינם, סדרת טיפולים ב-50% הנחה

כל עובד במרכז שמבקש פגישת ייעוץ לגבי הרזיה, שינוי תזונתי או ניקוי רעלים, שעולה 500 שקל, מקבל אותה בחינם. אם חשקה נפשו בסדרת טיפולים, הוא זכאי ל-50% הנחה.

להטבות האלה יש כמובן גם שיקולים מסחריים. "זה מקום שמשדר בריאות, אז גם העובדים צריכים להיות בריאים", מסבירה נחמה. "ד"ר סאקר דואג שנאכל אוכל בריא, ואנחנו יכולות לקנות את תוספי המזון ב-50% הנחה".

טמפו: שני ארגזי משקאות חינם בחודש, משקאות חינם בחגים, הנחה בקניית משקאות נוספים

עד שהחלה לעבוד בטמפו, לפני כשנה, נהגה לימור לסרי "להוציא הרבה כסף על שתייה: כ-100 שקל מתוך הקנייה השבועית. זאת הוצאה די נכבדת עבור משפחתי הקטנה". כיום היא מביאה הביתה בכל חודש שמונה שישיות בירה, או 12 בקבוקי שתייה קלה, על חשבון המעסיקים שלה.

לסרי היא ספקית השתייה הקבועה של ארוחות שישי ופיקניקים משפחתיים, ולכבוד ימי ההולדת של הילדים קנתה כמה ארגזי שתייה בהנחה משמעותית. "לא ידעתי על עניין השתייה חינם כשבאתי לעבוד כאן, וזה רק שיפר את ההרגשה. מעבר לכך, יש שתייה חופשית במחלקות וכמעט בכל משרד יש מקרר. שתייה לא חסרה כאן - ברוחב לב, אין מה לדבר".

קפה ג'ו: קפה חינם במשמרת, 50% הנחה בסניף, מכונת קפה ומקציף חלב, ספר על קפה

עובדי קפה ג'ו רשאים לשתות כמה כוסות קפה שיחפצו במהלך המשמרת. בנוסף, הם זכאים ל-50% הנחה עבורם ועבור בני משפחותיהם כשהם מגיעים כלקוחות לסניף שבו הם עובדים. חלק מהעובדים זכאים גם ל-10% הנחה בכל סניפי הרשת.

דימה לשצוק עובד ברשת כבר ארבע שנים. לדבריו, אם לא היה עובד בג'ו, בוודאי היה קונה לפחות כוס קפה אחת ביום. במקרה שלו החיסכון כפול, שכן גם אשתו עובדת ברשת. ההטבות לא נגמרות כאן: "בהדרכה במפעל קיבלנו מקינטה, מקציף חלב וספר על קפה, שמחירו הרגיל הוא 250 שקל".

סניף מגהצילום: דניאל צ'צ'יק
21 מתוך 21 |
קפה ג'וצילום: אייל טואג
1 מתוך 21 |
זהו זה, עמוד 13
2 מתוך 21 |
סטודנטים בשיעור באוניברסיטה העברית

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker