"זה לא בדנ"א שלנו להיות הכי זולים": איציק אברכהן מסביר איך הטיס את שופרסל לשווי של 6 מיליארד שקל

כשאיציק אברכהן מונה לתפקיד מנכ"ל שופרסל, טענו שהוא מנהל אפרורי שהגיע משום מקום ולא מבין באסטרטגיה ■ בראיון ל-TheMarker הוא אומר: "אנחנו בישראל. לא נעבוד בשבת ולא נפתח רשת למגזר הערבי"

איציק אברכהן
איציק אברכהן

בגיל 65 איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, נמצא על גג העולם. הוא אחד האנשים החזקים בעולם העסקים הישראלי, חולש על מכירות של כ–14.2 מיליארד שקל ומנהל את החברה שהיא כבר מזמן לא רק רשת המזון הגדולה בישראל אלא מפלצת רבת זרועות בתחומי ייצור, ביטוח, פארם, פיננסים, מסחר מקוון, נדל"ן, תיירות ועוד.

בעקבות זה שלשופרסל כבר אין גרעין שליטה, והיו"ר שלה מבלה חלק מזמנו בארגנטינה, ובצירוף העובדה שהוא זה שהביא אותה למצבה הנוכחי, אחרי שקיבל אותה בתקופת שפל — נהפך אברכהן למנכ"ל על. כזה שמנהלי בנקים עולים אליו לרגל, ושבעלי החברות הגדולות מבקשים לשתף עמו פעולה. גם מועמדים לתפקיד יו"ר דירקטוריון שופרסל רואים אותו כגורם שיקבע אם עתידם יהיה בחברה או מחוצה לה. כך, המועמד יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל, נפגש עמו כדי לקבל את תמיכתו, ואילו רוני קוברובסקי הדומיננטי, שעמד עד לפני שנתיים בראש החברה המרכזית למשקאות, פרש מהמרוץ אחרי שהבין שאברכהן לא צפוי לתמוך בו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker