שני בעלי מקצוע שהזמנתי לביתי מגלים עד כמה הקורונה תשפיע עלינו

משבר הקורונה חולל כאן רעידת אדמה כלכלית עזה ורמת החיים של רובנו תיפגע השנה עם צמיחה שלילית של 4.5% בתוצר - שלא מתחלקת באופן שווה בין כולם ■ המצב מגביר מאוד את הלחצים של הנפגעים על הממשלה, יש סכנה ממשית לפגיעה באינטרסים ציבוריים - והכלכלה השחורה פורחת

סמי פרץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סמי פרץ

אחד מיבואני הבשר הגדולים בישראל נתקע עם מלאי גדול עקב משבר הקורונה. הסחורה היתה מיועדת לשוק המוסדי — בתי מלון, גני אירועים ומסעדות — אך סגירתם גרמה לכך שהמקררים שלו מלאים במוצרים שתוקפם עומד לפוג. כעת מבקש היבואן מהמדינה: תנו לי אישור למכור את הסחורה, אף שחלקה כבר פג תוקף.

בתחילת מאי נתקל היבואן בקול קורא שפירסם משרד המשפטים, ובו מתבקש הציבור להציע הצעות לשיפור ולהקלות ביורוקרטיות ורגולטוריות, כדי להקל על העסקים להתמודד עם המשבר. הוא נענה לפנייה וביקש להאריך את תקופת השיווק של הבשר מעבר לתאריך התפוגה הנקוב. הוא לא לבד: למשרד המשפטים הגיעו 100 פניות שונות עם בקשות להקלות למיניהן. למשל, התאחדות בעלי אולמות האירועים ביקשה לפטור אותם מתשלום תמלוגים לאקו"ם בגין השמעת מוזיקה באירועים. סביר להניח ששתי הדרישות יידחו. הראשונה, משום ששיווק מזון שפג תוקפו עלול לפגוע בבריאות הציבור. והשנייה, כי היענות לבקשת בעלי האולמות פירושה פגיעה כלכלית נוספת ביוצרים — שנפגעו קשות במשבר הקורונה — שלא יקבלו תמורה על השימוש ביצירותיהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker