לדף הבית של TheMarker
70 / 71

משפחת קרסו

$1,020,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

חברת קרסו מוטורס הוקמה ב־1933 על ידי משה (מואיז) קרסו. ואולם, במחצית 2004, לאחר 70 שנה של מה שנראה כהרמוניה משפחתית עסקית, החלה השושלת להתפרק. אחדים מבני המשפחה קצו בשלטון היחיד של חיים קרסו, בנו של המייסד משה. מובילי המרד היו האחיינים יואל ומכבי, והקרע נהפך עד מהרה לנחלת הכלל. לבסוף, בני המשפחה הגיעו להסכמה: לא עוד ניהול משפחתי. מעתה יופקד ניהול החברה בידי מנכ"ל מקצועי חיצוני, וכך גם בעוד עמדות מפתח.

The new Taycan - soul, Electrified

קרסו מוטורס היא יבואנית רכבי רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה. בשנה האחרונה דיווחה החברה, שנסחרת בשווי של כ־1.5 מיליארד שקל, על השלמת גיוס הון בסך 104 מיליון שקל, בדרך של הנפקת זכויות. מחיר הרכישה למניה במסגרת ההנפקה היה 9.6 שקלים, וכ־98% מבעלי המניות השתתפו בהנפקה, וניצלו את הזכות לרכוש את המניה במחיר זה. החברה דיווחה השנה גם על השלמת העסקה לרכישת חברת הליסינג וההשכרה קל אוטו מידי משפחת קליין.

קרסו גם מייבאת ציוד מכני הנדסי כבד, עוסקת במכירת מכוניות משומשות (באמצעות החברה הבת מרחבים), בעלת פעילות ליסינג והשכרת רכב (באמצעות ליס פור יו), מייבאת, משווקת ומוכרת כלי רכב דו־גלגליים וכלי רכב תפעוליים (על ידי מטרו מוטור) ובעלת סוכנויות ביטוח ומימון.

צילום: אייל טואג

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם