לדף הבית של TheMarker
69 / 71

משפחת שבתאי

$1,060,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

שלוש הדמויות הבולטות במשפחת שבתאי הן האחים בני וגלעד, ובנו של גלעד, עופר. בני שבתאי, דמות המפתח במשפחה, החל את דרכו כמאבטח בשגרירות ישראל בצרפת, ונהפך במרוצת השנים לאיש אמיד, כשאת עיקר הונו עשה דרך מותג שעוני היוקרה, Raymond Weil, כאשר ייסד את השלוחה שלו בארצות הברית.

The new Taycan - soul, Electrified

מלבד שעונים, בני היה פעיל גם בעסקות נדל"ן שונות. ב־1997 השקיעה המשפחה בחברה הבורסאית ארית תעשיות, כשבני היה בעל השליטה בחברה והאח גלעד, הצעיר ממנו, מונה ליו"ר. בהמשך נהפך גם עופר לבעל מניות בחברה. ארית פועלת בתחום התעשיות הביטחוניות, ובין היתר עוסקת בפיתוח ובייצור של מרעומים אלקטרוניים לשוק הצבאי. אחד הלקוחות העיקריים שלה הוא משרד הביטחון הישראלי. באותה תקופה מכרה ארית את אחזקותיה בחברת טלגייט תמורת כ־30 מיליון דולר. ואולם, לפני כעשר שנים, הפסדים גדולים הביאו את המשפחה להחלטה למכור את האחזקות בארית.

בני שימש עד לפני כמה שנים נשיא אגודת ידידי צה"ל, והוא הבעלים של כמה חברות נדל"ן, ובהן Linfield Holding SA האמריקאית. ב־2014 נמכרה אפליקציית הצ'אט הישראלית וייבר לראקוטן היפנית תמורת 900 מיליון דולר. משפחת שבתאי החזיקה ביותר ממחצית ממניות החברה.

האחים הם תושבי ארצות הברית. בני שבתאי הוא גרוש ואב לשלושה ילדים.

צילום: ROMAIN MAURICE / Getty Images vi

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם