לדף הבית של TheMarker
64 / 71

משפחת אליהו

$1,150,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

שלמה אליהו (85) הוא מייסד חברת הביטוח "אליהו". במארס 2012 רכש 69% ממניות חברת הביטוח מגדל תמורת 3.55 מיליארד שקל, סכום ששיקף למגדל שווי של 5.1 מיליארד שקל, אולם כיום החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ־4.8 מיליון שקל. הסיבה לחוסר האמון שהמשקיעים מפגינים בחברה היא נטייתו של אליהו ליזום חילופים תכופים בהנהלתה. בשבע השנים שבהן הוא שולט במגדל התחלפו בחברה חמישה יו"רים וחמישה מנכ"לים, וכן בכירים רבים נוספים.  

The new Taycan - soul, Electrified

בדצמבר 2020, לאחר שורה של עימותים בין המפקח על הביטוח משה ברקת לבין אליהו, הגיעו השניים להסכמות בנוגע למהלכים שהחברה תנקוט לנוכח טיוטת דו"ח חמור שפרסם ברקת. בחברה החליטו להיענות לדרישות המפקח, שביניהן הדרישה שלאליהו לא יהיה תפקיד בחברה. כלומר, הוא נדרש להתפטר מתפקיד יו"ר הסוכנויות, ולהישאר בתפקיד יו"ר מגדל אחזקות, חברת האם. בעקבות כך, החליטו ברשות שוק ההון לגנוז את הדו"ח.

עם העסקות האחרונות שביצע אליהו נמנות עסקה למכירת 2.1% ממזרחי טפחות תמורת 500 מיליון שקל; מכירה של דירות, שטחי מסחר וחניון במתחם היוקרה ירושלים של זהב להדס קפיטל תמורת 140 מיליון שקל; מכירת מלון הר ציון בירושלים לקבוצת עזריאלי תמורת 275 מיליון שקל; ומכירת מגרש הסמוך לפרויקט ירושלים של זהב לחברת הדס קפיטל תמורת 305 מיליון שקל.

לאליהו חובות בשווי של כ־1.1 מיליארד שקל לבעלי האג"ח ושל עוד כמה מיליוני שקלים לבנקים. הוא מתגורר בתל אביב, נשוי לחיה, ולהם ארבעה ילדים. שני בניו, עופר וישראל, מכהנים בתפקידי הנהלה בקבוצת החברות שלו.

צילום: אייל טואג 

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם