לדף הבית של TheMarker
61 / 71

ישי דוידי

$1,300,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

המנכ"ל והמייסד של קרן פימי לא נולד איש עשיר – הוא נהפך לכזה. דוידי (57) נולד ברמת השרון. הוא שירת בצה"ל כלוחם וקצין בסיירת מטכ"ל והשתחרר בדרגת רס"ן. בשנים 1993־1991 שימש מנכ"ל חברת "זר תעשיות עתירות ידע" העוסקת בתחום הדיאגנוסטיקה הרפואית, וב־1993 החל לנהל את קרן תקווה עבור סנפורד ברנסטין, יהודי אמריקאי ובעליו של בנק ההשקעות הנושא את שמו. בשלוש השנים הבאות היה דוידי אחראי להשקעות בכ־5 מיליון דולר בשש חברות, כולל השקעה חריגה לטובה בחברת גלילאו, שהוקמה ונוהלה על ידי אביגדור וילנץ ונמכרה בשנת 2000 למארוול האמריקאית בעסקה של 2.7 מיליארד דולר, והניבה לקרן תקווה רווח של 80־70 מיליון דולר.

The new Taycan - soul, Electrified

בעקבות ההצלחה יצא דוידי לדרך עצמאית וב־1996 ייסד את פימי, קרן ההשקעות הפרטית הגדולה בישראל. פימי נוהגת להשקיע בחברות משני סוגים: כאלה שיש להן טכנולוגיה מובילה, שוק יעד צומח וחסמי כניסה גבוהים; וחברות שנמצאות במשבר תפעולי או במצוקה פיננסית שניתן לרכוש במחיר נמוך, ובאמצעות חיזוק מבנה ההון והתרומה הניהולית של פימי – לבצע בהן מפנה שיביא לעליית ערך חדה.

בשנה האחרונה ביצעה פימי כמה עסקות רווחיות. בינואר רכשה את השליטה בחברת אמת מחשוב תמורת 450 מיליון שקל; בפברואר ניצלה את העליות החדות במניית גילת למימוש 7% ממניותיה של החברה, בתמורה כוללת של 58.5 מיליון דולר. המימוש נעשה במידה מסוימת בחסותה של קאתי ווד, אחת המשקיעות המוערכות בוול סטריט, שצירפה את גילת לתעודת הסל שלה, Israel Innovative Technology. בדצמבר השלימה הקרן גיוס של 1.2 מיליארד דולר – הגדול בתולדותיה. סך הביקוש היה יותר מ־2 מיליארד דולר. בין המשקיעים החדשים בקרן נמנים קרדיט סוויס ומשקיע מהאמירויות. 

דוידי כיהן כחבר הנהלה בעמותת עלם והוא תורם למוסדות רפואיים, לארגונים המסייעים לילדים נזקקים ולמיזמי תרבות שונים. הוא ממעט בחשיפה תקשורתית, ואף נמנע במכוון מהשקעה בגופי תקשורת בישראל. באוקטובר 2013 הוענק לו פרס מטעם הליגה לידידות אמריקה ישראל (AIFL) על תרומתו המשמעותית לחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לארצות הברית. בדצמבר 2015 קיבל את אות BDO למצוינות על תרומתו לחיזוק הכלכלה במדינת ישראל.  דוידי נשוי ואב לשלושה, ומתגורר בהוד השרון.

צילום: יונתן בלום

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם