לדף הבית של TheMarker
58 / 71

משפחת זלקינד

$1,300,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

אלקו הוקמה ב־1949 על ידי אלכסנדר זלקינד, בשם "חרושת אלקטרו־מכאנית". את החברה ירש הבן גרשון זלקינד, שמת ב־2017. בניו, דני (60) ומייקי (54), לקחו לידיהם את מושכות הניהול והם שותפים בשליטה על אלקו. מייקי אמון על הצד הפיננסי והעסקי ומשמש כפנים של הקבוצה מול שוק ההון ומערכת הבנקאות; דני הוא איש הביצוע.

The new Taycan - soul, Electrified

קבוצת אלקו היא כיום תמנון רב־זרועות שפועל בעיקר באמצעות ארבע חברות בנות ציבוריות: אלקטרה בע"מ, שמאגדת פעילות בתחום הבנייה, התשתיות, ותחזוקת בתים; אלקטרה מוצרי צריכה, המרכזת את פעילות השיווק והקמעונות של הקבוצה; אלקטרה נדל"ן, שמשקיעה במגורים ובנדל"ן מניב בארץ ובחו"ל; וסופרגז, העוסקת ברכישה, אחסון ושיווק גז (גפ"מ), גז טבעי וחשמל. הקבוצה נוכחת מאוד במשק הישראלי. מי שירצה לקנות מקרר או טלוויזיה יפגוש באלקו ברשתות השיווק מחסני חשמל ושקם אלקטריק שבבעלותה; מי שמתעניין ברכישת נדל"ן בחו"ל עשוי לנהל משא ומתן עם אלקטרה נדל"ן; ודירה חדשה בארץ עשויה להיבנות על ידי אלקטרה בנייה. גם המזגנים בה עשויים להיות של אלקטרה, שמחזיקה בכ־40% משוק המזגנים בישראל.

בינואר נכנסה אלקטרה בע"מ לתחום התחבורה, כשרכשה 51% מחברת ההיסעים אפיקים, וכעבור ארבעה חודשים רכשה את מלוא הבעלות באגד תעבורה תמורת כ־200 מיליון שקל. בפברואר הודיעה אלקו על הצטרפותה למגה־אור של צחי נחמיאס, ועל השקעה צפויה של כ־400 מיליון שקל ברכישת 27%־29.8% מחברת דיסקונט השקעות השולטת בסלקום, בחברת הנדל"ן נכסים ובניין ובחברות אלרון, מהדרין ובית ההשקעות אפסילון. באפריל רכשה אלקטרה צריכה את השליטה בחברת סער, זכיינית מותג ציוד הטיולים קולומביה בישראל, תמורת כ־85 מיליון שקל. באותו החודש רכשה אלקטרה נדל"ן את השליטה במקבצי דיור ביוסטון ובמיאמי, תמורת כ־300 מיליון שקל.

צילום: ישראל הדרי

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם