לדף הבית של TheMarker
55 / 71

משפחת לנדסברג

$1,430,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

יצרנית מוצרי הטואלטיקה והקוסמטיקה סנו היא דוגמה לחברה משפחתית שצלחה היטב את ההעברה הבין־דורית. החברה הוקמה ב־1965 על ידי ברונו לנדסברג והונפקה בבורסה בתל אביב בתחילת שנות ה־80, אך במשפחה העדיפו לשמור את המניות קרוב לחזה, ורק 14% מהן נמצאות בידי הציבור. בעלי החברה כיום הם אלכס לנדסברג, בנו של ברונו, ואיה שחר לנדסברג, נכדתו של ברונו דרך אמה אווה לנדסברג. כמה מבניו של אלכס עובדים גם הם בחברה בתפקידי ניהול בכירים.

The new Taycan - soul, Electrified

בשנת הקורונה היתה הסתערות על חומרי הניקוי, שהובילה לזינוק במניית סנו. החברה מחזיקה בנתחי שוק מרכזיים בתחומי הניקיון והבישול. בתחום מוצרי ניקיון ואחזקת בית היא מחזיקה בכ־50% מהשוק המקומי; בתחום מוצרי הנייר, כ־25%; בתחום הלא־מזון 40%; ובתחום מוצרי הטואלטיקה והקוסמטיקה כ־18%.

הדרך של איה ואלכס אל הובלת החברה לא היתה מובנת מאליה: אלכס למד הנדסת אווירונאוטיקה בטכניון, ולאחר מכן יצא להשתלמות של כמה חודשים במפעלי מרסל דאסו בצרפת ועבד בתעשייה האווירית, עד שהצטרף לסנו בגיל 28; איה נאלצה לנהל מאבק משפטי מול אורי באומן, בן זוגה של אווה, כדי שיתקבל צו ירושה שיכיר בצוואת אמה, שהורישה לה את כל אחזקותיה בחברה.

צילום: עופר וקנין

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם