לדף הבית של TheMarker
28 / 71

משפחת חורש

$2,500,000,000
איתמר כהן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

ג'ורג' חורש (77) הוא הבעלים של חברת יוניון מוטורס, היבואנית הרשמית של מכוניות טויוטה ולקסוס לישראל. חורש נולד באיראן ועלה לישראל ב־1993. את הקשר עם ענקית הרכב היפנית החל בסוף שנות ה־60, כשייבא לרפובליקה האסלאמית עשרות אלפי מכוניות של טויוטה. ואולם בעקבות המהפכה האסלאמית בסוף שנות ה־70, עזב את איראן – תוך שהוא מותיר מאחוריו את עסקיו במדינה – והשתקע בבריטניה, שם נולדו ילדיו אנדרו ורוקסן. קשריו עם טויוטה סייעו לו לקבל את הזיכיון ליבוא בישראל בראשית שנות ה־90 ולשמש נציג החברה גם בטורקיה. ליוניון מוטורס, המעסיקה כ־900 עובדים, הכנסות שנתיות המסתכמות בכ־4 מיליארד שקל, עם רווח נקי של מאות מיליוני שקלים. ליוניון יש גם השקעות ריאליות משמעותיות בהיקף מצטבר של מיליארדי דולרים בישראל, בריטניה, ארצות הברית וקנדה.

The new Taycan - soul, Electrified

ב־2010 קיבל חורש את הזיכיון הישראלי לרשת האופנה H&M, וב־2019 רכש 35% ממניות סופר־פארם תמורת כ־600 מיליון שקל. הוא פועל גם בתחום הנדל"ן, ובין השאר רכש מגרש של כ־180 דונם בצריפין תמורת כ־386 מיליון שקל, 50 דונם בגבעתיים תמורת 256 מיליון שקל, וקרקע בת 538 דונם של מפעל כיתן בדימונה תמורת 105 מיליון שקל.

לפי הערכות, בנו של חורש, אנדרו, המשמש מנכ"ל יוניון מוטורס ו־H&M ישראל, יהיה בעתיד יורשו. בפברואר העביר חורש לילדיו, אנדרו ורוקסן, נכסים בשווי של כמיליארד שקל, הכוללים אחזקות בדליה אנרגיה (22%) ובסופר־פארם (35%), וכן בעלות מלאה ב־H&M ישראל, ברשת דייסו ישראל ובחברת הגזים התעשייתיים מקסימה. בנוסף, למשפחה אחזקות של 6.5% בחברת סחר הרכב הבינלאומית אינצ'קייפ, בחברת כהן פיתוח גז ונפט (24%), בחברת האנרגיה סיגמא אפסילון (80%) ובחברת משלוחי המזון קוויק (22%). ג'ורג' חורש, מתגורר בפארק צמרת בתל אביב, ובבעלותו גם בית ברחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח.

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם