לדף הבית של TheMarker
23 / 71

משפחת אונגר

$2,900,000,000
יעל בלקין
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

רמי אונגר (73) הוא איל ספנות בינלאומי ואחד מיבואני הרכב הגדולים בישראל, המייבא את המותג הדרום־קוריאני קיה. דרכו העסקית החלה בסוף שנות ה־60, כשפתח עסק קטן ליבוא מערכות אוורור ללולים. מאוחר יותר פנה לעסקי הרכב, והיה היבואן הראשון של מותג הרכב האיטלקי אוטוביאנקי לישראל, ומאוחר יותר גם של מותג איטלקי נוסף, לנצ'יה. בהמשך פיתח את עסקי הספנות שלו: הוא רכש אניות מצים, בנה אניות ענק בפולין, קרואטיה ווייטנאם, והחל להחכיר אותן לחברות הרכב בכל העולם באמצעות חברת הספנות Ray Shipping הנמצאת בבעלותו. החל ב־2008 הוא זוכה לדומיננטיות בשוק הרכב המקומי, לאחר שהצליח להעביר לידיו את יבוא קיה. 

The new Taycan - soul, Electrified

אונגר גם ידוע גם בזכות קשריו הענפים עם פוליטיקאים – קשרים שגם הביאו לאזכור שמו בעבר בשתי פרשות מרכזיות: הראשונה היא פרשת עזר ויצמן, שבה נחשף שבאמצע שנות ה־80, כשהיה ויצמן שר בממשלה, העביר לו אונגר 27 אלף דולר בתשלומים חודשיים קטנים. כמה שנים מאוחר יותר התפטר ויצמן מתפקיד נשיא המדינה, בעקבות חשיפת התשלומים שהעבירו לו אונגר והמיליונר הצרפרתי אדוארד סרוסי; הפרשה השנייה נוגעת להקלטות הסתר שביצעה שולה זקן לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ובה נחשף כי אונגר היה אמור להעביר לזקן שכר חודשי של 10,000 דולר כדי שלא תעיד נגד אולמרט. שמו עלה גם במשפטו של נוחי דנקנר, בעקבות הלוואה בסך של 20 מיליון שקל שנתן לו אונגר.

השנה הגיע לקצו סכסוך משפטי בן 13 שנה בין אונגר למיכאל לוי, בעלי סוכנות מכוניות לים התיכון (סמל"ת). לוי תבע את אונגר בטענה כי האחרון הצליח להשפיע על ראשי קיה להעביר את הזיכיון לידיו באמצעות קנוניה. בחמש השנים האחרונות שבהן היה היבואן, עסקיו של לוי קרטעו, עד שב־2007 הוא הצליח למכור כ־3,000 מכוניות בלבד. לטענת לוי, הסיבה לכך היתה פעילותו של אונגר מאחורי הקלעים. במארס דחתה שופטת המחוזי את התביעה.

אונגר גדל בבית מבוסס בצפון תל אביב. הוריו שלחו אותו לפנימייה יוקרתית בבריטניה, ולאחר שירות צבאי בחיל הקשר טס ללימודי משפטים באוקספורד, שאותם לא השלים. הוא בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת ת"א, נשוי ליעל, לזוג שלושה ילדים והם מתגוררים בכפר שמריהו.

צילום: מוטי קמחי

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם