לדף הבית של TheMarker
17 / 71

מורי ארקין

$3,400,000,000
איתמר כהן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

משה מורי ארקין (68) הוא הבעלים של חברת ארקין אחזקות, הפעילה בכ־20 חברות ישראליות המפתחות תרופות ומכשור רפואי. ארקין עוסק במשך כחמישה עשורים בתחומי מדעי החיים והפארמה. בתחילת שנות ה־70, בהיותו בן 19 בלבד, ירש מאביו את ניהול חברת יבוא התרופות הישראלית אגיס, שהוקמה בראשית שנות ה־60. לארקין, ששירת באותה תקופה בצה"ל, התאפשר לנהל את העסק המשפחתי במקביל לשירותו הצבאי. תחת ניהולו נהפכה אגיס לחברת דרמטולוגיה מובילה בשוק האמריקאי.

The new Taycan - soul, Electrified

בשנות ה־80 וה־90 הגדילה אגיס את כוחה באמצעות רכישת שורה של חברות ומפעלים מתחרים, וב־2005 נמכרה לחברת התרופות האמריקאית פריגו, תמורת כ־820 מיליון דולר. באותה שנה, כשהופרטה חברת בזק, הצטרף ארקין לקבוצה שרכשה את השליטה בחברת התקשורת – שכללה גם את חיים סבן וקרן אייפקס. במסגרת הפרטת החברה, רכש ארקין מניות של בזק בכ־170 מיליון דולר – ולאחר כמה שנים מכר אותן תמורת כ־470 מיליון דולר.

ארקין הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה של המדע מאוניברסיטת תל אביב. הוא נשוי לאמנית דוריס ארקין, ולהם שני בנים ובת – ניר (מנכ"ל ארקין אחזקות), איתי (מנהל השקעות בארקין אחזקות), וקרן. ארקין מתגורר בהרצליה פיתוח.

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם