לדף הבית של TheMarker
15 / 71

יקיר גבאי

$4,200,000,000
איתמר כהן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

יקיר גבאי (54) מחזיק בכ־9.5% ממניות קבוצת הנדל"ן הגרמנית אראונדטאון, שאותה הקים לפני כ־17 שנה. הקבוצה, שנסחרת בבורסה של פרנקפורט, פעילה בתחום הנדל"ן המניב בערים שונות באירופה, בדגש על גרמניה והולנד, והיא חברת המשרדים והמלונאות הגדולה ביבשת, עם פורטפוליו נדל"ן בשווי כולל של כ־30 מיליארד דולר. תמהיל הנדל"ן שלה כולל משרדים (54%), מלונות (24%), מגורים (13%), לוגיסטיקה (4%) ומסחר (7%). ברבעון הראשון של 2020 מוזגה לתוך אראונדטאון חברת הנדל"ן הגרמנית טי.אל.ג'י אימוביליין שבשליטת משפחת דיין, בעסקה שבה גרף גבאי כמיליארד יורו במזומן ומניות בשווי 1.3 מיליארד יורו בחברה הממוזגת, תמורת 10% ממניות אראונדטאון.

The new Taycan - soul, Electrified

ב־2018 רכש גבאי, באמצעות חברת ההשקעות הפרטית ילוסטון, 50% ממניות חברת הנדל"ן למגורים האמריקאית סטאר, שהיתה אז בבעלותו המלאה של יצחק תשובה, תמורת 150 מיליון דולר. בפברואר נמכרה סטאר תמורת 1.75 מיליארד דולר לחברת מורגן פרופרטיס – וגבאי גרף מהעסקה רווח המוערך ב־200 מיליון דולר (בשל חובות של 1.1 מיליארד של סטאר). באפריל רכש גבאי, באמצעות ילוסטון, את מלון ווטסון בניו יורק תמורת 175 מיליון דולר.

גבאי נולד וגדל בירושלים, הוא רו"ח בהכשרתו, ובעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במימון וייזום עסקים מהאוניברסיטה העברית. בעבר עבד במחלקת התשקיפים של רשות ניירות ערך, ושימש מנכ"ל חברות החיתום של הבנקים לאומי והמזרחי. הוא מתגורר בלונדון, ומחזיק באזרחות ישראלית וקפריסאית.

צילום: איליה מלניקוב

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם