לדף הבית של TheMarker
8 / 71

שרי אריסון

$6,000,000,000
איתמר כהן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

שרי אריסון (63) היא בעלת השליטה בקבוצת אריסון, שבין השאר שלטה במשך כשני עשורים (עד 2018) בבנק הפועלים ובחברת שיכון ובינוי. כיום מחזיקה אריסון בבנק הפועלים מניות בשיעור של כ־11.3% ששוויין כ־3.9 מיליארד שקל. באפריל האחרון מכרה אריסון 4.4% מאחזקותיה בבנק תמורת כ־1.5 מיליארד שקל. ב־2019 נפרדה גם מבעלותה בחברת מלח הארץ ובחברת תשתיות המים מיה.

The new Taycan - soul, Electrified

אריסון נולדה בארצות הברית והתגוררה בישראל לסירוגין. ב־1999 ירשה הון שהוערך במיליארדי דולרים מאביה, תד אריסון, מייסד ענקית שיט התענוגות קרניבל קרוז. בשנות ה־90 הקימה אריסון קרן משפחתית על שם אביה, שבאמצעותה היא תורמת למיזמי בריאות, חינוך, מחקר ואמנות. מאז הקמתה העניקה הקרן לאלפי ארגונים תרומות בסכום המוערך ב־2 מיליארד שקל, ולפני כעשור דורגה אריסון על ידי מגזין TheMarker כאחת התורמות הגדולות בישראל. ב־2007 ייסדה את המיזם ההתנדבותי "יום המעשים הטובים".

בפברואר הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה כי החליטה להעמיד לדין 15 חשודים בפרשת שיכון ובינוי, שבמסגרתה, על פי החשד, בכירים בחברה שיחדו עובדי ציבור בקניה בעשרות מיליוני שקלים. ואולם, בעניינה של אריסון, בעלת השליטה לשעבר בחברה, עדיין לא התקבלה החלטה. אריסון מתגוררת בתל אביב, ובבעלותה גם אחוזה במושב בני ציון. היא היתה נשואה שלוש פעמים, והיא אם לארבעה – קייסי, ג'ייסון, דייוויד ודניאל.

צילום: דודי חסון

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם