לדף הבית של TheMarker
4 / 71

פטריק דרהי

$11,800,000,000
איתמר כהן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

פטריק דרהי (57) הוא המייסד והבעלים של חברת התקשורת והכבלים הבינלאומית אלטיס (Altice), השולטת בחברות תקשורת באירופה ובארצות הברית, וכן בחברת התקשורת הישראלית HOT. דרהי, שנולד בעיר קזבלנקה שבמרוקו, והיגר עם משפחתו לצרפת כשהיה נער, הוא מהנדס בהכשרתו ובעל תואר שני באופטיקה ואלקטרוניקה.

The new Taycan - soul, Electrified

ב־2013 הקים דרהי את ערוץ החדשות והאקטואליה הבינלאומי i24NEWS, המשדר מנמל יפו. ב־2019 רכש את בית המכירות סותבי'ס, בסכום של 3.7 מיליארד דולר. בספטמבר האחרון, כשעוד החזיק בכ־40% ממניות אלטיס אירופה, רכש את יתרת מניות החברה תמורת כ־3 מיליארד דולר, במטרה למחוק את אלטיס מבורסת Euronext, ובינואר האחרון החברה נהפכה לפרטית לפי שווי של 7.3 מיליארד דולר. בשנה האחרונה עסוק דרהי בהכנסת ילדיו לעסקיו השונים, לרבות HOT.

ב־2016 הוענק לדרהי תואר דוקטור לשם כבוד מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כארבע שנים לאחר מכן תרם דרהי לאוניברסיטה 52 מיליון שקל באמצעות הקרן הפילנתרופית שלו ושל רעייתו. בפברואר האחרון פורסם כי הוא צפוי לתרום 20־35 מיליון שקל לצורך שיפוץ בית הכנסת הגדול בתל אביב. דרהי הוא בעל אזרחות מרובעת: מרוקאית, צרפתית, פורטוגלית וישראלית. הוא נשוי ללינה, ולהם ארבעה ילדים. הוא מתגורר בשווייץ, וכן מחזיק בדירה במגדל רוטשילד 1 בתל אביב.

צילום: בלומברג

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם