לדף הבית של TheMarker
3 / 71

אייל עופר

$12,000,000,000
איתמר כהן
שתפו בוואטצאפשתפו בוואטצאפ

אייל עופר (70), יו"ר עופר גלובל, הוא מבעלי השליטה בבנק מזרחי טפחות (21%), ומחזיק בכ־5% ממניות רויאל קריביאן קרוז – חברת השיט השנייה בגודלה בעולם. עופר הוא גם הבעלים של קבוצת הספנות זודיאק (Zodiac Group), שבסיסה במונקו, המחזיקה במאות כלי שיט. בנוסף, בידיו אחזקות בתחומי הטכנולוגיה, האנרגיה והנדל"ן, בהן נכסים למגורים, מסחר ומלונאות בניו יורק, לונדון ואמסטרדם, שהוא מחזיק באמצעות קבוצת גלובל הולדינגס.

The new Taycan - soul, Electrified

חלק ניכר מהונו של עופר – כ־6 מיליארד דולר – הגיע מירושה שקיבל ב־2011 לאחר מותו של אביו, סמי עופר. בעקבות חוק הריכוזיות, הקובע כי על קבוצות עסקיות להפריד בין נכסיהן הפיננסיים לאלה הריאליים, חתמה לפני כשנתיים משפחת עופר על הסכם להפרדת נכסי החברה. על פי ההסכם, השליטה בבנק מזרחי־טפחות עברה לידי אייל עופר, ואילו מניות השליטה בענקית הקניונים והמשרדים מליסרון עברו לבעלותם של בני דודו, האחים ליאורה ודורון עופר.

ב־2019 תרם אייל עופר 5 מיליון דולר לטובת שיפוץ ביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון תל אביב לאמנות, ועם סיום השיפוץ ייקרא המבנה על שמו. בעבר רצה אביו לתרום 20 מיליון דולר להקמת אגף במוזיאון שייקרא על שמו – אך הדבר עורר ביקורת ציבורית והתרומה לא יצאה לפועל. בתחילת מגפת הקורונה בישראל, תרם עופר 9 מיליון שקל לבתי החולים איכילוב, שיבא ורמב"ם. הוא נשוי למרילין, ולהם ארבעה ילדים. מתגורר במונקו.

צילום: עופר גלובל

עוד במועדון המיליארדרים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פיספסתם